Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

eu abia acum am intteles mesajul madalinei , titlul noului ei album a fost numit
09 madalina manole , insa ea vroia sa transmita

O noua madalina manole



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

in romania , dupa ce nasti, te intreaba cineva cum stai cu psihicul?
am nascut acum aproape 3 ani si de 2 ori am avut de completat un chestionar cu niste intrebari referitoare la starea mea interioara.
primul chestionar la prima vizita a copilului, ( respectiv o saptamana de la nastere ) al doilea in jurul varstei de 6 luni a copilului.
nu i-am dat o importanta deosebita, desi pentru ca intelesesem eronat o intrebare am raspuns eronat si nici bine nu am ajuns acasa ca m-a sunat doctorita sa ma roage sa detailiez de ce am raspuns asa .

acum realizez ce era cu acele chestionare. pe langa vizita copilului , doctorii de aici au obligatia de a testa si mama.

nu stiu daca si in romania se practica asa ceva, dar e clar ca e necesar. una e sa prinzi din fasa depresia si alta e sa ajungi cu ea la capatul prapastiei.

alex_andra, pentru unii dintre noi e greu sa-i intelegem pe altii. unii dintre noi nici macar nu incearca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vina ei nu este ca s-a sinucis si a lasat un copil fara mama ci ca nu a cautat ajutor specializat. Depresia este o boala si trebuie tratata - chiar daca nu se vindeca, se amelioreaza, detensioneaza gandurile de suicid ... exista medicamente, exista grupuri de suport, chiar si in Romania, exista ceva.

E suficient doar sa constientizezi ca ceva nu e in regula cu tine, ca nefericirile vietii nu sunt vina nimanui si daca nu poti lupta cu ele atunci trebuie sa ceri ajutor ... e suficient sa stii ca nu le poti face pe toate si nu te poti ascunde la nesfarsit, ca nu esti invincibil si ca ajutorul nu este o rusine.

Era o persoana publica care i-a pasat prea mult de imaginea ei de artista si asta a costat-o viata si viitorul copilului ei. Cred ca nu a cerut ajutor specializat ca sa nu bubuie ziarele ca sufera de o boala mentala. De parca asta era important, ce spun ziarele si cum o sa i se sifoneze ei imaginea ...

Sper ca acest caz nefericit sa duca la o gandire mai flexibila in ceea ce priveste dezechilibrele psihice si cei care simt ca suicidul este cea mai buna solutie sa caute ajutor specializat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nu alinta, eventul te intreaba daca ai lapte si cat ia copilul in greutate.

in sital inca ne mai intrebau doctorii cum ne simtim, dar ajuns acasa la revedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kigallu spune:

Dumnezeu sa o ierte!


Acum cateva minute ma uitam la tv si sunt ingrozita de gestul unui om care venise langa sicriu...facea poze cu telefonul mobil...teribila atitudine! Mi se pare lipsa de respect, daca vroia o amintire putea sa ii cumpere albumul! Este un moment trist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasm71 spune:

” ....cui sa cer ajutor
Nu te plangi oricui....

Suflet gol,
Nebun de dor
Tu credeai ca ai pereche
Si un inger pazitor.

Suflet gol,
In zbor cazut
Orbita de iubire
credeai ca ai totul si ai pierdut...”

Sunt versurile de la ultima balada a Madalinei!!!! Am ascultat-o un pic mai devreme si m-am infiorat!!!!!
Dormi in pace Madalina si sa iti gasesti linistea pe care ai pierdut-o!!!! Dumnezeu sa te ierte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Dumnezeu sa o ierte pe Madalina!
La prima vedere este un gest nesabuit din partea ei, dar odata cu ea v-a merge in mormant si secretul ei, motivul pentru care a facut acest gest. NImeni, dar absolut nimeni nu poate sti ce a fost in sufletul ei. POate chiar si gandul ca este ziua ei, ca a mai imbatranit cu un an, pe fodul unei depresii , sa fi fost picatura ce a umplut paharul.
Este usor sa judecam ! Unele persoane de aici zic ca le pare rau de copilas si familie, dar nu-i inteleg gestul MAdalinei. Daca nu inteleg si nici nu vor sa inteleaga macar un pic atunci de ce mai judeca??
Mai bine sa ne abtinem de la comentarii rautacioase, pentru ca asftel de comentarii sunt cel mai usor de facut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Dumnezeu s-o ierte!

Am vazut aici, pe forum, ca ea scria cu litere mari cuvintele grele, cuvintele care erau "strigate". Asta ma face sa cred ca sms-ul postat pe site-ul www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/trupul-neinsufletit-al-madalinei-manole-a-fost-depus-in-foaierul-salii-radio-113978.html" target="_blank">Cancan.ro este intr-adevar cel scris de ea.

Nu i-am fost fan, insa ma doare ca o femeie care arata atit de bine la 43 de ani, cu un copil atit de mic si atit de dorit, a putut sa-si ia zilele. Sunt convinsa ca femeia asta a fost un caz netratat de depresie post-partum... o bomba cu ceas. Pacat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca si sa-i redea linistea de care avea atata nevoie!

Cat despre modul in care a ales sa paraseasca aceasta lume nu stiu daca e cineva in masura sa judece, poate doar copilul ei cand va creste.

Cititnd unele mesaje si polemicile care le-a creat cand a postat pe acest forum nu pot spune decat ca, "cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat imi iubesc mai mult cainele".........

.....viata este acolo unde te regasesti........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Dumnezeu s-o ierte!

Mergi la inceput