Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Si eu am vrut sa intru sa intreb daca nu v-au mancat cumva copii.

Ai mei mananca de rup locul, nu mai prididesc cu cumparat si facut mancare, parca au tenie. Si mie nu-mi place sa gatesc, ma termina activitatea asta inutila dupa parerea mea.

In rest ma tarai destul de greu, ma doare bazinul foarte rau din cauza unui accident din copilarie si bineanteles a sarcinii. Dar supravietuiesc, cel mai greu e sa-mi obisnuiesc capul cu miscarea inceata a corpului.

Am avut si eu scandal cu Daria din cauza temelor si a lipsei de organizare, asa ca i-am interzis sa mai mearga la majorete. Sufara si ea si eu nu mai pot de mila ei, imi vine tot sa cand o vad cat e de necajita. Dar ce sa fac ma tin tare ca sa-mi fac datoria de mama.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Ma bucur sa va citesc,mamici !!
Ma mai scoateti din butoi si pe mine, ca nu mai am energie de nimic, si culmea, nu din cauza copiilor ci din caua vremii

In vacanta copiilor am fost plecati o saptamina in sudul Spaniei unde oricum e placuta vremea in perioada asta si noi am prins numai soare soare soare in fiecare zi, am facut o baie de soare sa ne incarcam bateriile pentru o vreme. Ne-am intors duminica de la plus 21 de grade la minus 2 , ne-am dat jos din avion cu pantofi si jachetica si ne-am pus caciuli, cizme si paltoane

LA MULTI ANI ALEX SI SELIN ! Sa cresteti mari si frumosi, sa fiti mereu veseli si fericiti ! Miha si Mira, sa va traiasca copilasii !
Pe 6 februarie a fost si ziua lui Matei, a facut 11 ani si mie nu-mi vine sa cred !! Chiar de ziua lui am zburat in Spania asa ca i-am zis ca ii vom tine ziua in primavara, afara la un joc de fotbal cu baietii , in parc, cu pizze si tort . A fost multumit desi el ar fi vrut sleep-over cu 8 baieti ! Adica 8 baieti din clasa sa vina sa doarma la noi

In rest, bine sanatosi, ceea ce va dorim si voua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacapra spune:

Bine v-am regasit!
Vreau si eu actualizare in listuta>
Teodora (1997), Filothea (2005) si Matei (2008).
Va imbratisez si va marturisec ca imi face taaaaaaaaaaare bine sa va citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna seara fetelor! Sa aveti o primavara cat mai calduroasa din toate punctele de vedere, ca iarna am cam avut destula.
Ce mai faceti?
Mamacapra ma bucur ca ai revenit. Ce mai faceti?
Marimar cum mai esti? Probabil din cauza vremii ai starea asta, o sa vina caldura si vei vedea ca ti se va schimba dispozitia.
Somelac ce mai faci? Nu ne-ai spus cum o va chema pe bebelusa. Nu mai tin minte cand vei naste, aprilie? Cat despre mancat sa sti ca si eu am observat ca mananca tare mult copii mei, doar ca imi fac griji cu Vlad ca el este mai rotofei.
Astazi am primit martisoare, felicitari, flori, acum nepregatim cu felicitari de 8 Martie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Ce bine ca va mananca copiii.
La noi,Ioana mananca de toate si foarte bine(enervant de bine uneori)..in schimb... picile......Ana..asa si asa dar Mariaa.

Somleac..off..tare greu.Dar scoala tre' sa fie pe primul plan.Daca Daria isi organizeaza timpul cum trebuie..poate o lasi din nou,nu?

Miha,esti o rasfatata cu atatia baieti!



Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

miraklucker sa-ti traiasca printesa. Ce rochita de printesa are! E dulce foc.

Noi l-am sarbatorit pe Alex vineri cu copii, i-am dus la un aqua parc in Deva. Aseara doar cu bunicii.

Pico sus moralul, hai sa vezi este cea mai frumoasa perioada din viata. Ce daca suntem grase, abia ne miscam si ne dor toate cele? Suntem cele mai iubite persoane din lume si asta e tot ceea ce conteaza. Gandeste-te ca sunt milioane de femei care nu pot avea copii si sunt dispuse la orice sacrificii pentru asta, iar noi carora ne cad pruncii plocon din cer sa fim nemultumite?
Du-te la coafor, ia-ti o zi numai pentru tine, baga o baie la o piscina undeva, fa um masaj de relaxare, orice pentru tine si revino la lupta cu voie buna.

Cu activitatile , jale mare, nu ma intrebati cum ne descurcam ca nu stiu. Le iau pe fiecare cum vin si nu ma mai gandesc atat daca o sa ma descurc sau nu. Dar cred ca Dumnezeu netezeste calea in fata mea ca jung de cele mai multe ori in 3 locuri la aceeasi ora. Nici macar o clipa nu mi-am pus problema ca nu pot. Daca dumnezeu mi-a dat atatia copii inseamna ca stie el ce face si am putinta sa-i cresc frumos pe toti si cu asta basta.

O zi minunata va doresc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008




Somleac,abia acum am citit mesajul.
Ai dreptate in tot ceea ce spui dar deh....hormonii...ma mai apuca si pe mine amocul.

Ca si suplimente iau Elevit si Tardiferonfol.

Pupici!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Am fost la medic si e totul ok.Am mai avut ceva contractii dar nimic de speriat.

Ca si nume,cum vi se pare Andreea Bianca?
Radu vrea neaparat un nume de sfant iar Andreea e singurul ramas disponibil si care sa-mi convina cat de cat..iar Bianca a fost optiunea mea.
Eh?Ce parere aveti?Sincer

Nu ne-am hotarat inca 100% la vreun nume.

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mamacapra bine ai revenit.

Pico mie imi plac numele alese de voi.

Pe pitica noastra o va chema Ilinca si nu stiu daca va avea si al doilea nume, dar probabil ca da pentru ca toti au. Si vad acum la prietena mea ca e problema intre copii ca unul are un singur nume si celalt douaDe nascut sfarsit de aprile inceput de mai.probabil inceput de mai ca eu pe toti i-am dus pana la 41 de saptamani.

Marimar scoate nasul din butoi ca mai sunt 2 zile si vine primavara.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Pico, frumoase numele fetitelor tale, mi se pare ca Andreea Bianca suna foarte bine.

Somleac, Ilinca a fost mereu unul din preferatele mele, nume vechi si melodios, am intilnit mai nou un nume foarte rar, o data doar l-am auzit si mi-a ramas in minte: Chira sau Kira ( de la Chira Chiralina)

uite si aici
http://www.nume-copii.com/nume-de-fete-litera-c/

Vine vine primavara, e mai bine asa....dar tot as vrea sa traiesc undeva unde e mereu ca primavara, sau macar sa nu existe iarna grea, nu suport frigul cizmele, paltoanele, caciulile si manusile ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Ma bucur ca va place.

Ilinca imi place si mie foarte mult.Si eu tot la fel, Somleac, am mers cu sarcinile pana sau dupa DPN.
Acum,prefer sa respecte DPN-ul, pentru ca in aprilie o am pe Ioana.Sa ramana macar o luna intre mese!



Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput