Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

http://www.ziare.com/madalina-manole/murit/madalina-manole-a-ascuns-suferinta-parerea-psihologului-1029078

Indiferent cat de mult un parinte isi iubeste copilul sau un sotz/sotzie partenerul... uneori este atat de greu sa... continui sa traiesti... Pentru a trai itzi trebuie CURAJ... si chiar daca cei din jur te iubesc si te sprijina... CURAJUL trebuie sa vina din interior...

Sa nu uitam ca facand atatea tratamente pt a aduce pe lume un copil... poate ca s-a produs o dereglare hormonala care a declansat depresia...

Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

voila un articol http://www.evz.ro/detalii/stiri/ziua-in-care-a-tacut-muzica-usoara-900651.html
cum vi se pare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La Maruta a intrat Maria Dragomiroiu in direct si a zis ca acum 2 saptamani cand s-au vazut Madalina nu era ea, cea pe care o stia, era absenta, ingandurata.
Acelasi lucru il spune si tobosarul Madalinei, ca aseara nu a tras tare la repetitii si era mai trista, incat nici nu le-a trecut prin cap celor din trupa ei sa ii mai spuna la multi ani pt azi. Tobosarul spune ca i-a spus sotului Madalinei chiar sa faca glume, sa ii imbunatateasca starea de spirit acesteia.
Ce o fi fost in sufletul ei, de unde atata suferinta incat sa mearga pe drumul asta, absolut dureros pt bietul copil de un an...

Corina Chiriac spune ca a vb cu Madalina candva si a tras concluzia ca aceasta nu era fericita, ca intrase intr-o depresie. Of...

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si tot eu, pt cei ce nu au tv rom, astia la stirile pro tv spun ca mesajul de adio nu a fost trimis sotului ci a fost salvat pe telefonul Madalinei si Puiu l-a vazut abia de dimineata, dupa ce a gasit-o pe ea moarta. Printre altele in mesaj scria "imi pare rau dar nu ma mai simt frumoasa".
Langa ea a fost gasita o sticla cu pesticid lichid (pana acum auzisem de pastile) si probabil ca a baut din el si a ametit imediat, lovindu-se de tocul usii in cadere.


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Imi pare foarte rau pentru ea, era mama, o femeie frumoasa si ca artista avea o voce placuta
Nu pot sa ma gandesc decat la copilasul ei care va creste in umbra acestui gest de neinteles si la ce o fi in inima sotului ei.
Dumnezeu sa o odihneasca!

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

imi pare rau...atat de rau pentru copilas. sunt sigura ca biata madalina s-a luptat cu un monstru cumplit, numit depresia. am vazut anul trecut,la o persoana apropiata si draga mie, ce poate sa faca depresia postnatala...din pacate sprijinul sotului, familiei, celor din jur nu este intotdeauna suficient ca sa rapuna acest monstru. aceasta persoana imi povestea ca se percepea parca in afara corpului, ca se gandea la ea ca la altcineva, iar ea era "regizorul" care dirija scena de pe margine. in aceste momente, victima depresiei nu mai constientizeaza ce se intampla, nu mai tine cont de prezenta copilului, a celor dragi, isi joaca "rolul"...si nu de putine ori se termina tragic.
Pacat de ea, de tineretea ei, pacat de bebelusul ei care nu o va cunoaste si care va suferi fara mamica lui.
Poate acest gest va atrage atentia celor care nu iau in serios si spun ca o depresie postnatala este doar un "moft" al zilelor noastre. Din pacate, in Romania se stiu prea putine despre aceasta afectiune.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

mmm... acum cand citesc ce ai scris , ariel, abia acum imi explic cum de un om echilibrat poate sa se sinucida.... .. in fapt.. oamenii acestia ... mor cu zile inconjurati de cei dragi.. ei vad schimbarile zilnice.. ii avertizeaza ... insa totul se sfarseste inevitabil... ca si elvis, ca si michael etc.. of



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La depresie post natala m-am gandit si eu.

O poza deosebit de frumoasa: http://www.click.ro/bbtcontent/clipping/CLIIMA20091207_0137/5.jpg
Dumnezeu sa-l aiba in paza pe copilas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ce pacat ca n-a gasit forta sa lupte . Am crezut-o mereu puternica.

Ca tot vorbiti de depresia post-partum am auzit ca au existat femei care si-au omorat bebelusii sub influenta acestei boli , deci se poate si mai rau. Desi, fireste, nu se poate face un clasament, al lucrurilor oribile. Insasi existenta acestei boli este oribila.



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Dumnezeu s-o odihneasca!
Eu melodia asta n-o stiam,este minunata,iti multumesc Madalina pentru ea:



"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput