Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Felicitari Somleac pentru Mattia, La Multi Ani Fericiti!
Si Felicitari si tie pentru sarcina cite saptamini ai? De ce nu pui la semnatura sa stim ce si cum si pe cind vine bebe ! Cind afli ce e?
Ai niste copii minunati, i-am admirat in poze! Toti dulci si frumosi, unul si unul ...
cind te citesc imi vine si mie pofta de inca o fetita....dar parca tot as vrea sa adopt....

Dana, felicitari si tie pentru bebe no 3, ce super-curajoasa mamica esti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna mamici! Ce mai faceti? Ce mai fac copilasii?
Eu am avut o luna tare lunga si trista. A fost ziua mea si a fost prima data cand nu am primit flori de la tata, am fost tare trista, am plans tare mult de ziua mea. Pe de alta parte copii au fost asa de draguti, dimineata au venit la mine cu felicitari facute de ei, m-au pupat intr-una, mi-au spus ca ma iubesc, simteam ca jumatate de imima plange, jumatate se bucura. Asta este viata si tre sa ma obisnuiesc fara tata, dar este destul de greu.
Pe 17 a fost ziua lui Vlad, am facut petrecere si s-au distrat tare bine, au fost si cativa colegi de la scoala, singura problema a fost ca era intr-o zi de miercuri si nu au putut sta prea mult ca avea scoala a doua zi.
In rest nimic nou, cu lucrul, cu scoala, cu certuri intre copii, pe care incercam sa le aplanam. Acum copii asteapta pe mos Nicolae, dar sunt hotarata sa nu le aduca mare lucru, le-am luat un joc cu care sa se joace toti si le mai iau niste dulciuri. Acum sa vad cum rezolv cu ceilalti: bunicile, matusile si cu tanti care sta cu ei, sa nu le mai ia nimic, eventual niste carti, pentru ca au si asa prea multe si ajung de nu se mai bucura de nimic si nu-i mai multumeste nimic, in special pe Bogdan. Mai avem probleme cu Bogdan ca vine de la scoala si spune: curatica are nu stiu ce telefon, are plasma in camera, are atv si tot felul si eu uite ce telefon am si ca n-am ce are el. Aici tre sa ducem munca de lamurire, vis a vis de telefon i-am spus ca il folosim pt a suna si a fi sunat, nu pt a asculta muzica sau a face poze. Din pacate pe el il multumim cel mai greu, dar cu rabdare vom reusii sa-l modelam(sper) si sa nu mai fie vesnic nemultumit. Cand imi insira tot felul ce au altii eu ii spun ca nimeni dintre colegi nu au si nu vor avea ce are el: adica doi frati, la care el spune: ei, nu la bogatie din asta ma refeream. Incerc sa-i invat ca nimic pe lume nu este mai important decat sa fii sanatos si sa ai o familie care te iubeste. Sper ca, macar mai tarziu va intelege ceea ce ii spun acum.
Ce mai fac gravidutele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Miha, imi imaginez ca este tare greu.Eu nici nu vreau sa ma gandesc.Acum 5 ani mi-am pierdut bunicii materni,cei care m-au crescut si care mi-au facut copilaria de poveste.Acum ma gandesc la ei ca si cum ar fi plecati undeva departe si ca ne vom revedea la un moment dat.Sufletul e nemuritor iar iubirea e asa puternica incat nu poate disparea pur si simplu.Cand ma gandesc la ei le transmit dragoste si lumina.

Si la noi e la fel si la capitolul certuri si la capitolul nemultumiri.Si eu am aceeasi problema.Fetele mele au atat de multe incat nu se mai pot bucura de ce primesc.
Mos Nicolae la va aduce cate un desen animat Disney,o punga de caramele si o cutie de bomboane.

In rest,toate bune si frumoase...adica...grase am pus deja 7 kg.Joi merg la medic.Sa vedem ce avem. De luni vreau sa ma apuc de curatenie,sa decorez casa iar pe 17 am programat bradul...si astept zapada.Sunt mai rau ca un copil.

Cam asa cu noi!
Va pup!


Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

La multi ani pentru Vlad!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Pico multumesc pentru urari!
A venit mosu' la noi, asa cum vi-am spus, doar cu dulciuri si un joc pentru toti trei. Pana la urma s-au multumit cu cat au primit si s-au pus pe jucat. Au primit un joc tare dragut, cu cartonase cu animale pe care trebuie sa le mimeze, iar ceilalti sa ghiceasca. Asa de fain este ca sunt trei si se pot juca, sa vedeti cat mai rad unul de altul, cum se chinuie sa mimeze. Acum facem planuri pentru mos Craciun, ca el aduce multe daruri si fiecare isi face listuta cu ce vor sa primeasca, numai ca trebuie sa fie si cuminti si ascultatori.
Sa ne scri si noua ce ti-a spus dr. si ce bebe o sa ai, sa fie sanatos si sa fie si un baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

e totul in regula dar e...fetita.

as fi vrut si eu un baietel.mi-e rusine ca gandesc asa dar...eh,o sa-mi treaca.

Va pup!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Felicitari Pico pentru fetita !!
4 fete, wow, ce frumos, cea mica o sa fie papusa surorilor ei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Marimar,multumesc!

mmm...offf...inca nu m-am obisnuit cu ideea, Mi-a si spus medicul,la 12 saptamani, ca aproape sigur e baiat.Si e un ecografist foarte bun.Si ma obisnuisem cu ideea.
Dar,asta e.Asa a vrut Dumnezeu.Important e sa fie sanatoasa.



Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Pico, te inteleg, si eu la al 3-lea as fi vrut foarte mult sa fie fetita, ( cred ca fetite mi-as dori oricite, poate fiindca mi-am dorit mereu tare mult o sora..) De asta nici n-am vrut sa aflam ce este, am lasat sa fie surpriza pt ca stiam ca atunci cind se va naste, orice ar fi fost, fetita sau baiat, din momentul acela n-ar mai fi contat deloc decit bucuria de a-l tine in brate...Si asa a fost ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Felictari, Pico !
Te inteleg ca esti contrariata, eu asa am fost la al reilea ca voiam 3 baieti.
(nu dati cu pietre )

Aici nu se sarbatoreste Sf Nicolae, o sa le dam seara asta un mic cadou de sfirsit de trimestru. Cel mijlociu a luat de departe cele mai bune note desi facea cele mai putine teme.

O sa mai avem o saptamina apoi va fi vacanta cu mare apoi cu zapada. Abia astept.



Mergi la inceput