Bobocei de sept-oct, la soare (301)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Lumi, bine ca te-a mai linistit!

Andy, imi inchipui cat de greu iti este!
despre sandale, recomand babybotte, scumpe da' merita! se gasesc la unashuna, iar cei care nu sunt din Bucuresti ii pot gasi pe site www punct inovator punct com punct ro. Trimit prin curier.
Eu o incalt fara sosete, ca nu suport sosete cu sandale , iar Sofia nu face bataturi. Cum nu am avut bani de bbbotte, i-am luat de la Diana impex ... de la bbexpo si nu sunt multumita ca ii cam ies din picior, altfel, toate bune.
Sandale Bama port eu si sunt excelente! nici nu se cunoaste ca merg in ele cate 4km zilnic

o zi buna si frumoasa! astazi imi vine comanda cu unt de shea si altele, abia astept!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

multumesc tuturor pentru ideile de sandalute, dinpacate sunt unele firme care la noi in Tg Mures nu se gasesc dar o sa incerc pe net poate gasesc ceva

lumi am facut ceva poze in week-end dar din pacate nu am avut timp sa le descarc....dar promit sa imi fac timp si sa le postez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza mai pe la pranz, rece?

Lumi speram sa va fie bine si multa sanatate

Nocom duamna, vai da' ce poze faine am vazut, multa distractie, felicitari pentru progrese

Irina cumpar online. Crina nu se sperie de lift, zice "iftu"

Clau interesant articolul, l-am salvat, sper sa il si citesc mai bine curand

s-a speriat ieri de noroi...a bagat piciorul in baltoaca, spunea incontinuu apa apa si la un moment dat a inceput sa planga. Am dus-o s-o spal...zicea "pala pala apa".

De masini se fereste, avea o perioada cand nu, ii explic mereu ca trebue sa ne dam la o parte sa treaca masina altfel face buba, acum cum vede o masina ma ia de mana si se trage inapoi

mai nou zice : pa no no" adica "pa noapte buna", zise cioara cra cra

plimbat de manuta: se plimba insa oboseste si vrea in brate in mod special la mine&TC; la tacsu mare merge fff bine de mana si mult dus/intors.

carut: pt mine e foarte folositor, plac in oras sau in diferite locuri cu tot felul de chestii dupa mine: pampers, s umede, crema, haine de schimb, mancare si jucarii, nu mai zic ca pun si cumparaturile tot in el, eu sper sa il folosim cat mai mult pt ca nu o pot duce in brate prea mult, e grea

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

la multi ani tuturo ce sarbatoresc azi Sf. Ilie

mai vroiam sa mai zic ceva insa am uiat

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Ada cum mai sunteti mami?

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Lumi s-ar putea sa fie asa numitele "night terror", episoade in care copii sunt semi trezi si aparent se sperie de ceva. In principiu trec de la sine, nu prea exista metoda sa scapi de ele, parintii incearca sa ii trezeasca chiar inainte sa inceapa criza, sa le vorbeasca, etc. Am patit si eu cu Alexei chiar pe la varsta hunilor, facea tare urat dar nu dura asa de mult ca la voi. Pe atunci nu auzisem de night terror astea si il trezeam complet din somn, preferam sa ma chinui sa il adorm din nou decat sa il linistesc in starea aia de semiadormire. Vezi ca Peritolul poate da si agitatie, stiu ca parca scrie si pe prospect asta iar la Alexei exact efectul asta l-a avut. El a luat pentru o eczema atopica ce ii iesise si dermatologul mi-a zis sa ii dau niste Peritol seara, i-am dat doua seri la rand si a facut ca trenul in ambele, plus ca a dormit foarte prost si am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Nocom super distractie pe voinicii tai ma intereseaza si pe mine piscina ca ne tot ameninta socra ca ne face loc pt una la ei in curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Nocom, n-am mai dormit, n-am mai fost la plaja..am facut ceva de papa si apoi ne-am dus prin Vama, cand s-a trezit R
batea un vaaaant!! si erau niste valuri!! nebunie!

misto de tot piscina voastra! si eu vreau detalii ca poate ne procuram si noi pt la anul

wow, voiai sa scapi de carucior?? cat de bun a fost acum la mare...dar s-a cam saturat de mers in el si ne rupea, plus ca voia sa impinga el...in fine, inca-l consider util


despre mersul de mana, n-am ajuns acolo...ma ia de mana doar uneori, eu ii tot zic...sta doar cand vede un pericol, ma ia singur de mana.
cand e vorba de masini, imediat ne ia de mana sau se lipeste de gard, ca asa l-a invatat tac'su
la mama vrea sa stam la poarta si ineviabil fuge si in strada, iar noi stam cu gura de el...cum aude o masina, cum se lipeste de gard


sandale: mai e vreun bobocel care poarta 25-26?
am unele de la Leonardo, Patrol, parca...le vedeti in pozele de la mare
i le dau si cu sosete si fara...au piele intoarsa in interior si sunt ok din punct de vedere al transpiratiei, al bataturilor
mai am inca 2 perechi cu botul inchis, de piele interior/ext, nu stiu ce marca sunt...nu au fost f scumpe, aprox 40 ron, i le dau cu sosete
de la cei tip crocs a facut bataturi...de la chestiile alea cu care sunt prinse bratelele de la spate, dar i le dau fara soseta...doar seara, daca credea ca-i e frig, aici la mare, i le-am mai dat cu soseta

si una de la R: aseara cand ne-am dus la culcare, am intrat in casa si el si-a pus capul pe pat: "of, ce somn imi e!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Noi avem sandalute de la mai multe firme, dintre care cele mai bune mi se par cele de la ECO. Sunt foarte multumita de firma. Am avut si ghetute tot de la ei. Sunt scumpe, e adevarat , insa indeplinesc toate conditiile necesare primilor pantofi/ghetute/sandalute pentru bebei si copilasi mici. Se gasesc si la noi in carefour baneasa. La acelasi pret ca afara.

Lumi ma bucur ca te-ai mai linistit si sper sa depaseasca repede faza asta. Si sa le iasa dintocii aia mai repede Tina a luat peritol cand a avut o alergie ( daca nu chiar cand a avut varicela, nu mai stiu exact) si efectul de calmare s-a vazut imediat. La noi a functionat.
Apoi ii mai dadeam uneori cate o lingurita cand era bolnavioara , ca sa fie linistita. Daca nu abuzezi de el , nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Macar sa functioneze
Desi , daca e de la dinti , nu stiu cat te ajuta, ca dintii nu sparg asa repede ( la noi masele au fost in plina eruptie timp de 3 luni) deci e cu dus- intors....
Tin pumnii sa scapati repede de perioada asta asa agitata.

Nocom e tare fain la tine la piscina, o sa venim cu siguranta. Da-mi numarul tau pe PM te rog, ca nu il mai am.

Miruna am trecut si eu cu Tina prin night mare asta de care spui. Evident nu stiam ca asta este....Am pus trezirile ei in urlete pe seama pocnitorilor de afara din perioada aia (era craciunul/revelionul) Tot asa faceam si eu, o trezeam de tot si vorbeam cu ea pana se calma, apoi o adormeam la loc. Din fericire nu a durat mult perioada asta, cateva saptamani. Nu i-am dat nimik atunci (de somn adica ) A trecut de la sine.
Acum cand va citesc pe voi , incep sa inteleg o gramada de lucruri, care la vremea respectiva imi ridicau o gramada de intrebari si nu pricepeam multe.
Nici nu vorbeam cu dr atatea ca acum , ma gandeam ca ma face nebuna
Plus ca Tina era somnambula....inca mai are episoade cu treziri noaptea si umblat teleleu prin casa, dar mai putine
Pe la 6 ani se trezea noaptea si imi arata spre usa , era disperata sa ii spun sa plece cuiva de acolo ....eu eram ingrozita ...era in perioada in care bunicii mei murisera (la noi in casa amandoi )
Sau se trezea noaptea si vorbea cu mine diverse lucruri, sau dadea drumu la TV si se uita la desene , apoi dimineata nu stia nimk de ce facuse....Sau pru si simplu se plimba prin casa fara motiv ....brrrr...

Am fugit, am de alergat cu mami prin clinici azi. Va pup si revin pe seara.



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Salut,

La multi ani celor care-si sarbatoresc azi numele!

Am citit de aici doar ultima pagina.

Lumi, orice-ar fi ce va strica in halul asta noptile, sper sa iesiti la un liman ca e tare rau. Nu stiu cum sa-ti fiu de folos, dar macar o vorba buna pot sa-ti trimit .

Claudia, hehe, avem si noi crocsi, ii dau f/. des fara probleme. Eu nu-i dau deloc sandale cu sosete, nici nu tin la o anumita marca, important e sa nu aiba cusaturi aspre pe interioor, sa nu se crape unde se indoaie, sa aiba piele in interior acolo unde e cazul. Nu tin sa fie intoarsa, am avut unele cu piele alba, supoer de super au fost.

Si chiar i-am dat de cateva ori niste sandale de duzina cumparate de soacra mea, care cred ca i-au facut o batatura mica, undeva in mai. De fapt le-am alternat cu altele asa ca nu pot fi absolut sigura.

Ada merge de mana dintotdeauna, ea a vrut, ii place. Si merge si cu 2 persoane de mana. Mi-e insa greu s-o conving ca la culoarea rosie se sta, desi de cand era mica ii cant povestea asta.

Purtat: in sling, pe tricicleta (unde s-a si plictisit o data dar inclin sa cred c-o luase de fapt frigul), in carut am purtat-o pana mai acum, dar de data asta il avem pliat in bucuresti...

revin, intru putin la citit la cap. anterior.



Mergi la inceput