Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

mamicile gravidute ce mai faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Fetelor, ma bucur mult sa va gasesc.. Va citesc postarile si mi se umple inima de bucurie si .. de speranta.. pentru ca.. e posibil sa vina si la noi bebe 3.
Avem 2 fetite, una de 2 ani si 10 luni, una de 10 luni.. si..cateva zile de intarziere a cm... si simptome de sarcina..
Intarzierea cm m-a speriat, pentru ca le crestem singuri fara nici un ajutor..
Mi-e teama sa fac testul de sarcina, mai astept, poate e doar o intarziere banala, cu toate ca am exact aceleasi simptome ca si la celelalte sarcini..
Nu stiu cum sa reactionez, sa ma bucur sau sa plang.. am o gramada de temeri.. ca nu voi putea sa ma descurc.. mie mi-e destul de greu si acum cu serviciu si 2 copii.. mi-e teama de a 3-a cezariana, mai ales ca au trecut doar 10 luni de la ultima si vor fi 18 luni in noiembrie cand ar trebui sa nasc..
Mai sunt printre voi fete cu 3 cezariene? cum a fost?
Cum ati primit vestea venirii celui de-al 3-lea copil?
Fetelor va admir pentru curajul vostru si pentru faptul ca reusiti sa va descurcati cu mai multi copilasi.. O sa mai stau pe aici pe langa voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Anutza_26 cum esti? Vine bebe? Daca da, sa sti ca va fi foarte frumos, este frumoasa viata cu mai multi copilasi. Cat despre cezariana iti pot spune ca nasa noastra a nascut al doilea copilas la interval de 1 an si sunt ok si ea si bebele, asa ca se poate, probabil mai multa monitorizare in timpul sarcinii. De descurcat sigur te vei descurca. sa nu-ti faci probleme.
Fetelor pe unde umblati de nu mai scrieti la subiect? V-ati gandit la cadoul de la Iepuras?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Anutza bine ai venit printre noi.

Eu sunt bine, am intrat in saptamana 37, deci nu mai am mult. Oricum sper sa stea linistita pana la inceputul lui mai ca mai am multa treaba la lucru.
Am reusit de mi-am facut curatenia din aia cu rascolit fiecare lucrusor si coltisor, acum sa-i mai spal hainele bebelinei si sunt ""pregatita"" daca de nascut te simti vreodata pregatit.

Cu cadoul de iepu am rezolvat-o deja. Le-am luat la comun trambulina din aia de sarit, mare de 3,5 m. Mai nasol va fi cum o s-o primeasca ca noi inca stam la bloc si aia va fi in curte la viitoarea casa. Suntem in dilema cu dimineata de pasti, dar pana atunci poate ne vin ceva idei.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Buna fetelor,
Am facut 2 teste, primul a iesit pozitiv si a doilea negativ :d,CM nu a venit inca, am facut programare la dr sa vedem exact ce e ..
Va anunt daca vine bebe, intre timp m-am mai linistit, am si foarte mult de lucru si am fost absorbita, nu am mai avut timp sa imi fac griji.. le vom lua pe toate asa cum ni le da dumnezeu..
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Miha, somleac, vezi poate nasti acasa!. Tu esti ca si sora/mea care avea deja contractii dar nu avea timp de nascut, barbatu in delegatie, fata cu serbar la gradi, computerul nu mergea. A nascut apoi la nici o ora dupa ce a ajuns la spital.
Anuta sa ne anunti daca vne sau nu bebele. ai dreptate i/ale pe rand si o sa vezi ca va fi bine.

Noi am ajuns azi noapte in Romania. copii s/au reintalnit cu verisoarele. Gradinita e la ea acasa. sunt cu totii hapy.
Ne/am oprit 2 zile la Viena. Ne/am intalnit cu Adina (Marimar) si copii. A fost foarte frumos. Seara la ora 10 nici gand de oboseala sau plecat acasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna mamicile! Ce mai faceti?
Noi am fost mai ocupati in ultimul timp, curatenie prin casa, in curte, am avut o gramada de aniversari in familie si in sfarsit a venit si vacanta. Copii au plecat ieri la bunica, fericiti si ei si noi , asteapta Iepurasul pe care tre sa-l gasim noi. Cred ca pana la urma le voi lua niste carti, daca gasesc ceva interesant si care nu le au si o jucarioara mai mica pe langa.
Somelac cum esti? Ai reusit sa termini treaba?
Mira pe unde sunteti?
Noi de Pasti mergem la soacra mea, acolo avem si neamuri si multi prieteni, de-abea astept. Imi place ca in prima zi de Pasti, dimineata, copii merg in gradina sa caute ouale si dulciurile lasate de iepuras prin iarba si flori, apoi cauta in casa cadourile lasate langa celelalte oua.
Ce pregatiti de Pasti? Aveti vre-o reteta buna de pasca?
Anutza_26 ce a spus dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Am inteles din ceva mesaje ca a nascut Miha (somleac)..
FELICITAAAARI!!!!

Bine ai venit bebica mica, pariez ca o sa ai "a lot of fun" printre frati si cu mamica:) Ce familie fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am intrat sa va spun ca in 18.04. la ora 23,30 s-a nascut Ilinca Maria , 300 g prin operatie cezariana.

Suntem bine, de ieri suntem acasa , se pare ca vacarmul ii prieste Ilincai pentru ca ziua cand e galagie doarme dusa iar noaptea deloc.

Va doresc sarbatori fericite alauri de cei dragi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Miha - felicitari! sa-ti traiasca micuta Ilinca Maria ... un nume f frumos!
Paste fericit tuturor alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput