Pentru fata cu parul de foc

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Si pe mine m-a marcat f tare moartea Madalinei.
Eu am vazut-o la Maruta de mai multe ori in ultimul an si chiar credeam ca e deplin fericita .
Eu saptamina trecuta am fost la Barcelona la un congres si intr-o noapte nu am avut somn si am intrat putin pe net,Doamne,nu am mai putut deloc sa dorm si a doua zi cind am povestit ce am citit,fiecare dintre colegii romani a fost socat.
Nici eu nu o condamn,depresia e o boala severa si imi pare extrem de rau ca sotul si cei apropiati nu au luat-o in cea mai mare seriozitate si nu au tratat-o corespunzator.

Totusi am citit in presa ca in 17 iunie a fost chiar internata la Floreasca si ar fi vorbit 45 min cu un psihiatru,oare la ce concluzie a ajuns dr acela?
Offf,nu stiu,prea multe intrebari fara raspuns...
Mi se pare ca aiurea ce fac parintii ei,poate cA si ei ar fi putut face mai mult...sunt sigura ca nimeni nu a crezut ca boala ei e atit de grava...ce mare pacat!!

Dumnezeu sa o ierte si sa-i aline sufletul chinuit!
Si mie imi plac mai multe melodii,avea un timbru deosebit si o voce puternica.Mi se parea o femeie vesela,tonica,implinita,nici in cele mai negre ginduri nu mi-as fi putut imagina ca e altfel...
Voi incarca si eu niste poze cu Madalina dintr-un spectacol de-aici,din München,din 2003.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Ma bucur foarte mult sa vad ca acest subiect merge mai departe.Este adevarat ca sunt multe intrebari fara raspuns si io ca multe dintre voi incerc sa le aflu raspunsul.Am vazut intreviul sotului ei si la fel ca multe dintre voi cred ca are ceva de ascuns,iar in mare parte mi sa parut un pic fals.Doamne fereste nu vrea sa-l judec dar oricum minciuna are picioare scurte.Sper sa fie adevarat ceea ce spune si sa spuna odata ce are de spus,sau vrea sa dureze cat mai mult aceasta drama care cred io ca niciodata nu se va termina,binenteles in inima si sufletul celor care au iubit-o si o iubesc.
Nu cred ca ia fost usor sa faca acest gest dar depresia este cruda si nu se uita la tine cine esti si ce faci.Doar cine trece prin asa ceva poate sa spuna cat de greu este sa te controlezi atat cat poti ,prea mult nu este de facut si mai ales daca nu esti ajutata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Eu cred cu tarie, ca noi prin rugaciunile noastre o putem ajuta, poate sunt naiva, dar cred ca noi cei de aici, macar atat mai putem face, sa imploram mila Domnului, sa o ierte pentru gestul facut!

Foarte foarte trist...

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Bietul Puiu si, mai ales, bietul Puiutu, copilasul ramas fara mama... Imi plange sufletul pentru ei... Pentru intreaga familie... Ce tragedie!

Dumnezeu sa vegheze asupra micutului care nu va cunoaste niciodata dragostea de mama si asupra intregii familii ranite. Din pacate, nu au stiut sa-si arate durerea decat aruncand vorbe de repros, dar sper ca in curand sa-si gaseasca cu totii linistea.

Dumnezeu sa o ierte pe Madalina! Sa se odihneasca in pace!

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb5f.lilypie.com/wA54m5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput