Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Saryta, multumim de urari. Sa-ti traiasca si tie printesele.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

LA MULTI ANI DARIA!!!! Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de tot ce este frumos in viata alaturi de familia ta!!! Somelac ai o adevarata domnisoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:


Scuze,...ca de obicei eu sunt mai puturoasa cu scrisul.
Am fost la ginecolog si mi-a zis ca bb e in urma cu o saptamana,ca si dezvoltare si ca trebuie sa ma odihnesc mai mult.
Am tot pus mese pt ca a fost ziua lui Radu(consortul) si in rest rutina...
Acum am o stare .Mi s-au inecat corabiile.Mi-e dor sa mai ies cu prietenele in Buc.,sa merg la servici,sa mai am grija si de mine.
Cum va descurcati si cu copiii si cu serviciul, mai ales cu temele?

Somleac, te admir si as vrea sa fiu si eu ca tine.Copiii tai au atatea activitati.Cum va descurcati?Cine ii duce/aduce?

Miraklucker, relax...nu pune toate nimicurile la suflet.Eu cred ca fiecare copil are ritmul lui iar baietii sunt mai visatori de felul lor.Fetele sunt putin mai constiente dar odata cu varsta se echilibreaza balanta.Poate ar fi bine sa vorbesti cu David sa vezi ce nemultumiri are si cred ca e bine sa discuti si cu psihologul care oricum are o viziune mai larga asupra psihicului si comportamentului uman.
Din punctul meu de vedere nu cred sa existe vreo problema.
Invatatoarea sora'mi i-a spus mamei ca e "blocata intelectual"(sora). "Blocata" e acum medic rezident la Fundeni.

Va pup pe toate!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005),Ana Iasmine(06.10.2007)si (DPN 8.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Pico ma bucur ca ai mai intrat pe aici. LA MULTI ANI SOTULUI!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE!!! Cred ca trebuie sa iei in seama ce ti-a spus medicul si sa te mai si odihnesti. Ca ti s-au inecat corabiile... ce sa-ti spun? Sa te uiti la copii tai, la sotul tau si sa fii fericita ca sunteti impreuna, sanatosi, fericiti. Secretul este sa invatam sa apreciem ceea ce avem mai de pret: sanat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Pico ma bucur ca ai mai intrat pe aici. LA MULTI ANI SOTULUI!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE!!! Cred ca trebuie sa iei in seama ce ti-a spus medicul si sa te mai si odihnesti. Ca ti s-au inecat corabiile... ce sa-ti spun? Sa te uiti la copii tai, la sotul tau si sa fii fericita ca sunteti impreuna, sanatosi, fericiti. Secretul este sa invatam sa apreciem ceea ce avem mai de pret: sanatate si fericire(asa fac eu cand cad si eu in butoiul depresiei). Vei vedea ca va trece si perioada aceasta, va venii si timpul tau, doar ca trebuie sa ai putina rabdare. Daca te poate ajuta cineva cu copii, sa ai putin timp liber... ar fi super. Cat despre teme ... si la noi merge mai greu cu Bogdan, dar asta este, incercam sa-i facem cat de cat program.
Somelac, unde esti? Hai sa ne mai incarci bateriile cu optimismul tau .
Mira cum este cu David?
Saryta ce mai faceti? Ce fac fetele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut mamici pluri si poli valente.

Pico imi pare bine ca ai scris. Tu iei ceva supliment pentru sarcina? Te simti obosita?

uff trebuie sa inchid

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Miha pentru Alex, si cu intarzire pentru Daria. Sa-ti trasca copilasii, sa fie sanatosi, si voi pe langa ei.
miha (Mcrmiki), deocamdata nu pot spune prea multe. am avut si o saptamana vacanta. noi am vorbit cu el, facem si ceva in plus acasa .......dar greeeeu se lasa convins. Nu mi se pare corect sa-l promit cate ceva de fiecare data cand reuseste sa faca 2 exercitii in plus. El face cu mult elan si avant tocmai cand urmareste ceva. De exemplu Tv, sau apoi poate pleca la vreun vecin, coleg. Aspteptam sedinta din 21 martie cu invatatoarea.

....si noi ne-am sarbatorit azi piticoata. doar scurt dar intens, pe seara candam ajuns de la servici. "Fest-ul" e sambata. Dar nu m-am putut abtine sa-i nu-i fac si azi un tortulet si sa sufle in lumanari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

miraklucker sa-ti traiasca printesa. Ce rochita de printesa are! E dulce foc.

Noi l-am sarbatorit pe Alex vineri cu copii, i-am dus la un aqua parc in Deva. Aseara doar cu bunicii.

Pico sus moralul, hai sa vezi este cea mai frumoasa perioada din viata. Ce daca suntem grase, abia ne miscam si ne dor toate cele? Suntem cele mai iubite persoane din lume si asta e tot ceea ce conteaza. Gandeste-te ca sunt milioane de femei care nu pot avea copii si sunt dispuse la orice sacrificii pentru asta, iar noi carora ne cad pruncii plocon din cer sa fim nemultumite?
Du-te la coafor, ia-ti o zi numai pentru tine, baga o baie la o piscina undeva, fa um masaj de relaxare, orice pentru tine si revino la lupta cu voie buna.

Cu activitatile , jale mare, nu ma intrebati cum ne descurcam ca nu stiu. Le iau pe fiecare cum vin si nu ma mai gandesc atat daca o sa ma descurc sau nu. Dar cred ca Dumnezeu netezeste calea in fata mea ca jung de cele mai multe ori in 3 locuri la aceeasi ora. Nici macar o clipa nu mi-am pus problema ca nu pot. Daca dumnezeu mi-a dat atatia copii inseamna ca stie el ce face si am putinta sa-i cresc frumos pe toti si cu asta basta.

O zi minunata va doresc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mira si Somelac sa va traiasca copilasii. LA MULTI ANI CU SANATATE SI FERICIRE, sa va bucurati cu totii de ei!!!
Somelac esti mare figura, ar trebui sa scrii zilnic sa ne mai dai si noua din optimismul tau. Ce frumos ai spus, intradevar cred ca Dumnezeu ne ajuta sa ne crestem puiutii frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Ce mai faceti???

Mergi la inceput