Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

E sotul ei , stau zilnic in aceeasi casa, trebuia sa observe ceva.Nu medicul , nu Stela Popescu, nu chitaristul ei , ci sotul.

asa scrie, xio, in cartile de specialitate, ca sotul e dator sa observe simptomele unei depresii?
madalina a incercat ani de zile sa aiba un copil, e clar ca are o fisa medicala plina si un medic curant. de fapt mai multi. ( nu ala de la urgenta). si nu stie nimeni ce scrie in fisa ei medicala, ca doar de aia exista confidentialitatea medicala.

ce s-a intamplat in mintea ei , asta nu o va stii nimeni niciodata, dar sa spui ca sotul era dator sa traga semnalele de alarma, si aceasta afirmatie venind de la un viitor doctor , nu ma face decat sa imi retrag cuvintele.
sunt penibila, ridicola si absurda pentru ca pe acest forum eu scriu gandurile mele.


andata, depresia post natala vine la mai mult timp dupa nastere, e clar ca pentru madalina acel prunc i-a adus fericirea absoluta: doar a luptat atatia ani pentru a-si tine copilul in brate!



alina


Nu, in loc de sot era trecut "personalul de la urgente" , dar ca sa am dreptate am schimbat eu repede.
Cauta in cartea "Psihiatria e o bagatela" , la pagina 15 P.S: Stii, marea majoritate a pacientilor de la psihiatrie au ajuns acolo pt. ca FAMILIA a observat ceva in neregula.Nu stiu, e logic doar din partea mea si a Andatei? Sau tie nu ti se pare normal ca omul cu care iti imparti casa sa isi dea seama daca te-ai schimbat sau nu .


Uite cine aobservat ceva schimbat:
" Ultima intalnire cu Madalina a fost chiar inainte de Paste. Incerca sa imi spuna ca este multumita de viata ei, dar infatisarea o trada. Era foarte slaba si nu se comporta ca o femeie fericita ", a mai spus Corina Chiriac."


Ionut Micu a fost invitat la emisiunea Happy Hour si a povestit despre ultimele clipe de viata ale Madalinei Manole: “Am simtit-o abatuta… Chiar i-am spus lui Puiu, sotul ei… Ea era foarte tonica de obicei, dar aseara nu am simtit aceeasi tragere de inima pentru repetitie, imi pare rau sa spun asta”.

El a mai adaugat: “Ne-am strans pentru repetitie pe la 19.00 si am stat pana in jur de 22.00. Madalina a venit mai devreme, dar a stat deoparte… Din mai, dupa ce a avut avea problema de sanatate, am simtit-o mult mai trista”.



***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

o posibila intrebare este , de ce nu s-a sinucis atunci, daca tot i se face un profil al sinucigasului, de ce atunci a gasit puterea sa se recompuna cum spune ea, iar acum cand avea aparent tot ce-si dorea, a recurs la acest gest.Pare nefiresc.Este foarte greu sa-ti imaginezi ultimele minute din viata ei, cum si-a luat ramas bun in gandul ei de la copilas cand l-a sarutat ultima data, stiind ca nu va fi langa el sa-l vada cum se face mare.Si cu toate astea a facut-o, daca intradevar a facut-o ea.
E asa de greu de acceptat asa ceva si pentru un strain (strain dar care a iubit-o prin muzica sa, pe care o asculta), dapoi pentru cei ai casei.Copilul e mic, peste un timp probabil nu-si va mai aminti de mama lui decat din poze, dar straniu , nu concret.
DUMNEZEU SA-I IERTE GESTUl FACUT si sa nu o condamne la chin vesnic, i-a ajuns chinul de pe acest pamant.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ardeiash

niste fotografii cu adevarat extraordinare.. http://madalinamanole.ro/publicity-shots are idee cineva cu ce ocazie a realizat fotografiile 6, 7 si 9 ?

s-auzim numai de bine! si

-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Cam off-topic: fotografiile acelea sunt realizate de Paul Buciuta(artista.ro), au aparut intr-un numar din Tango (scrie si pe ele "copyright artista.ro). Vad ca pe alte pagini de internet apar asa, ca si cum ar fi fost aparute din neant, nu realizate profesionist de catre cineva anume (asa s-a intamplat si cu poze de-ale Laurei Stoica, facute tot de Paul Buciuta).
Scuze de off-topic. In rest nu pot comenta nimic (decat eventual neprofesionalismul reporterilor; eu de ex. nu puteam sa-mi conving colegele ca fiul Madalinei e ceva mai mic decat fiica mea, fiindca ele auzisera "la TV" ca are 2 ani!(are 1 an si o luna). Apoi stiri la radio: ba medicamentele, ba bidonu', ba balta de sange...tot asteptam sa apara si revolverul, streangul etc)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

de asta e depresia o boala atat de periculoasa

ca ti se pare ca esti putin abatut, da te scuturi, mergi putin mai departe, te ridici putin si zici, ei, o zi roasta de la vreme. si tot asa, cu caderi tot mai dese, cu tristeti tot mai mari, dar de fiecare data te simti dator sa iti revii prin vointa, sa te autoconvingi ca nu e nimic. si urmatoarea cadere e si mai rea.

si mai ales la noi unde depresia e considerata un moft feminin, unde lumea zice ca ai totul de ce sa fii trist, unde auzi - hai, cu vointa, zambeste si mergi mai departe, sau ti se prescrie cate un shopping... eventual auzi ca se sopteste in spatele tau ca esti PMSing... unde nimeni din cei de langa tine nu sta de vorba serios si sa te asculte cand zici ca nu prea ai chef astazi, ca esti trist... si inconjurat de lume tu esti totusi singur.

condoleante familiei, dumnezeu s-o odihneasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

stiti ce ma enerveaza cel mai tare....ca atunci cand madalina a intrat pe acest forum..sa faca parte si ea dintr-o odisee...forumistele au luat-o in suturi..si acum vad scris MEMBRA DC...intr-o paranteza..membru esti cand faci parte dintr-un grup...dar a lasat-o cineva sa faca parte din vreun grup...cum s-au putut gandi acele mamici ca o mama, la randul ei...se poate da drept altcineva...si mai ales madalina..manole....care mereu a avut un comportament "pamantean si firesc"..fara aere si fitze....
si nu o acuz pe autoarea acestui topic de vreo rautate..caci sunt convinsa ca nu a facut-o cu rea intentie...
ma gandesc la saraca madalina...cred ca voia si ea o opinie, o parere...statea si citea din umbra...caci nu se putea exprima..si cum spunea si ea in mesajul privat trimis...sunt multe cucoane nefericite pe acest forum..care se descarca, din rautate pura, pe cine apuca..
mie una mi-e rusine de ceea ce i-au facut..si chiar daca nu mai poate citi acum..poate imi aude gandul..."forumul DC iti cere iertare"




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

stiti ce ma enerveaza cel mai tare....ca atunci cand madalina a intrat pe acest forum..sa faca parte si ea dintr-o odisee...forumistele au luat-o in suturi..si acum vad scris MEMBRA DC...intr-o paranteza..membru esti cand faci parte dintr-un grup...dar a lasat-o cineva sa faca parte din vreun grup...cum s-au putut gandi acele mamici ca o mama, la randul ei...se poate da drept altcineva...si mai ales madalina..manole....care mereu a avut un comportament "pamantean si firesc"..fara aere si fitze....
si nu o acuz pe autoarea acestui topic de vreo rautate..caci sunt convinsa ca nu a facut-o cu rea intentie...
ma gandesc la saraca madalina...cred ca voia si ea o opinie, o parere...statea si citea din umbra...caci nu se putea exprima..si cum spunea si ea in mesajul privat trimis...sunt multe cucoane nefericite pe acest forum..care se descarca, din rautate pura, pe cine apuca..
mie una mi-e rusine de ceea ce i-au facut..si chiar daca nu mai poate citi acum..poate imi aude gandul..."forumul DC iti cere iertare"




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


Eu sunt nou inscrisa, poti te rog sa-mi spui ce ID avea Madalina? Vreau sa caut ac discutii. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karis spune:

Ilinca, baietelul Madalinei e nascut pe 9 iulie 2009, deci nici macar 1 an si o luna ci un an si 6 zile.
Dar pe fiecare post de televiziune sau in ziare (am citi presa pe net) apare altfel informatia. Unii ziceau ca se numeste acum dupa casatorie Madalina Mircea, altii Madalina Petru, unii ca baietelul are 1 an si o luna, altuu ca are 2 ani. Acum nu are prea mare importanta. Cert e ca un copilas nevinovat a ramas singur, fara mamica lui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

....madalina_man...si aici a scris:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99710&whichpage=1...iar cativa useri ca oanamada,rory, blackpanterro...si altele..mai bine si-ar lua pamant pe luna..fara vecini(asta ca sa fiu diplomata)
acum m-am convins..nu stiam si nu intelegeam...de ce tot intru fara sa vreau in diverse "certuri"...so...mare e gradina..si multi "culti" zac prin ea...daca nu era MM...nu v-ati gandit ca putea palavragii vrute si nevrute de prin ziare...si in plus si-a amintit de familia respectiva...cititi link-ul...eu una m-am convins..era chiar ea...
si gata promit ca nu mai vorbesc



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

membra DC inseamna sa ai cont pe acest site.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Apropo de sms, eu am inteles de la mai multe canale tv ca mesajele sunt scrise pe telefonul personal, nu trimise pe telefonul sotului. Ea ori si le-a trimis singura, ori le-a salvat doar si el le-a vazut de dimineata, dupa nefericitul eveniment, lucru interpretat la modul ea nu a vrut doar sa traga un semnal de alarma, ea chiar a vrut sa moara si sa nu o poata impiedica nimeni dar a vrut totusi sa lase si o explicatie in urma.
Cat sange rece trebuie sa ai in tine sa stai sa scrii mesaje pe telefon in care sa iti ceri iertare pt ca urmeaza sa te omori...

In alta ordinde de idei, inteleg ca sicriul va fi depus azi la sala radio, la oraa 2pm.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput