Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Miha,!

Nu le-am spus fetelor inca.Nu vreau sa inceapa sa ma bata la cap si sa afle si cine nu vrea.Mai astept putin.
Da,din fericire am un sot care ma sprijina.Nu stiu ce as fi facut daca nu era asa.
Mama a fost socata,suparata la inceput dar acum e ok,e langa mine..ceea ce conteaza f.mult.

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Pico, !
si mami al meu a sarit in sus cind am anuntat pe bebe 3 "ca ce-mi mai trebuie?". Bineinteles ca acum bebe 3 e cea mai dulce si mai draguta fetita de pe lume.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

mcrmiki - multumim suntem bine ... astea mici asteapta gradi si sunt pline de energie, iar Andra tocmai ce a fost operata de apentice cu mici complicatii - acum e bine, astazi am iesit din spital.
In privinta steriletului - e valabil 5 ani si eu zic ca isi merita banii, am dat 5 mil acu 2 ani, dar daca as socoti tampoanele lunare cred ca as iesi mult mai scump - acu folosesc 2-3 tampoane zilnice lunar. Joi am fost la control si totul e ok.
Sanatate multa si spor la invatatura!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Mariana cum adica folosesti 2-3 tampoane zilnice lunar? Inainte iti venea mai mult si acum mai putin?

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Pico - inainte de steriletul mirena aveam menstruatie cate o saptamana si foloseam cate un pachet de tampoane, acum am menstruatie 2 zile max si folosesc 2-3 tampoane de alea subtiri zilnice.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

aaaa...ok.Daca e mirena se explica

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si bb (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Saryta multumesc de raspuns. Ce efecte adverse are steriletul in general? Oare nu este nesanatos sa it curga doar putin la ciclu? Intreb pt. ca si eu as fi interesata de mirena.
Pico ce mai spui? Cum te mai simti fizic si psihic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu am avut mirena, dar l-am scos... nu m-am impacat cu el... din cauza hormonilor m-am dereglat f. tare si m-am pricopsit si cu un chist de 7 cm in diametru... am scris pe la un un subiect intreaga poveste... Imi este teama sa mai fac vreun bb si atunci am zis sa fie cat mai pun... si protectie hormonala locala... si protectia steriletului in sine...
Acum am unul fara hormoni, in forma de potcoava... am inteles ca e mai bun decat cel in forma T ... diferente... menstruatia un pic mai abundenta primele 2 zile... durata neschimbata... nu ma dor ovarele sau alte cele mai rau sau mai mult ca si pana atunci... Sunt f. multumita
Iar hormoni nu mai bag in mine... nici anticonceptionale...
Cred ca dupa o varsta ne "defectam" ... pana la mandra am luat 5 ani si n-am avut absolut nicio problema... dupa, numai dereglari si cu mirena si cu pastile


Altfel, despre noi... au inceput gradi... toti trei.
Le place foarte mult... mananca foara probleme (imi era teama ca nu se descurca)... inca nu dorm acolo... de luni... sunt curioasa cum o fi... Si cautam invatatoare (la scoala ne-am hotarat) pentru Elena, pentru anul viitor



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Miha, sunt obosita si m-au luat greturile.Eu sunt una din norocoasele care n-a scapat de ele la nici o sarcina.
Psihic...cred ca ok

Am tot alergat zilele astea.Am inceput scoala si gradinita.Ioana e clasa I si e foarte incantata.Am avut sedinta si am mai alergat dupa rechizite
Ana,puiul mami, e primul an la gradi si ne e foarte greu.Plange dimineata ca nu vrea la gradi, ca e urat s.a.m.d si-mi rupe sufletul. Dar sunt constienta ca are nevoie de gradi.Asta e..sper sa se acomodeze cat mai repede.
Educatoarele mi-au spus ca e ok si ca nu a plans azi, ca a mancat bine si a dormit dar mie imi e asaaa greu dimineata cand o vad ca sufera....offfff....!!!

Va pup!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Ce mai faceti mamici?
Si noi tot pe fuga, ba haine, ba rechizite, sedinte la fiecare, de-abea astept week-end-ul. Si Vlad a inceput scoala, este tare incantat, a nimerit in clasa cu cel mai bun prieten de la gradi si l-a lasat doamna si in banca cu el. Este foarte constincios, isi face temele singur, sper sa-l tina Dumnezeu asa. In scimb Bogdan este la polul opus, satul de scoala, trebuie impins de la spate ca sa-si faca temele, foarte greu. Alexandru a reanceput si el gradi, am avut o surpriza neplacuta prima zii cand s-a crizat maxim, a tipat, nu a vrut sa intre in clasa. Probabil a protestat ca Vlad nu mai este la gradi si ca ramane singurul la gradi si mai tre sa si doarma. Toata lumea i-a tinut teorie si de a doua zii nu am mai avut probleme. Acum ne pregatim de ziua lui Alexandru, va fi pe 29, am fost azi si i-am comandat tort pt gradi, deoarece nu ne da voie cu tort de acasa.
Pico cum esti? Eu am fost tare norocoasa, nu am avut greturi la nici o sarcina. Sunt curioasa ce spune familia cand aude de bebe. Sarcina usoara in continuare!


Mergi la inceput