Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Candy, cred ca nu a stat sa masoare cat baga pe gat, pur si simplu o fi dus sticla la gura si a baut pana a picat pe jos.
Intr-adevar cum spunea cineva mai devreme prea multe detalii au fost date despre ce si cum, dar oare nu stiri din astea incredibil de in detaliu avem in fiecare zi la stirile de la ora 5...


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

paracetamolul e chiar des folosit pt asa ceva...

si probabil dupa prima incercare a vrut sa fie total sigura ca de data asta reuseste. cine stie ce poti gandi in asemenea momente. degeaba zicem noi ca era mama - probabil era atat de fragmentata si fara discernamant ca fie nu mai conta, fie s-o fi gandit ca pt ceilalti e mai bine asa. ca ea era inutila si poate asa viata lor va fi mai buna.

daca directorul iml a spus ca nu au fost deloc indicii ca ar fi fost ceva provocat de altcineva inseamna ca asa e. adica e greu sa fii fosrtat sa bei juma de litru de ceva fara sa curga, fara sa ramana semne pe tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Nu pot sa-mi revin, este infiorator de trist, cu atat mai mult cu cat am prieteni de suflet, toti raci. Sunt niste persoane de-o sensibilitate incredibila, de-o frumusete interioara extraordinara, vulnerabile si delicate, care nu ar face rau cuiva in nici o circumstanta, care pot fi lovite foarte usor din afara, care constientizeaza ca sunt asa si totusi nu vor sa se schimbe, vor sa ramana asa, sensibile si empatice. Asa sunt racii. Cel putin cei care-mi sunt mie prieteni. E foarte trist, foarte, foarte trist.

Si-mi pare atat de rau ca pe toate posturile atatia neaveniti vin si-si dau cu parerea, e foarte dureros. Cineva spunea ca sotul ei nu parea indurerat. E infiorator sa spui asa ceva... fiecare om reactioneaza altfel, la aflarea unei asemenea vesti esti in stare de soc. Nu stii cum vei reactiona, niciodata. Unora le cedeaza inima si mor si ei, altii nu mai rationeaza, altii rad in hohote. Ce momente traiesc acum, toti cei din familia ei, este de neimaginat si ce povara vor purta toata viata pe umeri..ca asa ceva nu se vindeca niciodata. Parintii ei si-au pierdut copilul, sotul ei sotia, copilul..mama... Ar fi mult prea mult pentru oricare dintre noi, sa mai fie in plus si supus judecatii maselor...

Dumnezeu sa le dea putere tuturor celor care au iubit-o! RIP Madalina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

ziceau prieteni ai ei aseara la antena ca era super ultra sensibila...era afectata de faptul ca 3 case de discuri refuzasera sa i scoata albumul...dar chiar asa pana la a ti incheia toate socotelile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karis spune:

Lara, stiu ce vrei sa spui, dar, cand esti persoana publica esti constient de faptul ca lumea sta cu ochii atintiti spre tine si te diseca particica cu particica. Probabil ajungi sa devii imun la chestia asta.
Eu cred ca presa are o mare parte din vina pentru ca in ultimii ani a reusit sa ne faca sa devenim din ce in ce mai rai si mai egoisti si lumea in general e interesata doar de ce e mai rau. Vezi, acum Madalina tine primele pagini ale ziarelor, se vorbeste despre ea la fel cum s-a vorbit anul trecut despre Michael Jackson.
S-ar putea crede ca a premeditat totul din dorinta de a ajunge din nou in atentia publicului. De ce? Pentru ca presa vuieste acum de faptul ca Madalina s-a sinucis. Dar faptul ca tocmai urma sa-si lanseze un nou album, al 9-lea din cariera nu parea un subiect de prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Imi pare asa de rau ca si-a luat viata mai ales ca are un copil asa de mic.Dar a fost optiunea ei si nimeni nu stie ce a fost in sufletul ei.Dumnezeu sa o odihneasca

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Si apare Maria Dragomiroiu pe toate posturile, pana la epuizare, in calitate de prietena... si spune: "avea sot, avea casa mare, avea copil, avea masina, avea corp frumos... "Sunt foarte suparata pe ea"!!!

Dumnezeule, cine suntem noi? Sa fim "suparati" pe un suflet ratacit, pe un om frumos si trist? Nu ne cunostem pe noi indeajuns, cum sa cunoastem pe altcineva ca sa-l judecam?

Totul se rezuma, din NEFERICIRE, la A AVEA. Nu intelege nimeni ca nu e important ce ai, ci doar cine ESTI. Toti trecem in viata prin incercari, in acele momente ne salveaza doar propriile resurse interioare, nu ce avem. Puterea unui om e doar in el insusi, degeaba ma duc eu si-i spun unei prietene, esti frumoasa, daca ea insasi se vede urata, degeaba ii spun ai de toate, daca ea simte ca nu mai are nimic...
Oameni buni, raportati-va la A Fi, nu la A AVEA. Este incredibil sa acuzi un om prin prisma acestui "A Avea". Sufletul care salasluieste in fiecare dintre noi nu e de cumparat, nu il trecem pe lista de cumparaturi, nu il alaturam verbului A avea.

Trist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karis spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

Si-mi pare atat de rau ca pe toate posturile atatia neaveniti vin si-si dau cu parerea, e foarte dureros. Cineva spunea ca sotul ei nu parea indurerat. E infiorator sa spui asa ceva... fiecare om reactioneaza altfel, la aflarea unei asemenea vesti esti in stare de soc.
Martie & Bebica & maimuta Sara

Probabil acel cineva ar fi vrut sa-l vada bocind cum se procedeaza pe la unele inmormantari, ca sa se convinga ca sotul ei sufera.
S-a scris ca sotul ei o diviniza, si eu cred ca asta e adevarul. Avea fata impietrita de durere, nici nu putea vorbii si o haita de sacali (numiti ziaristi) sareau pe el, pe tatal ei sa le smulga o declaratie. De parca ar mai fi fost in stare in momentele acelea sa judece limpede, darmite sa faca declaratii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Sincere condolenate familiei si celor apropiati ei!

Cantecele ei au marcat copilaria mea, iar vocea ei este inconfundabila, chiar daca melodiile erau usor de fredonat.
In momentul de fata orice cuvant mi se pare de prisos si de aceea pot doar sa va arat ca ultimul album, cel care nu a mai apucat sa fie lansat, poate fi ascultat online aici:

www.bestmusic.ro/stiri/Asculta-pe-Bestmusic-albumul-ce-urma-sa-fie-lansat-de-Madalina-Manole 86547.html" target="_blank">http://www.bestmusic.ro/stiri/Asculta-pe-Bestmusic-albumul-ce-urma-sa-fie-lansat-de-Madalina-Manole 86547.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

Si apare Maria Dragomiroiu pe toate posturile, pana la epuizare, in calitate de prietena... si spune: "avea sot, avea casa mare, avea copil, avea masina, avea corp frumos... "Sunt foarte suparata pe ea"!!!

Dumnezeule, cine suntem noi? Sa fim "suparati" pe un suflet ratacit, pe un om frumos si trist? Nu ne cunostem pe noi indeajuns, cum sa cunoastem pe altcineva ca sa-l judecam?

Totul se rezuma, din NEFERICIRE, la A AVEA. Nu intelege nimeni ca nu e important ce ai, ci doar cine ESTI. Toti trecem in viata prin incercari, in acele momente ne salveaza doar propriile resurse interioare, nu ce avem. Puterea unui om e doar in el insusi, degeaba ma duc eu si-i spun unei prietene, esti frumoasa, daca ea insasi se vede urata, degeaba ii spun ai de toate, daca ea simte ca nu mai are nimic...
Oameni buni, raportati-va la A Fi, nu la A AVEA. Este incredibil sa acuzi un om prin prisma acestui "A Avea". Sufletul care salasluieste in fiecare dintre noi nu e de cumparat, nu il trecem pe lista de cumparaturi, nu il alaturam verbului A avea.

Trist...

Martie & Bebica & maimuta Sara





Martie, eu ma gandesc ca cei apropiati ei nu se pot stapani acum sa nu fie si furiosi pe ea, suparati, revoltati pentru gestul facut! Eu cred ca nimeni in locul lor nu s-ar putea abtine sa nu simta si asta!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput