Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Miha,...la inceput toata lumea ramane cu gura casacata "seriooos?".
Familia...s-a obisnuit cu ideea.Mamei i-a fost mai greu dar acum e ok.

Ce bine ca ai baietel constiincios.Si Ioana face dar se plange ca e greu(face ousoare si tot felul de semne grafice) si vrea din nou la gradi.Eh,ea este o artista desavarsita,are o intreaga gama de reprezentatii artistice.

Ana s-a obisnuit la gradi si doamnele mi-au spus ca este o fetita extraordinara...deh,cioara din mine.
Si cam asa! Suntem inca in perioada de acomodare.Greturile ma innebunesc si as dormi si as manaca toata ziua!



Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Pico, odihneste-te ca stii bine ce te asteapta !

mcrMiki, eu am inceput mai inainte ca tine, am terminat sedintele (tot 3) lunea asta.

Nimic de semnalat la noi, scola merge bine, am interzis toate jocurile electronice insa, ca nu se mai putea.

la toate mamicile.

PS : uitam sa va zic, eu tot Mirena am si nu am absolut nici o problema. Pentru mine e solutia ideala, insa stiu ca unele mamici nu suporta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Iarasi a fugit subiectul. Ce mai faceti?
Saptamana trecuta l-am sarbatorit pe Alexandru, a implinit 4 ani!!! Am dus si la gradi tort, a fost tare fericit cu colegii lui, mandru ca era ziua lui. Petrecerea i-am tinut-o la un club, unde s-a distrat de minune. A avut ca invitat si un coleg de la gradi cu care s-a distrat copios, a fost tare bucuros. In rest scoala, gradi, cursuri de engleza de care Bogdan deja s-a plictisit, asa ca m-am gadit sa fac eu cu el(atat cat stu), ca alta sansa nu am, acolo nu invata nimic. Acum stam mai mult prin casa si incerc sa petrecem cat mai mult timp impreuna, sa-i studiez pe fiecare sa vad unde sa mai "umblu" ca sa-i mai linistesc. Oricum sunt tare fericita cu ei, acum am inceput sa le dau calificative seara pt ziua care a trecut si vad ca momentan se agita sa obtina puncte cat mai multe, ca la sfarsit de saptamana sa le indeplinesc cate o dorinta. Asa de draguti au fost acum seara, i-am pus in pat si Bogdan a strigat dupa mine ca ma iubeste, si bineanteles ca si ceilati doi au inceput sa strige intr-una ca ma iubesc. Cat de iubita ma simt, atatia "barbati" ma iubesc.
Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Si noi pe aici. Pico te felicit si eu. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.
Miha, "La multi ani" mezinului. SA fei sanatos si sa va aduca numai bucurii.
Noi suntem bine. Mama mea a fost la noi mai bine de o luna si a fost tare bine. In weekenduri am porfitat si am fost pe ici pe colo impreuna sa mai iasa si ea din casa. Sambata a plecat acasa. O astepta celelate nepotele. Acum ne pregatim de vcanta. Vineri ne imbarcam.......din nou. Plecam pentru o saptamana in Sardinia cu masina si cu feribotul. Sper doar sa avem vreme cat de cat frumoasa.
David abia astepta vacanta, Daria ii pare rau ca nu poate merge la gradi si in vacanta.Fata mea incepe sa aiba intebari existentiale........ Ieri venind de la plimbare Daria ma intreaba daca o sa "primeasca " si ea bebei cand va fi mare. I-am spus cadn isi va gasi un papi pentru copilasi care sa o iubeasca si de care sa-i placa o sa primeasca si ea. Ea foarte hotarata si fara sa stea pe ganduri zice "Luan" un fost coleg de gradinita. Deci fata mea si-a luat de-o grija. L-a gasit deja pe papi!!! Altfel vrea sa invete, vrea teme asa ca David, vrea sa stie tot pana cand ajunge la scoala. Off, daca ar stii ce o asteapta la scoala nu s-ar mai grabi asa.

.........am mai citit pe ici pe colo ca mai avem 2 gravidute. eu le felicit din suflet, sa le de-a Dumnezeu sanatate, putere o sarcina usoara si bebei sanatosi!

O saptamana frumoasa cu mult soare va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cu intarziere

La multi ani, Alexandru !!!

La multi ani, Romana !!!

La multi ani, Amira !!!


Sa fiti sanatosi si norocosi.


Nu prea mai am timp deloc... culmea, parca e si mai putin decand au inceput gradinita toti trei.. Incerc sa le fac pe toate, dar nu-mi iese mereu...
Altfel suntem binisor, un pic mucosi... sper sa nu se agraveze... De cand a inceput gradinita am avut o saptamaba ok, una cu muci, alta ok, si acum cu muci (si otita la Andrei)...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Scuze , taman pe voi v-am uitat, din cauza ca n-am mai vazut subiectul pe primele pagini.

La noi vine barza la inceputul lui mai anul viitor.

De asta nici n-am mai scris ca am citit de Pico si mi se cerea sa o incurajez si eu nu ma simteam in stare pentru ca aveam si eu nevoie de incurajare. Acum sunt mai bine, se pare ca mau lasat si greturile doar ca am dat peste o raceala destul de urata.

Copiii au reactionat super, extrem de fericiti, toata lumea doreste fetita, eu una nu mai am curajul sa-mi doresc nimic, doar sa fie sanatos. Taica-meu a facut foarte urat cand a aflat m-a facut cretina si idioata a urlat la prunci, si a cerut sa uitam ca mai exista, si-a schimbat si numarul de telefon care era la mine pe firma, na in orice caz o atitudine pe care eu una nu o inteleg.

In rest si noi cu scolile, cei mici au inceput gradinita, Victor s-a acomodat foarte repde, asta si pentru ca e in grupa cu Matia. Cei mari cu programele extrascolare, ne e foarte greu sa facem fata, mai ales ca si eu am soala de 2 ori pe saptamana panna seara tarziu. Daria pleaca in seara asta in Elvetia la campionatul european de majorete.

Felicit sarbatoritii pe care i-am ratat.

Pico cum mai esti?

si inca o data scuze ca am dat vestea tuturor si tocmai pe voi care m-ati fi inteles cel mai bine v-am lasat deoparte.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

La multi ani la sarbatoriti !


Felicitari, Somleac ! (nu pune la inima reactii din astea absurde).
Noi suntem bine, acum 2 saptamini am avut o vacanta de 5 zile si ne-a peins bine.

Va pup pe toate, mamici curajoase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Uau, sincere felicitari Somelac!!!!!!!!!!!!!!!!! Esti o mama foarte curajoasa, un copil aduce numai fericire. Imi pare rau ca asa a reactionat tatal tau, mai ales cand in primul rand te astepti ca familia sa te sprijine, dar pana la urma conteaza ceea ce va doriti voi si copii vostrii. Sa ai grija de tine si sa te manajezi cat de mult poti. Inca odata felicitari si sarcina usoara!
Multumim de urari si dorim si noi un sincer LA MULTI ANI tuturor celorcare si-au aniversat ziua de nastere.
Pico, cum te mai simti?
Elyane sanatate multa copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Somleac, sarcina usoara.. You are my hero!
Te stiu de pe "parinti", cand era doar Daria si iti mai doreai unul.. Doamne ce a trecut timpul, ma simt batrana tare

Si eu am primit un baietel, dupa 2 fete, cand imi pierdusem speranta.. La eco cand mi-au spus ca e baietel i-am intrebat: "are you sure?" asa chitita eram ca o sa fie inca o fetita.. si culmea si acum ma gandesc la el ca la o fetita, hihi, am buba la cap..

Asa multe faci, si scoala si activitati cu copii, jos palaria
Imi pare rau de tatal tau.. eu cred ca sunt de vina concep[tiile alea comuniste ca 2 sunt de ajuns si ca cine face multi copii e cam dus cu capul..

Faza... Eu merg cu copiii la niste cursuri, si pe fetita mai mare(7 ani) am dat-o la un curs de American Girls, unde sunt prezentate fete apartinand unor diverse perioade de timp. Asa se mai povesteste despre cum au trait oamenii la 1760/1800.1850, etc
Acolo e o tipa care tine clasa, fooarte draguta, micuta, blonda, frumusica, la vreo 38 de ani(oricum, mai mult nu-i dau) si de care fi-mea e indragostita .. Acum am aflat ca are.... 8 (opt) copii... hehe.. ce sa zic, sunt in admiratie fata de ea.. copiii ei sunt foarte ok, home educated si independenti..
O am si pe ea de model

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor multumesc de urari si incurajari.

De data asta nu am mai fost asa de speriata ca la Vic. Atunci stiu ca am plans o gramada gandindu-ma ca nu o sa ma descurc, fiind si Matia foarte mic. Acum, cand il vad pe Victoras ca are si el locul lui in familia noastra si cat e de minunat, mi-e rusine de temerile pe care le-am avut.

Cate despre familie, asa e , mi-e destul de greu sa mai suport si crizele lor de personalitate. Dar nu-i bai noi sa fim sanatosi ca toate trec.

Pico pe unde esti, esti in regula?

Si ai mei pitici sunt mucosi de cand i-am dus la gradi. Sper sa treaca fara tratament special.

Elyanne, picii tai cum sunt?



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput