Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pe mine ma revolta persoanele care spun ca sotul ei nu sufera... Cum poti sa stii ce e in sufletul unui om? Drept dovada, nimeni n-a stiut ce simte Madalina cu adevarat!
Cred ca sotul ei e inmarmurit, nu poate sa vorbeasca... e terminat, imi imaginez ca traieste un cosmar

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Pe mine ma revolta persoanele care spun ca sotul ei nu sufera... Cum poti sa stii ce e in sufletul unui om? Drept dovada, nimeni n-a stiut ce simte Madalina cu adevarat!
Cred ca sotul ei e inmarmurit, nu poate sa vorbeasca... e terminat, imi imaginez ca traieste un cosmar


Mie mi s-a parut de-a dreptul ravasit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Dupa ce la un alt subiect se discuta rautatea cu care a fost primita Madalina Manole pe forum, acum, din preaplinul bunatatii se da in sotul ei care "nu sufera" cum se asteapta moralistele forumului. Chiar nu va e rusine??? Este o drama ce s-a intimplat, dar noi nu avem cum sa intelegem ce a fost in sufletul ei si ce e in sufletul familiei!!! Mai lasati stirile de doi bani, spuneti o rugaciune si gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Odihneste-te in pace, fata draga... si vegheaza-ti copilasul de-acolo, de unde esti acuma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Pe mine ma intristeaza faptul ca si la subiectele de genul "melodiile copilariei noastre" sau "melodii romanesti frumoase", Madalina nu prea a fost mentionata, din cate am vazut eu la respectivele topicuri pe care m-am uitat din cand in cand; iar acum toate spunem ca am crescut cu mizica ei; si totusi nu spunem nici o minciuna: am crescut cu muzica ei, dar de atunci nu am mai ascultat-o.
La fel cu Michael Jackson: am reinceput sa-l ascult dupa ce a murit.
Evident la fel si cu Laura Stoica; imi placea Laura la nebunie cand eram mai mica; la fel si Madalina; le adoram pe amandoua;
Dar uite ca am crescut, ne-am lasat dusi de val si uitam din lucrurile care ne-au luminat copilaria si adolescenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:


Eu chiar nu inteleg ce trebuie sa faca acest om sa vada lumea ca sufera, sa-si smulga parul din cap, sa urle, sa se tavaleasca pe jos .Fiecare se manifesta diferit altii plang si tipa,altii nu pot sa planga si strang durere in suflet, suntem diferiti si fiecare reactionam in felul nostru.Poate este in stare de soc si nu constientizeaza ce se intampla.Eu am patit asa, mi-a murit cineva de curand si desi il vedeam in sicriu nu puteam si nu pot inca sa constientizez ca a murit.Pacat ca s-a intamplat asa si sufera o tara intreaga pentru ea dar stiu ca nimeni nu sufera mai mult ca parintii,fratele si sotul ei.


alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Numai ea stie ce a fost in sufletul ei. Numai Dumnezeu stie ce demoni o chinuiau. Anul trecut portarul echipei nationale de fotbal a Germaniei s-a aruncat in fata unui tren, avea o fetita de 2 ani. Ieri in Germania un tata si-a ucis sotia si s-a aruncat in fata unui tren de mana cu fiul sau de 2 ani. Atita oameni sufera de depresii puternice, si familia nu ii poate ajuta ... nici macar psihologi ...

Odihneasca-se in pace!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citeam acum ca a fost inclusiv la cumparaturi dupa repetitii in seara de inainte, pt pregatirea zilei ei, desi stia ca nu o s-o apuce.
Acum ma adresez fetelor care stiu mai multe despre depresi asta despre care vorbim, fie ea post partum sau de alt gen. Un om care sufera de depresie poate sa mascheze atat de bine astfel de intentii? Sa mearga la cumparaturi de mancare, bautura pt o aniversare despre care ea stie sigur ca o sa se transforme intr-un priveghi? Sa poata face treaba asta fara sa dea nimic de banuit sotului ei?
Cu cat mai multe se discuta, cu atat mai in ceata sunt, Nu pot pur si simplu sa inteleg ce fel de demoni sunt aia care imping o femeie aparent sanatoasa mintal sa faca acest lucru, fara sa tina cont de nimic. As vrea sa ii gasesc o explicatie si nu pot.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe "fata cu parul de foc"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Citeam acum ca a fost inclusiv la cumparaturi dupa repetitii in seara de inainte, pt pregatirea zilei ei, desi stia ca nu o s-o apuce.
Acum ma adresez fetelor care stiu mai multe despre depresi asta despre care vorbim, fie ea post partum sau de alt gen. Un om care sufera de depresie poate sa mascheze atat de bine astfel de intentii? Sa mearga la cumparaturi de mancare, bautura pt o aniversare despre care ea stie sigur ca o sa se transforme intr-un priveghi? Sa poata face treaba asta fara sa dea nimic de banuit sotului ei?
Cu cat mai multe se discuta, cu atat mai in ceata sunt, Nu pot pur si simplu sa inteleg ce fel de demoni sunt aia care imping o femeie aparent sanatoasa mintal sa faca acest lucru, fara sa tina cont de nimic. As vrea sa ii gasesc o explicatie si nu pot.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson




Da.

Cunosc persoane care sufera, sau au suferit de depresie. Unele dintre ele la prima vedere par cele mai fericite fapturi, realizate, cu tot ce le trebuie.

Culmea ca, de cele mai multe ori, o manifestare excesiva a fericirii ascude o depresie majora. De multe ori mi s-a intamplat sa ma minunez de cat de fericit si stapan pe el/ea e o persoana, ca mai apoi sa aflu ca sufera de depresie majora.

Sper ca gestul ei sa aduca la realitate opinia publica (am suferit de depresie postnatala si am fost indemnata de f multa lume sa las prostiile ca n-am motive sa fiu suparata), si sper sa-i fi adus linistea acolo unde este.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput