Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

beeey, prea va ardeti in parfumuri.....eu de aproape 2 ani ma chinui sa termin un aqua di gio si un incanto heaven, de salvatore ferragamo (miroase intr-adevar divin...). mai ales de cand am nascut, nu prea ma dau, din an in pasti, sa nu strambe asta mic din nas.

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mamaaaaaaaaaaaaaa ce viteza are luc la inghitit cred ca a fost delicioasa nectarina aia

am vazut-o pe alexandra dormind pe burticasa va traiasca printesa,ioana

si am vazut cercelusii irinei sa-i stapaneasca sanatoasa! nikole tu dc vrei sa slabesti? sau mai bine zis:de unde vrei sa slabesti 4 kg?



mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Noi azi dimineata am desfacut un borcanas de la Hipp cu mar, piersica si orez. Am mai adaugat eu in el branzica si o caisa si hop la Andrei in gurita. A iesit mult mai apos decat ce ii fac eu in mod normal pt ca borcanelul contine suc de mar (of course, nu, de ce sa pui solid cand poti sa pui lichid... en fin!)

Doar ca strumfului nu-i prea era foame, asa ca a mancat vreo 50 ml (din care vreo doua lingurite mami in stilul Alexutzzza ). Si m-am enervat si am turnat toata minunea intr-un bibe, i-am pus tetina din aia de cereale si a papat domnul fara sa mai zica pas... deci e lene mare la noi, nu scapam noi de ea prea curand...

Oricum, gustul borcanasului de nota 10, mult mai bun decat ce produc eu!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Nicio veste de la intalneli????

_
Povestea unei .
Cresc


Zic eu: intalnirea din cartier (nu spui care ) a fost foarte fierbinte dpdv al gradelor din termometru. Eu una am fost de-a dreptul molesita de caldura mare si n-am putut decat sa admir energia tinerelor si frumoaselor mamici xela, haircut si ratusca! Am avut placerea sa-i cunosc azi pe ratusca (care e slaba si aratoasa, nu stiu ce face ea cu amr-ul ala...) si pe Andrei, care e un frumusel voinicut si cumintel! Am mai avut placerea de asemenea s-o admir pe Maia, care a fost foarte bine dispusa, probabil pentru ca era mandra de libertatea picioruselor ei micute si delicate si sa-l mai admir pe Cristi, care se face mai mare pe zi ce trece pentru ca-i da mamica lui cea mai buna papica!

de Isabela si Irina (01.02.2010)
sa va fie de bine intalneala deci ati fost numa' gazele pe acolo

oare ce face gazela noastra cu jiji al ei prin moldova?nici o veste?

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

V-am ramas datoare cu povestea inceperii diversificarii la noi: a fost ok ieri, Irina s-a strambat nitel, dar nu neaparat pentru ca nu-i placea gustul, ci pentru ca era ceva nou pentru ea. Azi a fost ceva mai bine, poate si pentru ca am facut amestecul de orez cu lapte ceva mai consistent (cand spun orez, ma refer la cel instant pt bebei, iar cand spun lapte, ma refer la LP). Acum astept cu interes ziua cantaririi, poate-poate.

miremia, poate reusim sa ne vedem si noi pana la urma, iti sunt datoare niste banuti, n-am renuntat la biberonul TT.

haircut, de unde ai luat tetina mai mare pt bibe TT? Aia prin care trec si cerealele.

plateea? happyella? Tanaion? alexia? Ce mai faceti?


de Isabela si Irina (01.02.2010)
pofta buna si pe mai departe irinucai!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

beeey, prea va ardeti in parfumuri.....eu de aproape 2 ani ma chinui sa termin un aqua di gio si un incanto heaven, de salvatore ferragamo (miroase intr-adevar divin...). mai ales de cand am nascut, nu prea ma dau, din an in pasti, sa nu strambe asta mic din nas.

mama unui pui...Stefan

al meu s-a obisnuit...si cand mergem la plimbare ma dau

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

am remarcat si eu viteza de mancat a lui lucas. si eu aveam miscarea aia, dar m-am domolit, ca mi s-a inecat de vreo 2 ori

ma doare ceafa......dorm cu gemul deschis, ceafa transpirata......asta mic e rezistent, frate, n-ar nimic, nici un muc, nimic...eu0s anchilozata, dar altfel e jale.....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cuscra ai gasit cazare sa-ti convina? pe cand plecarea?

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Xela, tocmai am vazut pozele din concediu, sunt superbe!!!

Cred ca v-ati distrat de minune!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Fetele stiu ca s-a mai discutat dar am uitat.
Ce solutie ziceati voi ca e cea mai buna acum cand ii dau dintii?
Teo musca tot ce prinde.
jucarii, hainutzele de pe el, barba lu'mami...
jucaria pt dentitie o plimba pe gingii de auzi cum scartaie.
Dar tot degeaba

Mergi la inceput