Bobocei de sept-oct, la soare (301)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Iata ca vin si eu cu pozele de la ziua Luciei.

Am citit putin si cam in diagonala. Aud de bobocei bolnaviori. Sanatate si pupici tuturor! Si Stefan al meu are infectie in gat, e pe antibiotic.
Am citit ca hunii merg cuminti de manuta. Bravo lor! Felicitari! Lucia mea nu merge decat rareori de mana. In general insa vrea "ingura" (singura).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:



Am intrat si eu un pic sa recuperez cat doarme Raducu.

La multi ani tuturor care isi aniverseaza numele astazi!!!

Lumi uneori nu-mi vine sa cred cat de incercata esti mamico!! Sper sa treaca repede aceasta perioada si sa se linisteasca hunii!!

Nicole pupam burtica si sper sa vina si la voi nopti linistite!!

Clau vazut pozicile de la mare!!Mi-au placut

Mimihoo super sandalutele babybotte. Multumesc de pont..o sa comand si eu cand o sa mai avem nevoie.

Sandalute..noi avem vreo 2 perechi no-name..insa i-le dau numai cu sosetute..altfel mi-e frica sa nu-i lase urme.
Mai avem unele de le Leonardo cu breteluta in spate care merg fara sosete..cred ca ale lui Razvanel de Claudina. Si avem si papucei cu care se chinuie sa mearga prin casa

Mers de manuta- noi mergem dintotdeauna..mai nou ii place sa ia copii de manuta sa mearga cu ei prin parculet.Insa mai folosim si caruciorul/ seara tricicleta ca sa caram pana in parc arsenalul de jucarii.


Ieri am avut o surpriza placuta. Ne-am intalnit absolut intamplator cu o domnisoara frumoasa - Ana de Marinush. Este o vorbareata bobocica. Ma bucur mult ca ne-am intalnit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Bu ziua, cum ar zice Eva mea
Mi-a fost dor de voi, n-am mai postat de ceva timp, v-am citit pe sarite si pe apucate. Noi am fost plecati o perioada - intai eu cu Eva in Germania, apoi eu cu tati in Croatia si bunicii cu Eva la mare. Nu ne-am saturat de colindat, asa ca joi plecam din nou spre marea noastra, la Eforie.

Incaltari, noi avem o pereche de sandalute Melania, de care suntem f. multumiti si 2 perechi no name, dar care vad ca n-au batut-o deloc. Ati zis de incaltarile Bama, magazin Reno...pe unde mai exact? Eu mi-am cumparat din Germania, inaintea desfiintarii unui magazin Reno niste sandale Bama (piele interior si exterior) cu fabuloasa suma de 15 Euro si sunt f. multumita de ele. I-as cumpara si Evei daca as gasi.
In rest, va pupam pe toti, mamici si pitici, sa fiti sanatosi, cuminti si papaciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am citit doar capitolul trecut dar scriu ca sa nu uit
Irina unde ai gasit sandalute Bama in Timisoara??Vreau si eu o pereche pt Deiu.
Cu frica de lift eu zic ca e normal daca nu a mai fost cu el.Mie nu mi-a trecut nici la varsta asta bine eu sunt si usor claustrofoba.Decat sa ma urc in lift prefer sa urc 7 etaje pe jos.
Mai citesc in continuare si revin.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi sper sa va fie bi dupa tratament.Pana la urma trebuie sa te gandesti ca Peritolul nu e chiar atat de rau.Mai multi copii au luat si daca nu se face abuz de el e ok.Caruciorul noi il avem de la bua i l-a cumparat lui Deiu cand a fost ultima data in Canada acum 1 an.E fff solid desi ai zice ca e de jucarie.Tine cele 16 kg ale lui Deiu fara problema si arata ca nou.
Claudina oau ce picior mare are Razva.Deiu are 23 la inaltimea lui mi se pare ca are picioru mic ca ii sunt bune la unele modele si 22.probabil seamana pe tatal lui care are doar 40-41 la picior.Cat mai stati la mare?Va dorim sa mai prindeti vreme buna.
Babytza cred ca in perioada asta nu papa nici ei de caldura.Deiu de ex ieri nu a papat mai nimic adica lapte si vreo 2 biscuti si o piersica toata ziua.
Nocom super la voi la piscina.Venim si noi!!!
Andreutac ce plibareti sunteti.Super fain.Si noi mergem in Eforie dar din 10 august.
Cu mersu de manuta si pe jos Deiu merge de manuta mereu cand vine masina se trage pe marginea drumului iar pe jos merge distante mari de cand a reusit sa mearga singur, tarziu ce-i drept dar de atunci mergea doar pe jos prin cartier si cerea rar in brate acum nu cere deloc.El nu era mare fan carucior insa de vreo luna ii place si in carucior deci am rezolvat si problema asta cand am de mers distante mari.

Vroiam sa va intreb ce cereale la dati boboceilor??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Dya, sotul meu poarta 45..asha ca are R cu cine semana...
maine dimi plecam de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

La multi ani Lucia!
Ce cadou frumos ai primit de ziua ta!

nocom de distractie mare la voi!!!

babytza dulce foc soricelul in piscina!

sandale am luat de la ortopedica, sunnt foarte multumita de ele.
maria are partea din fata a labei piciorului mai inalta, ma mosteneste pe mine, asa ca ii gasesc tare greu incaltari.

cereale: eu ii dau cheerios (ca v-am auzit pe voi, parca duamna nocom zicea de daria ca manca de nu se mai oprea) si uneori ii dau nestle fitness ca din astea mananc eu

mers de mana: maria merge destul de bine de mana, dar are si momente cand vrea sa mearga singura si atunci n-am nicio sansa sa o tin sau sa-i dau vreo directie...


mami de Maria si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Doamne am ratat prima aniversare de doi ani. Scuzele mele de intarziere Claudia, . La multi ani piticului-tornada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Am reusit sa adorm copilul, pe picioare credeam ca a trecut faza asta.

Nocom ne-am mai racorit un pic numai uitandu-ne la poze. Foarte frumoase

Lumi cred ca era tare greu cu 2 nazdravani care nu stateau de manuta, eu incerc sa mai scap cateodata din manuta dar nu merge. Aveam chiar vecini care exclamau cateodata "uite, merge si singura". Acum as vrea sa stea de manuta si cu alti copii, dar nu prea vrea.

Dya sandalute am luat din piata din Flavia, dar nu noi.Cereale mancam de oricare, incerc sa nu ii dau cu cioco prea multe dar in rest, cam tot ce mananc si eu. Acum ar manca non stop numai pufarine.

Claudinna

Azi ne-am intalnit din nou cu o dulceata de fetita si cu o mamica cu burtica radioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

andreuta, cuscra pupici multi din partea noastra si ma bucur tare mult ca mai aud de voi

Mergi la inceput