Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Nicio veste de la intalneli????

_
Povestea unei .
Cresc


Zic eu: intalnirea din cartier (nu spui care ) a fost foarte fierbinte dpdv al gradelor din termometru. Eu una am fost de-a dreptul molesita de caldura mare si n-am putut decat sa admir energia tinerelor si frumoaselor mamici xela, haircut si ratusca! Am avut placerea sa-i cunosc azi pe ratusca (care e slaba si aratoasa, nu stiu ce face ea cu amr-ul ala...) si pe Andrei, care e un frumusel voinicut si cumintel! Am mai avut placerea de asemenea s-o admir pe Maia, care a fost foarte bine dispusa, probabil pentru ca era mandra de libertatea picioruselor ei micute si delicate si sa-l mai admir pe Cristi, care se face mai mare pe zi ce trece pentru ca-i da mamica lui cea mai buna papica!

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

La multe lunite ginerelului Kiti, ma bucur ca mamica lui s-a remontat psihic! La multe lunite si celorlalti pufi care se serbeaza azi!

Lorex, sa va fie de bine vaccinul, ma bucur ca a iesit cum ti-ai dorit! (brrr.... febra 40, ce experimente fac astia... ).

Depre parfumuri... au trecut vreo 6 ani de cand mi-am cumparat ultimul parfum (intre timp s-a terminat). Ideea e ca in sarcini nu am suportat niciun parfum, mi-era greata numai la gandul ca m-as fi dat cu ceva, iar in timpul alaptarii nu m-am dat/ma dau de teama sa nu-mi fie refuzat sanul (am citit io undeva ca e bine sa eviti parfumurile in timpul alaptarii si m-am conformat ). De primit vreunul intre timp n-am primit, astept sa termin alaptatul si o sa vad io ce-mi iau. Apropo de asta (de terminarea alaptatului) i-am zis cu mult elan si entuziasm sotului zilele trecute ca imediat ce termin alaptatul ma apuc sa tin regim. Reactia lui a fost: "Adica peste vreo 3 ani, nu? ". Ma rog, chiar trei ani nu cred ca o sa fie... Oricum, nu-mi doresc sa slabesc decat vreo 4 kg, poate le pierd pe drum intre timp.

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

V-am ramas datoare cu povestea inceperii diversificarii la noi: a fost ok ieri, Irina s-a strambat nitel, dar nu neaparat pentru ca nu-i placea gustul, ci pentru ca era ceva nou pentru ea. Azi a fost ceva mai bine, poate si pentru ca am facut amestecul de orez cu lapte ceva mai consistent (cand spun orez, ma refer la cel instant pt bebei, iar cand spun lapte, ma refer la LP). Acum astept cu interes ziua cantaririi, poate-poate.

miremia, poate reusim sa ne vedem si noi pana la urma, iti sunt datoare niste banuti, n-am renuntat la biberonul TT.

haircut, de unde ai luat tetina mai mare pt bibe TT? Aia prin care trec si cerealele.

plateea? happyella? Tanaion? alexia? Ce mai faceti?


de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Am constatat ca eu am fost total pe langa discutia despre scaunele de masa... Asta pentru ca l-am impachetat frumos pe cel de la nr 1, iar acum tot ce-a trebuit sa fac a fost sa-l despachetez si sa-l montez la loc... In schimb, sunt in fibrilatii ce scaun auto sa-i cumpar Isei, ca acusi n-o sa mai vrea Irina sa stea in scoica si tre' sa regandim toata schema.

Cata, voi ce mai faceti?

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Aaaa de aia e asa de liniste ca e ziua intalnielii . As fi vrut si eu dar sunt sg acasa si nu am cum sa ajung pana acolo . Eu cel mai usor as ajunge in Carol .. Iar pe aici nici vb de Carol

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Cum asa??? si eu in Carol pot ajunge cel mai usor! cu 32... 7... cum au deviat astia traseul.

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

...potrivit "Secretului" trebuie rezolvata first problema datoriilor, pentru a le elimina din sistem o data si pentru totdeauna... si am citit azi un articol ca numai 6% dintre romani isi platesc facturile cu cardul bancar... so, am trecut la fapte, am setat plata furnizorilor Romtelecom si Enel din contul meu bancar ca plata recurenta lunara, cu putin noroc, nici nu voi mai sti cat am de plata pentru curent sau telefon...si sper nici sa nu simt cum musca platile respective din cont.

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

La multe lunite ginerelului Kiti, ma bucur ca mamica lui s-a remontat psihic! La multe lunite si celorlalti pufi care se serbeaza azi!

Lorex, sa va fie de bine vaccinul, ma bucur ca a iesit cum ti-ai dorit! (brrr.... febra 40, ce experimente fac astia... ).

Depre parfumuri... au trecut vreo 6 ani de cand mi-am cumparat ultimul parfum (intre timp s-a terminat). Ideea e ca in sarcini nu am suportat niciun parfum, mi-era greata numai la gandul ca m-as fi dat cu ceva, iar in timpul alaptarii nu m-am dat/ma dau de teama sa nu-mi fie refuzat sanul (am citit io undeva ca e bine sa eviti parfumurile in timpul alaptarii si m-am conformat ). De primit vreunul intre timp n-am primit, astept sa termin alaptatul si o sa vad io ce-mi iau. Apropo de asta (de terminarea alaptatului) i-am zis cu mult elan si entuziasm sotului zilele trecute ca imediat ce termin alaptatul ma apuc sa tin regim. Reactia lui a fost: "Adica peste vreo 3 ani, nu? ". Ma rog, chiar trei ani nu cred ca o sa fie... Oricum, nu-mi doresc sa slabesc decat vreo 4 kg, poate le pierd pe drum intre timp.

de Isabela si Irina (01.02.2010)


Suflete! De unde vrei tu sa dai jos 4 kile? Esti deja fotomodela, soro!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Nicio veste de la intalneli????

_
Povestea unei .
Cresc


Zic eu: intalnirea din cartier (nu spui care ) a fost foarte fierbinte dpdv al gradelor din termometru. Eu una am fost de-a dreptul molesita de caldura mare si n-am putut decat sa admir energia tinerelor si frumoaselor mamici xela, haircut si ratusca! Am avut placerea sa-i cunosc azi pe ratusca (care e slaba si aratoasa, nu stiu ce face ea cu amr-ul ala...) si pe Andrei, care e un frumusel voinicut si cumintel! Am mai avut placerea de asemenea s-o admir pe Maia, care a fost foarte bine dispusa, probabil pentru ca era mandra de libertatea picioruselor ei micute si delicate si sa-l mai admir pe Cristi, care se face mai mare pe zi ce trece pentru ca-i da mamica lui cea mai buna papica!

de Isabela si Irina (01.02.2010)


Buna seara,

Multumim de aprecieri, noi ne-am indragostit iremediabil de ochisorii Irinei!
Cristi e deja un barbat bine, sta in picioruse, maine poimaine o ia la fuga! si am admirat piciorutze de Maia golase si frumoase!

Cu alte cuvinte am fost vedetele parcului

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna seara fetelor!

Am ajuns si noi de ceva vreme acasa. Am luat pachetul de la posta plin cu chestiute de la TT. Acum sterilizez suzete si canuta. Restul le-am pus "bine" pt cand incepem diversificarea.
Nikole eu bibe il mai am daca il mai vrei. Tetine pt cereale noi le-am luat de pe ebay. In cazul in care nu gasesti in Ro la un pret decent, sa-mi spui ca iti fac eu rost.

Al3csa eu stiu ca tot ce tine de indemnizatii, alocatii se rezolva pe str. Hambarului. Din pacate nu mai am fluturasul cu nr de telefon, poate gasesti pe net un nr valabil. De ce va intrebati cat este alocatia? Nu stiti cat din suma primita este alocatia restanta sau cum?

Alexutza ne intalnim si cu tati de Yannis ,cum sa nu. Poate ne vedem maine seara pe la rond. Delfi este bine, ma uimeste cu lucrurile pe care le invata de la o zi la alta, rade in hohote iar eu ma topesc de dragul ei, a inceput sa ma mangaie . Ma tot intreb care erau bucuriile mele inainte de ea. Am vazut ca erati cat pe ce sa picati in butoi. Nu e loc pt voi acolo!
Am si eu momente cand simt ca nu mai rezist, cand ea e maraita, eu obosita, n-am niciun ajutor si ma enervez maxim, cateodata imi vars nervii pe cine imi iese in cale, mai si plang dar imi trece repede. Mi-am promis sa nu ma mai enervez, cel putin nu in preajma ei pt ca am vazut ca o afecteaza.

Vorbeati despre parfumuri....eu mor dupa Bvlgari Blv. Momentan am vreo 5...Kenzo ala cu sticla cu mac, un J-lo, Allure-Channel, Voile de Jasmin-Bvlgari si Story-Beckam (habar n-am cum miroase, l-am primit) + sticlute mici de Lancome. Sa va zic ce idee mi-a venit mie, deoarece mereu poftesc la parfumurile altora si de ale mele sunt plictisita. Le-am propus membriilor de sex feminin din familie sa schimbam parfumuri intre noi.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

nu stiu ce intalneala a fost, ca eu n-am trecut pe acolo.....
ma termina caldura asta.....sunt stoarsa de orice urma de energie, desi nu fac mai nimic, iar asta mic e cuminte de felu sau........cred ca lipsa de activitate ma oboseste de fapt..................

dupa 4 saptamani de diversificare, raportez: o masa de dimineata de fructe, mar piure cu suc de morcov mai ales, de vreo 2 zile si cu putine cereale, o masa de pranz din piure de legume, iar pe la 5-6 ii dau cereale, nu prea mult, ca ii plac si fiind mai slabut, nu cred sa dauneze....dar stau si ma intreb daca nu ii dau prea mult, adica aproape 3 mese pe zi, la nici 6 luni........fructele si legumele ar fi cam 100 g fiecare........

ma uitam pe site-ul nestle...chiar ca-s dubiosi astia, fac prea multe, de la baby food, la dog food........



mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput