Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Pico, tot fetita e? Multa sanatate si bucurie sa ai. Las ca ti-or aduce ele baieti sa te saturi de ei. Te inteleg ce simti. Si eu am simtit la fel cand am aflat ca Vic e tot baiat. De-a dreptul am plans de suparare. Apoi am aflat ca am toxoplasmoza si mi-a parut rau ca am fost suparata pentru un lucru atat de putin semnificativ. Dar undeva in coltul sufletului meu am ramas tanjind dupa o fetita. Inca o data te inteleg ce simti, si nu mi se pare nimic deplasat sa spui ca ai fi vrut sa fie altceva decat e. Nu stiu de ce in general oamenii privesc ciudat cand un om spune sincer ce gandeste. Asta nu inseamna ca nu o vei iubi mai putin.

Pico si eu tot 7 kg am pus. Sunt ca o balena.

Si eu am intrat sa va spun ca am o fetita. daca Pico s-a saturat de roz, eu abia astept sa fie din nou toate roz si cu fundite si pompoane.

Marimar nu pun saptamanile la semnatura ca nu am vreme sa o tot schimb si ramane semnatura defazata

Eu am fost in excursie cu copii mari la Alba Iulia de 1 dec. Apoi am stat o noapte la manastirea Rameti. In rest activitati peste activitati. L-am dus si pe Matia la inot, asa ca fugeam cu Alex la un bazin , cu Matia la altul, acum am inceput si cu patinuarul, mai fac si aikido baietii, Daria cu majoretele si baletul ei......pur si simplu nu mi se vad picioarele atata umblu.Pe langa astea mai sunt si la lucru, mai am si treaba in casa, uff ca e parca mai greu sa le insir. Chiar nu stiu de unde ma ingras.

mcrmiki felicitari pentru Vlad. Sa fie sanatos si bucuros.
Si noi avem probleme cu telefoanele si alte "luxuri" ce afiseaza alti copii.Intr-o Romanie paupera majoritatea copiilor afiseaza o bogatie mult peste posibilitatile parintilor. Cred ca le-a luat dumnezeu mintile acestor parinti, pentru ca stiu si cazuri care au luat credit ca sa cumpere copiilor temiri ce telefon. Dar cu vorba multa, explicatii fanteziste si povesti, pana acum am reusit sa tinem sub control valul de nemultumiri . Pe mine ma enerveaza mai mult in perioada asta reclamele de la jucarii. Fiecare prostie pe care o vad acolo si-o doresc

Ce faceti in vacanta? Noi mergem la Straja chiar de revelion.

va pup, o zi cuminte sa aveti.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Mmm...am inceput sa ma obsnuesc cu ideea desi undeva in sufletul meu..ma gandesc ca poate totusi.
Am luat-o rau sub centura..doctorul mi-a zis ca e baiat la 12 saptamani(si e un ecografist bun)iar calendarele chinezesti si calculele babesti indicau acelasi sex.Sigur ca o sa ma topesc cand o sa o vad dar na....
Eh, c'est la vie.

Ma bucur pentru tine Somleac!Sa curga rozul

Si noi am ajuns we asta,vrand nevrand, la cabana Diham, cu tot cu copchii.A fost frumos dar frig.Am mancat o ciorba si un felul 2 si am coborat.

Ioana ma intreba astazi cand ii iau si ei un tel. mobil.Si i-am spus ca ii cumpar cand va avea nevoie.A fost dezamagita de raspuns.
Eu am o alta problema.Ioana are in clasa o colega care ii cumpara tot felul de prostii..Kubeti,gume de sters,un pix cu mina 0.7.I-am spus Ioanei ca nu sunt de acord sa mai primeasca cadouri de la nimeni si vreau sa vorbesc maine cu invatatoarea.Eu nu ii dau bani Ioanei la scoala si nu vreau sa se obisnuiasca prost.
Radu e ingrijorat ca nu cumva,Ioana sa ia bani din casa si sa-si cumpere singura.Trebue sa vb neaparat cu doamna invatatoare.



Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Felicitari Somleac, pentru fetitz

Pico, un pup mare.. si eu am fost dezamagita dar s-a balansat cumva situatia.. acum imi pare rau c-am gandit asa.. fetitzu meu a avut un speech delay si tot timpul m-am invinovatit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pai Pico mai sunt sanse sa fie baiat. cele mai multe cazuri de sex gresit pe care le stiu sunt pe directia asta de la fete la baieti nu invers.

Nici ai mei nu primesc bani la scoala, decat atunci cand trebuie sa dea in clasa pentru te miri ce. Nici Daria care e clasa a 6 a si are ore uneori pana la 15-16 nu are mai mult de 2-3 lei la ea. Si -mi dau raportul pentru fiecare banut.
Dar pe fata aia nu o intreaba parintii ce face cu banii? In orice caz ciudata lume.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Craciun fericit tuturor! Sper ca ati fost cu totii cuminti si a venit mosu' la voi.
Somelac si Pico felicitari pentru fetite!!! Pico, te inteleg si eu am gandit ca si tine, asta nu inseamna ca nu vei iubi bebele. Si eu am plans cand am aflat ca voi avea al trei-lea tot baietel, dar apoi am aflat ca am toxoplasmoza si mi-am dat seama ca de fapt conteaza sa fie sanatos. Oricum mai sunt sanse sa fie baietel, cine stie? Cum ii veti pune numele?
Cum ati petrecut de Craciun?
Vinerea trecuta i-am tinut ziua lui Bogdan cu colegi de scoala si prietenii. A fost foarte incantat, s-au distrat de minune. Ieri, in ajun a fost de fapt ziua lui si l-am sarbatorit acasa cu familia, a primit multe cadouri, apoi seara, dupa tort a venit si mosu care a lasat o gramada de cadouri pentru fiecare. Au fost tare fericiti copii, de fapt toata lumea, fiecare a primit cate un cadou, a fost tare frumos, mai putin golul lasat de tata pe care nu il poate umple nimeni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Somelac, de mult vreau sa te intreb: cum reusesti sa faci atatea? Pari asa plina de viata, energica. Mai poti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna,

sunt si eu o mamica multipla si ma mai fac . Imi place subiectul vostru si as vrea sa ma inscriu si eu pe listuta. Sper sa fiu si capabila sa urmaresc in continuare.

Va pup!

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza,Mariuca(17 Mai 2004),Andreea (21.11.2008), (DPN 14.04.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

La multi ani!

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza,Mariuca(17 Mai 2004),Andreea (21.11.2008), (DPN 14.04.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La multi ani! un an mai bun si multa sanatate va doresc.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)
"Preocupati de ce va fi copilul nostru MAINE, uitam ca el este cineva ASTAZI!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

La multi ani,dragelor!
Noul An sa va aduca multa sanatate si fericire!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput