Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pai s-a tot spus ieri ca rugase o prietena sa ii cumpere pesticidul asta, probabil ca nu a dat de banuit caci avea gradina si o fi motivat cererea pt plante.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karis spune:

Auzeam mai inainte la radio, de la cristi Brancu (,) ca el a invitat-o de mai multe ori in emisiune in ultimele 3 luni si ea refuza invitatia motivand ca nu mai reprezinta nimic.
Probabil faptul ca nu mai avea satisfactii in cariera i-a cauzat depresia.
Dar ea era inainte de toate MAMA unui copilas de 1 an, a unui ingeras care avea mare nevoie de ea. Ma tot intreb cum de nu a gasit suficienta motivatie in copilul ei, sa depaseasca starea aceea depresiva. Mi-e imposibil sa inteleg, pentru ca si eu sunt mama si pentru mine copilul reprezinta totul. Nu as putea sa pun vreodata cariera inaintea copilului. Bine, nici persoana publica nu sunt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

de ce INDU? a fost decizia ei, las-o in pace si tu fa-ti fiecare zi un moment de glorie fiindca asta estedepinde cum privesti lucrurile, tu ai motive sa te bucuri.


Dumnezeu sa o odihneasca si sa-i ajute sotul sa creasca puiutul cu multa dragoste!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

ea a murit doar o data ... noi cei care o iubim si o apreciem si mai ales familia ei, noi murim de 100 ori...am vazut odata un reportaj se numea 'cei care mor de 100 ori" era vb despre apropiatii sinucigasilor. nu am cunoscut o personal dar mi am trait adolescenta pe melodiile ei o apreciez enorm pt realizari. dumnezeu sa o ierte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ce va tot puneti intrebari din-astea inutile? Oh, my! Daca suferea de depresie si nu a fost ajutata, asta a dus-o aici.

Mirela (desprecopii): ar fi minunat sa gasiti un moderator bun pt sectiunea Barfe, mondenitati, can-canuri care sa mai tempereze veninul de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Indu, la multi ani! Ziua mea e aceeasi cu cea a mortii lui Freddie Mercury (si iubesc Queen), dar ce sa facem...asta e viata...

Tocmai spun astia la realitatea ca sinuciderea a fost premeditata, a avut pesticidul de la inceputul saptamanii, a asteptat ziua ei ca sa fie impactul mortii mai mare probabil. Cunostinta ei l-a procurat de la o firma specializata in pesticide si altele de genul.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

mie mi se pare ca presa a dat incredibul de multe detalii despre moartea ei;
pai acuma stiu si eu sigur ca daca imi trec idei din astea negre prin cap (Doamne ajuta sa nu), iau o gura de furdan din asta si am murit fara sa-mi dau seama; zic astia ca intr-un minut esti gata; o adevarata mana cereasca pentru cei deja depresivi.. au gasit solutia cea mai la indemana; ma gandesc ca cei care se sinucid nu vor sa simta suferinta si aleg o cale care li se pare lor mai rapida. tadam... uite solutia!

In concluzie, mi se pare de condamnat presa care a dezvaluit atat de multe amanunte, si cineva ar trebui sa aiba grija de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

pai cum i l-a procurat...daca era interzis?
si cum de stia ea de asemenea pesticid...era cantareatza..nu agricultor...trebuia sa faca niste cercetari..."ce te omoara repede si fara chin"....si de unde stim noi ca "ea l-a baut"....de unde nu stim..."ca a servit-o cineva"...stiind ca "ea l-a procurat"..."ea era depresiva"..toate elementele erau propice....niciodata nu vom sti adevarul...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Karis, incearca sa faci un exercitiu de imaginatie. Nu esti o persoana publica, insa sa zicem ca esti o persoana normala, in cartierul, sau orasul in care locuiesti. Iesi in fiecare zi din casa, si esti mereu vazuta. Cum ar fi sa fii mereu criticata, mereu sa auzi vorbindu-se de tine si despre felul cum arati, cum ca nu mai faci fata la jobul zilnic, cum ca isi doreste vecina ca si tu sa suferi ca ea, ca ea in timpul sarcinii s-a facut cat casa si e plina de vergeturi, sa patesti si tu asta, ah, ce minunat ar fi.. Ca nu-ti iubesti barbatul si ca esti cu el doar pentru ca ai ceva de castigat si Doamne.. cate altele.. Ca desi esti o femeie ingrijita si foarte frumoasa si faci multe ca sa arati asa, esti vazuta urata si batrana.. Si astea sa le auzi de la niste oameni care nu te cunosc absolut deloc!

De asta unele persoane publice nici nu citesc ziarele sau nu deschid televizorul. Din cate am vazut, ea era opusul.. voia sa vada cum e vazuta.. Cred ca asta a contribuit mult la decizia ei.. Lovindu-te mereu de critici, pierzi contactul cu realitatea si ajungi sa crezi ca intr-adevar esti asa..
Probabil s-a simtit inutila, si in ciuda eforturilor, tot nu era indeajuns de buna. Si poate a ales ziua ei pentru ca cei pe care i-a lasat sa aiba doar o zi trista pe an, in care sa o comemoreze in loc de doua.. Doar ea stie asta..

Pacat.. A fost foarte nefericita..


Lara, mami de Ioana si Sara

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Ori am facut eu o obsesie pe chestia asta, ori cineva a luat-o razna: daca 1 ml de solutie toxica e suficient sa provoace moartea in mai putin de 3 minute, iar ea premeditase sinuciderea, deci stia cu precizie efectele substantei (din moment ce o solicitase in mod special, ca doar nu era o subtanta uzuala), cum sa bei 400 de ml?
Pai nici apa plata nu poti da pe gat 400 ml dintr-un foc! Dar dintr-o solutie cu miros intepator si probabil gust oribil? - ca nu-mi imaginez ca un pesticid putea avea aroma de capsuni...

Mesajul care a aparut in presa mi se pare de asemenea foarte ciudat si parca neverosimil, sunt niste idei insirate de-a valma: ba ca-i pare rau, ba ca ii pare rau de ingerasul ei, ba ca nu se mai simte frumoasa. Desi initial se afirmase ca nu va fi dat publicitatii, au aparut fragmente care puse cap la cap compun un mesaj destul de lung...

Iar sotul ba era cu ea in pat, ba nu era in casa...

Cu cat citesc mai multe detalii, cu atat mi se pare mai stranie toata povestea... depresie-nedepresie, ceva nu se leaga... Iar a propos de precedenta presupusa tentativa de sinucidere, nu am auzit pana acum de tentativa de sinucidere cu paracetamol. Inteleg cu somnifere, cu Diazepam... dar cu paracetamol???

Oricat as incerca sa asimilez ideea sinuciderii, mi se par tot mai multe semne de intrebare si tot mai putine raspunsuri logice...





God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput