Pentru fata cu parul de foc

Pentru fata cu parul de foc | Autor: camicreata

Link direct la acest mesaj

PT CEI CARE VOR SA-SI AMINTEASCA DE MADALINA MANOLE:

M-am gandit ca merita sa deschid acest subiect si sa intreb oare de ce nu este deschis nici un subiect ,sa discutam despre marea cantareata Madalina Manole?Imi pare foarte rau sa ca nimeni nu a scris macar doua cuvinte despre ea.Poate multi o judeca pentru ce a facut,dar sunt foarte multi oameni preinre noi care s-au gandit macar o data la sinucidere.Nu zic ca am fost un fan al Madalinei Manole dar am ascultam cu drag cantecele ei.
De ce cand a murit Michael Jackson erau subiecte si acum are si fan club deschis?Poate Madalina Manole nu a avut atati fani ca el dar merita doua cuvinte frumoase.
Nu stim ce a fost in sufletul ei si daca cineva a impins-o sa decurga la acest gest.Oricum ea va ramane in sufletele celor care au ascultat-o si nu va muri niciodata.
Ma scuzati daca am suparat pe cineva dar simteam nevoia sa intreb"de ce"?
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

la "sufletul credintei" este subiect si aici, la generale, au fost doua care au sfarsit in sange asa ca au fost inchise

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

cami buna, a fost subiect despre Madalina exact in acea perioada, dar a fost inchis ulterior si mutat.Mai este la sufletul credintei dar acolo e mai mult ca sa-ti exprimi condoleante, nu ca sa discuti liber despre ce s-a intamplat sau credem noi ca s-a intamplat.
Oricum cea care a murit a fost MAGDALENA ANCA MIRCEA cel putin asa scria pe cruce, nu MADALINA MANOLE; acea Madalina care ne-a incantat sufletele cu cantecele ei.Stiu ca se scrie numele de botez pe cruce, dar macar asa o inscriptie care sda aduca aminte celui care poposeste la mormantul ei cine a fost ea si cum s-a numit, chiar daca e numele de scena, pentru ca asa o stiu oamenii de Madalina Manole , si asa vrem sa ne-o aducem aminte.Poate nu degeaba nu si-a luat numele cand a fost casatorita cu Serban Georgescu, nu stiam sa o strige lumea, Madalina Georgescu, cu toate ca si el a fost sotul ei.
Oricum imi pare tare rau ca s-a ajuns aici, imi pare rau de tineretea ei, si de copilul ei pentru care toata lumea s-a schimbat peste noapte.Dormi in pace Madalina si macar de acum sa se linisteasca sufletul tau bun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ce inseamna lipsa de cultura medicala minima!!! Tocmai ma uitam la interviul dat de sotul Madalinei care spunea ca nu a mers la psiholog Madalina pt. ca "noi, adica eu, ea si familia stiam ca nu are nimic, nu delira, nu avea halucinatii" "era doar deprimata".



***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Ce inseamna lipsa de cultura medicala minima!!! Tocmai ma uitam la interviul dat de sotul Madalinei care spunea ca nu a mers la psiholog Madalina pt. ca "noi, adica eu, ea si familia stiam ca nu are nimic, nu delira, nu avea halucinatii" "era doar deprimata".



***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com




xio, din pacate, in Roamania, aceasta afectiune este considerata un moft...cu atat mai mult este atat de periculoasa boala asta, ca nu se manifesta prin semne exterioare usor de recunoascut....multi o percep ca pe ... "o perioada mai grea". insa nu stiu ce efecte nefaste poate avea evolutia ei, nu stiu ca starea persoanei se poate schimba de la o secunda la alta, nu stiu ca e suficient un singur "click" pt a se ajunge la o drama.
off topic, multumesc pt raspunsul la PM. in nebunia evenimentelor, nu am apucat sa-ti raspund.

camicreata, a fost un subiect pe tema asta. s-a inchis, deoarece a evoluat mai rau...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cami asa cum au scris si fetele mai sus, exista in prezent subiectdedicat Madalinei Manole la Sufletul Credintei, si a fost unul maaare la generale chiar in perioada cand s-a intamplat tragedia.
Mi se pare un pic ciudata comparatia cu Michael Jackson, pentru ca nu se poate compara grandoarea atinsa de acesta cu celebritatea atinsa de Madalina M.
Si, cel mai important, Michael Jackson nu s-a sinucis!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Madalina Manole nu a avut deloc noroc pe acest forum. Intai i-au facut fetele o primire oribila ajutand-o sa-si sape groapa mai repede, apoi a venit subiectul de la generale in care alte inimi mari au barfit-o ca la usa cortului, iar acum are un subiect la SC unde are parte de habotnice care ii ureaza sedere placuta in iad, acolo unde-i sade bine unei- citez: "sinugicase de buna voie".

Deci Madalina Manole nu prea are loc pe acest forum. Poate totusi reusim sa facem unul pt artista Madalina Manole ...

Danat, nu poti sa dictezi in inima oamenilor. Poate pt X vecina de la etajul 3 are aceeasi importanta ca MJ pt tine ... aceste sentimente nu se pot discuta. Si nici nu vad ce importanta are argumentul ca MJ nu s-a sinucis, iar MM da ... ambele sunt mari pierderi in sufletul unor oameni. Atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu nu am fost fan MJ, de aceea nici nu am intrat vreodata la subiectele dedicate lui.

Poate mi se va spune ca sunt nebuna, dar eu inca sunt bulversata de moartea Madalinei Manole. De cand a murit, zi de zi caut articole despre ea si citesc, sperand sa inteleg motivul pt care si-a luat viata. Singura explicatie logica pe care am acceptat-o pana acum, este aceea ca era deprimata. Depresia si-a facut debutul chiar cand era insarcinata, s-a adancit, iar familia nu a ajutat-o, probabil ca nu au stiut cum. Dar tot ii condamn pt ca au pierdut timp pretios cu acel bioenergetician, in loc sa accepte propunerea parintilor ei, de a aduce un psiholog.
Sufletul meu este trist, pt ca eu chiar o iubeam pe aceasta artista cu voce voalata si versuri melancolice.

Regret nespus trecerea ei in nefiinta.

Dormi lin, fragila draga fata.









allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

...

Danat, nu poti sa dictezi in inima oamenilor. Poate pt X vecina de la etajul 3 are aceeasi importanta ca MJ pt tine ... aceste sentimente nu se pot discuta. Si nici nu vad ce importanta are argumentul ca MJ nu s-a sinucis, iar MM da ... ambele sunt mari pierderi in sufletul unor oameni. Atat.


Total de acord Sibylle, de principiu
Insa am "sarit" asa in sus sa precizez ca MJ nu s-a sinucis, pt ca nu e prima data dupa tragica intamplare a Madalinei M, cand se face comparatia cu MJ.
Cazurile sunt total diferite.
Acum, ca vecinei de la 3 ii place Madalina M, si ii displace MJ, sau invers, e treaba de gusturi si asta nu are legatura cu subiectul.
E vorba de un pincipiu, MJ nu a incercat niciodata sa se sinucida.
Atit. Nu trebuie sa placa tuturor...

Cat despre Madalina M. nu e necesar sa fi fost fan ca sa te impresioneze intamplarea.
Am dat ieri intamplator peste cateva cuvinte spuse de Mirabela Dauer despre viata Madalinei si ce fel de om a fost, care mi s-au parut foarte impresionante:
http://www.antena3.ro/life-show/monden/mirabela-dauer-despre-apropiatii-madalinei-manole-nemernicilor-v-as-impusca-pe-toti_103980.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Multumesc din suflet ca ati raspuns la subiect si multumesc ca ati mutat mesajul unde i-si avea locul.
Nu stiu de unde atata rautate in sufletul celor care o candamna pt ceea ce a facut,nu ati fost in casa ei,nu ati fost in inima ei sa vedeti ce a determinat-o sa faca acest gest.De ce continuati sa cititi aceste subiecte daca aveti numai ganduri rele,cand le vedeti ocolitile,faceti-va ca nu le-ati vazut,nu fiti asa cruzi ca nu se stie niciodata viata cum va fii.
In legatura cu MJ nu vrea sa spun multe imi place muzica lui si o ascult,dar poate daca facea mai multe operatii nu murea,asa cred eu.Nu a murit de boala a murit pt pastilele care le lua cu toate operatiile care le-a facut.
Nu inteleg de ce nu poate sa fie un subiect care sa putem intelege ce i s-a intamplat si sa putem vb ca oamenii.
Allinta nu esti nebuna accelasi lucru il fac si eu de cand am aflat ce sa intamplat.Nu am incetat sa caut informatii care sa ma faca sa inteleg ce a fost in sufletulei.Nu cred ca a fost usor avand in vedere ca avea si un ingeras.
Sibylle multumesc din suflet pt vb frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Mey,iar va luati la paruit?

Allinta,si eu sunt exact ca tine!!!Adorm cu gindul la ea,ma trezesc cu gindul la ea.Chiar vroiam sa stiu daca mai sunt "nesanatosi" de astia ca mine!Pina adorm in fiecare seara imi imaginez pas cu pas cum a coborit ,cum..a facut ce`a facut si ma cutremur!Nu pot sa-mi dau seama cum de a avut ...ce a fost aia,tarie?disperare?guts???
Eu n-as putea si nu zic asta pt. ca`s sanatoasa si....(adica nu`s depresiva) dar totusi cred ca ori iti trebuie un curaj nebun,singe rece la greu..ori trebuie sa fii terminat psihic si sa nu mai vrei nimic,sa nu mai poti efectiv.Si ma intreb,ce e atit de greu incit sa nu mai poti?Suna aiurea?Cred,dar nu stiu cum sa exprim ceea ce simt,durere,frustrare ...neintelegere pt. cei care i-au fost aproape si nu au facut nimic.
Da,acum cred ca sotul ei are o parte din vina.L-am vazut doar putin ieri in reclama pt. interviu dar pe mine nu m-a convins.Are ceva de ascuns!Nu se putea uita la camera si mi se parea cam fortat in unele momente.Cred ca se simte vinovat putin si nu vrea sa se vada.
Cred ca nu si-a dat interesul,i-a bagatelizat durerea si abia acum realizeaza!!!

Va rog,nu sariti ca o judec,ca nu stiu ce ,pt. ca nu e asa!Mi se rupe sufletul de ea,pling (daca eu pot sa pling in halul asta,oare cum e maicuta ei???) si o intreb "ce-ai facut fata draga?ce-ai putut sa faci???"Incerc sa inteleg ,sa o inteleg si o iau de la capat cu scenariile

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput