Comori de nov-dec 2004 (205)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Fetelor, va pup!
Eu am fost aprope doua saptamani in spital, din cauza contractiilor, care au dus la scurtarea colului si deschiderea acestuia la orificiul intern. Am stat internata la Municipal, cu perfuzii de doua ori pe zi, antibiotic intravenos la fel si no-spa, magne B6 si utrogestan pe cale orala. Acum sunt acasa, cu conditia sa stau la pat, fara efort fizic, fara plimbari multe si cu credinta ca totul va fi bine.
Imi pare rau ca nu am putut ajunge la intalnirea voastra, dar promit ca voi veni si eu cu Nicholas de indata ce voi putea! Si poate cu bebe din burtica, daca nu ajung pana nasc

Claudia 22+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

CLAUDIA, uaf, draga de tine ce intepata ai fost timp de 2 sapt! Cate nu face o mama pt puiul ei?!!!!! Sa fii cumintica acasica, bine?

Fetelor nu apuc vad sa pun pozele ca Daniel mi-e bolnavior. Stau si ma intreb unde este imunitatea pe care i-o transmit prin lapte???? Paul cu lapte praf mi-a racit prima data cand l-am dat la cresa, adica la un an si doua luni. Iar Daniel e la a 4-a raceala.

OTILIA, cum te simti? Ma gandesc mereu la tine.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Onita, fff frumoase pozele, multumim tare mult pentru ele am furat si eu cateva sa le arat prin alte parti
sanatate multa juniorului...sper ca nu e nimik grav


pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

cuscritza onitza !!! multam de poze! ce de copilasi nazdravani si mamici frumoase!!! pe vio, roserb si monica chiar nu le mai vazusem de mult
danutz e un dulce foc ai grija cu el la diferentele de temperatura, sper ca nu e numic grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bine ca n-am putut sa vin . Ca la kilogramele mele ma faceam de kakao. Numai cand vad poze asa si imi vin bazdacii, numai una si una mamicile.
Ce trupa mare si vesela de copilasi
La anul in mai imi iau revansa, sa fim sanatosi ca vin cu mandrele in tara.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 37+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Otilia...nu aveai loc de mine sa te faci de ras.
Noroc ca eu nu pea apar in pozele alea...
Daca eram eu in poze,nu mai avea nimeni loc.

Violeta, mami de printesa CRISTIANA BIANCA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ADRIANNA, cuscrita, mai povesteste-ne de gemenei, ce mai fac, ii dai la scaoala in CLuj???

OTILIA, ma gandeam eu ca ti-ai fi dorit mult sa vii la intalnire, dar la anul daca vii in tara facem o intalnire si mai mare, da?

FELIS, mi-a soptit o pasarea ca ai fost la mare! Cum a fost?
SI nasica e la mare cu prichindeii, asteptam poze!!!!!!!!!!!!!

VIO, o sa crezi ca-s toanta, dar cand te-am vazut graviduta din fata, nu stiam daca esti in 7 sapt sua 7 luni, te intrebase cineva cat ai si tu ai zis simplu 7, de aceea era ceata in mintea mea...ai o burtica f frumoasa, rotunjoara si zau ca nu ai burta mare, as fi zis dupa forma burtii ca e fetita dar mai bine tac ca ma bate Bianca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

mai cuscritza draga ce sa faca si copiii astia: asteapta sa mergem in concediu ...sper sa reusim undeva dupa 20 august sa dam o fuga pana la mamaia. la scoala vor merge in cluj categoric...deja sunt innebunita ca nu prea stiu la care din ele sa-i dau. am hotarat ca nu vor merge la vreo "scoala de fitze" ci la o scoala de cartier unde va fi o invatatoare buna (am deja vreo 2 optiuni, sa vedem ce mai se iveste pana la anul in primavara devreme). bianca biata de ea se lupta cu alergia la muscaturi de tantari...azi dimineata mi-a spus mama ca avea glezna umflata ...din nou si i se umflase si portiunea de sub ochi...mi-e asa de mila de ea, nu am dat-o cu nimic impotriva muscaturilor decat ca i-am schimbat antihistaminicul, iar azi am luat totusi ceva spray anti tantari ca nu mai pot sa o vad umflata toata ....tudor e seriosul si responsabilul familiei. azi cand s-a dus mama cu ea la medic nu-si mai amintea cum se numeste antihistaminicul...noroc cu tudor care i-a zis el doctorei ca "mami ii da picaturi zyrtec de la mine"...ca el ia aproape tot timpul ...ce sa va mai zic...conduce masina din ce in ce mai bine . eu o bag in curte la tara din vreo 3-4 manevre, el din prima, are ajutor doar la schimbat vitezele, in rest niici un deget nu pun pe volan...v-am zis ca distractia lui maxima nu e la spatii de joaca ci in poligon sa conduca masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Salutare de la mare! Am ajuns si noi intr-un mare final acasa.

Mai intai v-am citit, ca muream decuriozitate sa vad intalnirea pe cinste ce am avut in capitala. Am vazut mamici tinere si frumoase, ca ma intreba si sotul cati ani aveti

Inainte de orice alt comentariu as vrea sa ii spun lui Vio ca nu e asa de grav pe cat s-a obisnuit ea sa spuna. Nu e imensa, nu e cat casa, mai ales ca are 7 luni, de care - scuzati ignoranta - am aflat abia la intalnire, si nu imi venea sa cred. Nu e deloc exagerata parerea mea si nici una lingusitoare, arata ca o femeie gravida, punct. Si eu as miza pe fetita, dar pana la urma ce mai conteaza, sanatos sa fie bebel


Dupa Bucuresti am urcat putin spre Sinaia, unde am vazut ursul cersind de mancare la 2 metri de masina noastra. Am urcat copiii la Babe si le-a placut enorm cu telecabina (desi pretul si statul la coada - peste 2 ore- mi s-au parut exagerate).

La intoarcere ne-am oprit la o ferma agricola din Baragan (Braila) si copiii iar au avut parte de distractii: tavalitul in orzoaica, mancat corcoduse din copac, o plimbare cu combina...va dati seama ca sunt lucruri cu care aici nu ne intalnim iar pentru ei a fost o experienta de neuitat. Matei si-a sunat fosta educatoare in cateva randuri sa ii spuna cat de grozav se distreaza el in concediu


Sa ma mai racoresc si eu putin si apoi o sa descarc pozele.


P.S. Am nevoie de o factura de cazare de 3 zile, nu conteaza suma, pe care evident ca o voi plati. Ma poate ajuta cineva?

SMS la 858 pentru copii

Mergi la inceput