Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe ( 60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
mitzura ce sa zic este alegera ta, si eu la prima operatie eram convinsa ca este cea mai buna solutie si asta este cel mai important, sa ai incredere in medicul care te trateaza....Insa eu am fost suspecta de hidrosalpinx si am avut un adevarat cosmar, cand toti medicii imi spuneau sa-mi scot trompele, iar cand m-am operat ele erau prinse in aderente multe multe, facute de la operatia trecuta, plus ca nu mai aveam fund de sac douglas...iar trompele se vad foarte bine si laparoscopic ....Nu te supara pe mine, nu incerc sa te conving ca asa este mai bine, dar inainte sa te tai iarasi vreau sa te informez, ca stiu prin ce ai trecut si prin ce ai putea sa treci. te puuup si poate in toamna nu va mai fi nevoie de operatie....

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinalina spune:

FELICITARI MAIA123.
EU CRED CA AM 2-3 SAPT IN AVANS FARA DE TINE, DAR FAC IN CONTINUARE PREGNYL 1 LA 4 ZILE, UTROGESTAN 200 MG, ACID FOLIC 5 MG SI MAGNE B6. AM FOST LA CONTROLUL DE 8 SAPT SI I-AM ASCULTAT INIMIOARA.SUNTEM BINE.SPER SI LA TINE.EU NU AVEAM DURERI DE BURTA SI NICI NU AM.DAR PROBABIL CUM REACTIONEAZA CORPUL LA PREGNYL.EU AVEAM SI AM INTEPATURI DE OVARE.TE PUP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

marinalina felicitari pentru cele 8 saptamani si pentru bataile inimioarei

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia123 spune:

Buna fetelor,
Am fost azi la medic si i-am vazut si eu inimioara. Inca nu o auzim, cred ca putin mai tarziu. Acum am 6 saptamani. Doamne ajuta! Lalely tu cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Hey fetele...intrebati de mine??
Pai eu sut ocupata tare cu serviciul...vin numai tarziu ..aseara cand aniversam si noi 2 ani de la casatorie..am ajuns la ora 20.00 acasa...asa ca ce sa mai sarbatoresc eu moarta de obosita.
Eu sunt ok..mi-a trecut dupa 2,5 zile...naspa..oare de ce asa de putin????
Astazi am mai avut doar 2 picaturi..deci prea putin..ma sperie un pic.O sa intreb medicul cand merg la control...Voi ati patit asa ceva???

Maia123 si Marinalina..va pupic si aveti grija de burticile voastre.
Maia draga mea..eu inca nu am vesti bune...au venit musafiri...dar intram si noi in sesiune curand....

Nu stiu cand trebuie sa iau ulei de primula...parca in primele 14 zile???

<\Missipi..nu dispera va veni..si la mine a venit dupa 70 de zile..dar pana in 75..asa ca stai calma sigur va veni..gandeste-te ca si eu tot 6 injectii am facut..asa ca aproximativ la fel va fi si la tine.

Xdidi..multumesc mult scumpa mea pt explicatii..inteleg si eu acum ce si cum...

Va pup si mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Buna ziua
Ma primiti si pe mine???????? Promit sa nu deranjez prea mult si sa stau cat mai scurt cu putinta...... offffffffff , daca m-ar auzi bunul DD.
Am adenomioza, fara nici o sarcina si deci nici copii. Hidrosalpinx bilateral..... dar, o dorinta imensa de a aduce pe lume un COPIL.Ma chinui de 16 ani sa raman insarcinata, am facut si un FIV. - nereusit.Voi face in august 40 de ani. Am crezut ca nu voi mai avea niciodata puterea sa scriu pe vreun forum si totusi, de cateva zile va citesc cu o mare sete. Am revenit plina de speranta si fericita, fericita ca va voi avea langa mine in lupta cu monstri din burtica mea. Va pup dragele mele si va doresc o zi buna in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
miruna imi pare rau, de diagnosticul tau si bine ai venit aici, noi ne stim am mai vb
fetelor pe 28 merg la control...faza e ca pe 28 e ultima zi a perioadei mele fertilevoi ce ziceti sa astept binecuvantarea doctorului sa ne apucam de treaba sau sa nu ratez luna asta.....eu nu mai am rabdare, ma simt apta pt orice nu ma doare nimic, nu ma supara nimic
lalely nu-i bai ca au fost doar 2,5 zile , important este ca a venit, mai timid la inceput si o sa vezi ca isi revine cu timpul(defapt eu iti dorec sa nu vezi cum isi revine cm-ul si sa nu-l mai vezi vreun an asa) Si mie luna asta mi-a venit o zi jumate dupa care s-a oprit de tot 1 zi aproape si apoi a continuat pana la 4 zile, deci cm-ul poate sa se comporte ciudat, asta nu inseamna ca ai ceva...
felicitari gravidutelor, ieri am fost si eu cu finuta la eco de 12 saptamani si n-a vrut sa ne arate culoarea, eu asa in calitate de nasa cred ca e fetita, iar al meu sot crede ca e baiat...oricum altceva nu poate fi
va puuup pe toate

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

didi eu am comis-o la 15 zile dupa operatie si nu s-a rupt nimic, deci nu pierde perioada fertila!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

miruna la multi ani , preventiv, pentru cele 40 de primaveri. Hai c-ai sa fi o mamica foarte realista, cu multa minte si iti vei creste copilul exemplar...unde mai pui ca, de obicei copiii nascuti la aceasta varsta sunt genii

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinalina spune:

DIDI nu lasa timpul sa treaca actioneaza, exact cand nu te astepti se prinde.Dar trebuie sa fii relaxata sa nu te gandesti neaparat la sarcina, ci sa traiesti clipa.GANDESTE-TE ca ori luna asta ori luna urmatoare se va intampla minunea.te pup si spor la treaba

Mergi la inceput