Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Dumnezeu sa o ierte si s-o odihneasca! Pacat de ea, pacat de sot, mare perdere pentru copilas! Iar daca a fost sinucidere, sa ne ajute Dumnezeu sa nu intelegem niciodata cu adevarat ce a fost in sufletul ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

pagina personala a MM http://www.facebook.com/profile.php?id=100000859780753&v=wall&ref=sgm



azi de dimineata pe a contul dat de tine pe facebook.. erau numai mesaje de pe farmvile... cum ca madalina manole a mai castigat ceva in plus in acest joc... cred ca este vorba de o alta persoana... ca toate celelalte 70 de conturi facebook cu numele madalina manole

pe situl ei personal http://madalinamanole.ro/ am gasit link catre facebook aici http://www.facebook.com/pages/Madalina-Manole-Fan-Page/10150128506060459?ref=ts



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Dumnezeu s-o ierte!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Dumnezeu s-o ierte .Sunt socata. Eu nu cred ca s-a sinucis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

nu putem judeca pe nimeni!!!!!!!!!!
si nici motivele acestuia!!!!!!!!!!!
DUMNEZEU SA DEA PUTERE FAMILIEI,PARINTILOR EI ,SOTULUI DAR MAI ALES INGERASULUI CARE NU-I VA MAI AUZI VOCEA DECAT INREGISTRATA
CU SIGURANTA I-A IUBIT ENORM!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am auzit la antena cum ca aseara ar fi ciocnit un pahar de sampanie cu sotul ei si chiar ar fi cantat. Oare cum sa se intoarca dramatic pagina pana dimineata?
Adrian Daminescu a intrat si el in direct si a lansat probabil fara sa vrea o noua ipoteza: ca poate a baut ceva aseara si a gresit medicamentele, fara intentie (dar cum sa gresesti luand un tub...).

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Noi nu o cunoastem, dar persoanele care au cunoscut-o, colegii ei de breasla spuneau azi dimineata la A3 ca au vazut-o fericita in ultima vreme, ca arata bine si ca le spunea cat de implinita se simte ca mamica. De aceea e greu de crzut ca s-ar fi sinucis. In afara de asta persoanele aflate in stare de depresie sunt indiferente cu ele insele si cu ceilalti, nepasatoare si fata de ce se intampla in jur, poate neingrijite, se vede din aspectul lor ca e ceva cu ele. Nu sunt psiholog, dar cred ca asa e. Omul deprimat se cunoaste. Iar ea nu a dat semne de depresie. Vestea a cazut implacabila, ca o ghilotina.
Cred ca Angela Similea spunea ca MM era credincioasa si ca nu s-ar fi sinucis niciodata.
Unii au facut speculatii de genul ca se afla in depresie probabil din cauza faptului ca nu mai avea acelasi succes de altadata. Asta e o mare ineptie. Oricum tipa nu era perimata ca si cantareata, poate nu canta muzica cea mai moderna, dar inca era apreciata. Mai ales ca se si pregatea sa lanseze melodii noi. Deci, o ineptie.
In plus, orice femeie stie ca atunci cand devine mama cariera trece macar pentru o perioada pe un loc inferior. Si ea stia ca daca face copil va vea mai putin timp sa cante si totusi a ales sa devina mama. Si-a asumat acest risc. De asta cred ca nu o deranja prea mult ca nu mai are succesul de altadata.
A fost candva o cantareata, Dalida, care s-a sinucis, paremi-se pe la 45 ani, pentru ca era deprimata ca imbatraneste. Dar era deprimata si lumea o stia, lumea vedea. Pe cand Madalina arata foarte bine, am vazut-o si eu la A1, acum cateva luni, cum povestea despre copilul ei, despre sarcina ei. Se vedea fericita si implinita, asa cum spunea ca este.
De asta, asa cum spunea si Candy mai sus, aceasta poveste a sinuciderii pe care o auzim de azi dimineata nu se leaga. Chiar ca nu. E ceva acolo care zgarie creierul si sufletul celui care o aude.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

si cam ce medicamente iei la 2 noaptea, anyway?...

eu nu pot sa ma gandesc decat la drama unui copil ramas orfan la o varsta atat de mica. cum o sa inteleaga el ca mami l-a iubit dar a decis sa il paraseasca pentru totdeauna?




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu am citit niste ineptii cum ca s-ar fi sinucis pentru ca nu se mai simtea frumoasa...
Pacat de copilasul ramas fara mama la o varsta atat de frageda...

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RHYANNA

nu putem judeca pe nimeni!!!!!!!!!!
si nici motivele acestuia!!!!!!!!!!!



Rihanna, nu judecam, pur si simplu suntem socate de aceasta veste. Eu, de exemplu, si cred ca sunt in asentimentul multora, incerc sa ma pun in pielea unei MAME (nu a Madalinei Manole, ci a unei mame) a unei femei care lupta ani de zile sa aiba un copilas si il are la peste 40 ani, dupa 10 FIV-uri (asa am inteles de aici), a unei mame care are fericirea de avea copilul mult-dorit, o famile fericita, o situatie materiala buna daca nu excelenta, faima. Aparent o situatie de invidiat.
Nu judec pe nimeni, nu ma intereseaza nici aspectul religios al gestului (oricum consider ca in biserica ortodoxa unele practici sunt depasite si ca timp si ca situatie si ca ar trebui revizuite), pur si simplu vreau sa inteleg, ca om. Da, omeneste vorbind, cu empatie si sensibilitate.
Din cate am citit pe-aici nu am inteles deloc ca cineva ar judeca-o pe Madalina pentru acest presupus gest al ei.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput