Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

dumnezeu sa o ierte!dumnezeu sa dea putere familiei sa poata trece in picioare zilele urmatoare caci viata va fi mult timp ingenunchiata!asemenea fenomene sunt intilnite la oamenii bipolari.din nefericire cunosc acest fenomen avind o situatie in familie.sinucigasii se cred mai presus de dumnezeu ,sunt fff ambitiosi si hotariti.nu ai cum sa ii opresti(ma refer la cei hotariti nu la cei ce cauta ajutor amenintind ca o vor face).am avut probleme 6chiar7ani cu soacra mea.depresie.hai la doctor hai hai.nu nu si nu!puternica si tifnoasa,,ce sunt nebuna,,.eu ca fiinta niciodata nu am zis ceva sa o supar,am zis ma iubeste copilul ei asta este important pe ea tre sa o suport.acum regret ca nu am sarit la toti sa chem salvarea sa o duc la spital!!!am fost buna si eleganta si am aranjat sa o duc la ana aslan in speranta ca poate aia o vor convinge ca este fff deprimata si sa ia medicamentele(o dusesem la psiholog si refuzat sa ia medicamentele).am vrut sa o ajut darrrrrrrrrrr din orgoliu si dumnezeu mai stie ea in ziua cind voiam sa o internam sa spinzurat.in ultima luna a facut toate analizele posibile singe eco rmn ......tot la clinici bune.nimic.la lume spunea ca-i bolnavaaaaa of.eu am gresit sau poate nu,am incercat sa nu fiu dura cu ea din respect ca mi-a facut si crescut sotul.eu sunt ff receptiva si v-am spus povestea in apararea sotului madalinei ca nu a facut ....dragelor cu astfel de oameni nu ai ce face,sunt ff hotariti ii pazesti si intr-o clipa de neatentie isi ating telul.imi pare rau de madalina!mi-e rusine pt cei care au sicanat-o pe aici aiurea cind a ramas insarcinata iar pt parinti simt o mila enormasper ca micutul sa aiba parte macar de un tatic sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Asta spune o femeie depresiva si suicidara?

" Madalina, se spune ca maternitatea schimba viata unei femei. E-adevarat?

- Da, categoric. Cand m-am trezit, dupa cezariana, asistentele m-au intrebat daca vreau sa-mi aduca copilul. Bineinteles ca am vrut. In clipa in care l-am primit in brate si l-am asezat la san, am simtit ca viata mea s-a schimbat din temelii. Am inceput, de fapt, o viata noua, care se vede printr-o perspectiva noua si se hraneste cu o energie noua, o energie speciala, pe care numai un copil ti-o poate oferi. De cand am devenit mama, ma simt mai puternica, mai curajoasa, mai plina de vitalitate. Am impresia ca, literalmente, sunt in stare sa mut si muntii din loc. Nu stiu, parca pana acum, am pasit pe drumul vietii in semi-obscuritate, iar acum s-a facut cu-adevarat lumina. Traiesc implinirea suprema. Acum cercul s-a inchis. Sunt o artista implinita, sunt o femeie implinita, prin iubirea pe care o simt pentru omul de langa mine si prin iubirea pe care o simt venind dinspre el, si sunt un om implinit, prin pruncul pe care l-am zamislit. Acum nu-mi mai doresc decat ca Dumnezeu sa-mi dea forta sa protejez aceste nestemate pe care le-am dobandit tot prin bunatatea Lui."

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

este incredibil, da.... toate interviurile/declaratiile ei emana vitalitate... mai putin cantecele,,, majoritatea sunt triste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:



si alte emisiuni la care a fost invitata

http://www.protv.ro/noutati/madalina-manole-toate-aparitiile-de-la-happy-hour-video.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Off nu-mi vine sa cred Pacat, mare pacat !

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Sa fie tarana usoara! Dumnezeu sa o Odihneasca in Pace!
Vestea bolii a fost prea greu de suportat pentru psihicul ei subred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

E sotul ei , stau zilnic in aceeasi casa, trebuia sa observe ceva.Nu medicul , nu Stela Popescu, nu chitaristul ei , ci sotul.

asa scrie, xio, in cartile de specialitate, ca sotul e dator sa observe simptomele unei depresii?
mad a incercat ani de zile sa aiba un copil, e clar ca are o fisa medicala plina si un medic curant. de fapt mai multi. ( nu ala de la urgenta). si nu stie nimeni ce scrie in fisa ei medicala, ca doar de aia exista confidentialitatea medicala.

ce s-a intamplat in mintea ei , asta nu o va stii nimeni niciodata, dar sa spui ca sotul era dator sa traga semnalele de alarma, si aceasta afirmatie venind de la un viitor doctor , nu ma face decat sa imi retrag cuvintele.
sunt penibila, ridicola si absurda pentru ca pe acest forum eu scriu gandurile mele.


andata, depresia post natala vine la mai mult timp dupa nastere, e clar ca pentru mad acel prunc i-a adus fericirea absoluta: doar a luptat atatia ani pentru a-si tine copilul in brate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

cine stie cu adevarat ce e in sufletul unui artist?

cata iubire, cata lupta, cata speranta, cate palme, cate vise, cate dezamagiri?
imi pare atat de rau de ea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Un fragment dintr-un interviu edificator. Depresia ei s-a declansat odata cu divortul de Serban Georgescu.

"""- Prezenta ta in viata muzicala din Romania e marcata mereu de eclipse. Apari, dispari, iar apari. Un comportament cam bizar, care-ti pune fanii la grele incercari...

- Asa au fost oranduite lucrurile. Noi suntem oameni, nu masini. Nu apasam, pur si simplu, pe un buton si dam comanda "stop" sau "pauza". Sunt tot felul de nuante care se impletesc in vietile noastre si determina anumite reactii. Eu am trecut printr-o perioada in care sufletul meu a avut nevoie sa-si regaseasca echilibrul, sa-si adune acea energie subtila, fara de care nu putea sa mearga mai departe. Tanjea dupa putina liniste si dupa ingerul acela pazitor care sa-l faca sa se deschida din nou. A fost o perioada de vindecare, de asteptare si de visare la un alt inceput. Eu am fost crescuta si educata pe principiul ca, atunci cand intru intr-o cursa, oricat de greu mi-ar fi, sunt datoare sa merg pana la capat, sa nu abandonez la jumatatea drumului. Or, eu am alergat si-am tot alergat, vreme de cincisprezece ani, intr-o casnicie pe care o visam fericita pana la adanci batraneti, dar, dupa cincisprezece ani, am realizat ca nu mai rezistam, ca-mi epuizasem toate resursele. Luptasem cu indarjire pentru omul de langa mine si pentru dragostea noastra, dadusem, cu disperare, tot ce avusesem in mine, ca sa-mi respect juramantul, sa-i fiu alaturi "si la bine si la greu", dar, cu toate astea, am constientizat ca de eforturile mele se alesese praful. In clipa in care am inteles ca, atatia ani de zile, crezusem intr-o himera, ca drumul nostru impreuna nu era destinat acelei fericiri pana la adanci batraneti, am intrat in soc. Am simtit o dezamagire imensa, o furie incomensurabila, o mahnire sfasietoare, ca ajunsesem la situatia aceea fara iesire, pe care nu numai ca nu mi-o dorisem, dar pe care nici macar nu mi-o inchipuisem vreodata. Am divortat, si-apoi am inceput lupta cu mine insami, lupta de a ma recompune, de a ma regasi. A fost greu, foarte greu, dar m-am incapatanat sa ma ridic iar din talazuri. Asadar, in acea perioada de tacere, m-am luptat cu mine insami, cu luciditate si multa credinta."""







allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Un articol recent :

"""Mircea Petru nu #351;i-a revenit bine din #351;ocul mor#355;ii so#355;iei sale, c#259; a fost nevoit s#259; mearg#259; la Parchet pentru declara#355;ii. So#355;ul M#259;d#259;linei Manole a spus c#259; artista era deprimat#259; pentru c#259; noul album nu avea succes.

În fa#355;a anchetatorilor, Mircea Petru a trebuit ieri dup#259;-amiaz#259; s#259; rememoreze ultimele ore ale zilei de mar#355;i, ultima de via#355;#259; pentru M#259;d#259;lina Manole, dar #351;i ultimele s#259;pt#259;mâni, care, potrivit declara#355;iilor sale, au fost tulbur#259;toare. În ultima vreme, st#259;rile cânt#259;re#355;ei treceau foarte rapid de la o extrem#259; la alta.

“Ba era trist#259; #351;i nu scotea nici o vorb#259;, ba era fericit#259; #351;i f#259;cea glume. Când avea o c#259;dere, era mai bine dac#259; o l#259;sam s#259; î#351;i revin#259; singur#259;. Principala ei dezam#259;gire era noul album, pentru care a muncit foarte mult”, a declarat el la Parchet.

Î#351;i pierduse încrederea în ea

“Era deprimat#259; pentru c#259; nici o televiziune sau radio nu îi difuza cântecele”, le-a mai spus Petru anchetatorilor. Mai mult, se pare c#259; artista î#351;i pierduse încrederea în ea, astfel c#259;, tot mai des, era auzit#259; spunând: “Nu merit dragostea celor din jur”.

Tot ieri, a fost audiat#259; soacra M#259;d#259;linei Manole (foto stânga), care din luna mai se mutase împreun#259; cu cei doi so#355;i în casa din Otopeni. Se pare c#259; b#259;trâna era îngrijorat#259; din cauza depresiilor nurorii ei #351;i a vrut s#259; le fie al#259;turi #351;i s#259; îi ajute în cre#351;terea copilului. Femeia le-a spus anchetatorilor c#259; fiul #351;i nora ei se în#355;elegeau bine. Azi, medicii legi#351;ti vor face autopsia, urmând ca trupul cânt#259;re#355;ei s#259; fie ridicat #351;i depus la o capel#259;.

Psihologul a analizat biletul de adio

Psihoterapeutul Monica C#259;lug#259;ru, care a analizat mesajul de adio al M#259;d#259;linei Manole, crede c#259; artista #351;i-a premeditat moartea. “Se vede o nevoie acut#259; de afec#355;iune #351;i cred c#259;, la nivel con#351;tient, î#351;i construise un sistem prin care s#259; se mint#259; c#259; are parte de toat#259; dragostea celor din jur. Faptul c#259; a ales s#259; moar#259; de ziua sa mi se pare mai mult un aspect calculat cu foarte mare aten#355;ie. Cred c#259; moartea a fost previzibil#259; pentru ea”, a spus Monica C#259;lug#259;ru."""







allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput