Floricele de Liliac - mai iunie 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La Multi Ani Ilincutelor!!!

Veronica, am avut si noi vreo saptamana de calduri insa nu i-am dat altceva; din fericire insa acum e acceptabil afara, ba chiar usor racoare; nu mai dormim cu geamul deschis;

Theodora verific si eu si iti zic daca apare aici Rota

Nana, multa sanatate Adelinei; sa treceti cu bine peste aceasta perioada.

Vivela, am incercat sa maa abtin ptr ca la mine netul merge ingrozitor; insa daca m-am nimerit fix cu Vero; ea a fost corecta si a anuntat, eu nu tot pe motiv de net lenes rau; insa nu am vazut postarea ei cand am verificat eu

Alina, daca ai timp si vrei, imi zici te rog ce dimensiuni are wrap-ul tau (latimea ma intereseaza cel mai tare)? Am cautat un pic e net si se pare ca ar fi de 50-70 cm latimea normala.
multumesc mult

Virginia, bun revenit; sa nu aveti nici o reactie adversa la vaccin

Laurita, petreceti azi?

Mira, bun revenit si voua! Eu cand e liniste in casa imi vine sa ma bucur de liniste iar cand e galagie ma stresez de cate sunt nefacute in casa

Corina, LA MULTI ANI! si bun revenit si voua!
Pai tu la sesiune de shopping ptr Maria ai mers de ziua ta? Glumesc. Eu ma gandesc sa ii duc pe baieti la magazinul de jucarii de ziua mea
Are si Sabina acele cojite alb galbui; vad ca trec usor usor.
Am vazut poza, ce a crescut si ea! Of, cum ii vad cum dorm ei cei mici pe mami . Acum Sabina s-a lungit si nu mai sta ghemulet; ii mai aluneca un picior, o mana insa tot super este senzatia.






Ioana,

Philip, Yann, Sabina - 3 Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Va multumesc frumos petru urari!
La multi ani Ilincutei tale, Laura!
Noi am fost aseara in parc, dupa ploaia aia. A fost asa bine. A fost in IOR o intalnire a mamicilor care alapteaza.
Maine mergem sa ne cumparam si noi loc de joaca si ceva zorzonele de pus la carucior, ca incepem sa ne plictisim rapid si nu avem ce face


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Corina, al meu are cam 5 m insa nu stiu la latime ca mie imi pare mult prea lat ce am produs eu.

Si Sabina sta in sling cu orele; caruciorul este folosit ca mobilier in portbagajul masinii si eventual ca si carucior de bagaje. Basca i-am comandat si umbrela de soare

Wrap vreau sa incerc ptr ca sta super fain si studiaza cu maaare atentie tot ce vede.





Ioana,

Philip, Yann, Sabina - 3 Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Virgi17, eu i-am facut Mirunei Rotarixul, chiar ieri. Preventiv, sa nu avem problme

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Veronicach, eu nu-i dau decat san. Si nu pot sa zic ca-mi cere mai des...in timpul zilei tot la 2 ore mananca iar noaptea doar o data. De fapt azi-noapte a mancat si pe la 1 si pe la 2.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Hihi, mai am cateva minute

Ioana, merci mult pentru raspunsuri! Si Maria ar sta mai mult in sling probabil, insa pe caldurile astea nu reusim pauze mari fara alaptat, apoi o mai las si eu sa doarma in patut, sa se racoreasca, pentru ca totusi transpiram in sling (dar nu ne pare rau nicio clipa!!! )


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Ia aruncati un ochi AICI, sa vedeti ce ne asteapta


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

artu, vero, eu n-am vrut ca faza aia cu deschisul capitolelor sa sune a mustrare, nici vorba, scuze daca asa s-a inteles. era doar o propunere .

ps: am 2000 de mesaje

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Vivela, ce chestie interesanta spui tu acolo legat de fontanela si deshidratare. Chiar azi i-am atns partea aia a capului si mi se parea mai lasata....nici nu ma gandeam ca e de la deshidratare. Multumin de noutati!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Vivela, stai linistita; oricum, putea sa fie si mustrare ca nu era cu bai; de suparat se putea supara pe mine Vero ca nu am anuntat inainte sa fac; insa cum sper ca nu a facut-o...

La cat mai multe mesaje!

Corina, imi e foame asa ca nu-s in forma cea mai buna; ca urmare nu ma pot abtine sa zic: copilul care face asa ceva e clar copil nesupravegheat; si sunt sigura ca nu o se intample asa ceva celor de aici;

ca mai strica, ba ca mai sparg, se intampla; insa doar in situatii gen neatentie de un minut;

sau se pot intampla dezastre ca acelea in mod controlat; adica ii dai iaurtul, vezi ca se apuca sa isi planteze masinutele in el si il aplauzi si il lasi pe copil sa fie creativ;

mai bine mananc ceva.....


Ioana,

Philip, Yann, Sabina - 3 Aprilie

Mergi la inceput