Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nu cred sa existe o fotografie in care sa nu arate bine... toate sunt superbe.. foarte sexi... era fotogenica ... o frumusete... iar toate ziarele scriu ca nu se mai simtea frumoasa.. iti vine sa inenbunesti, nu alta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Pentru persoanele stabile psihic este aproape imposibil sa-si imagineze ce poate simtit o persoana depresiva in pragul sinuciderii.

Celor care se intreba cum de nu s-a gandit Madalina la copilul ei, inainte de a-si lua viata,le spun ca un om care vrea sa se sinucida este gol pe dinauntru. Nici un sentiment bun si frumos nu il mai poate salva, nici macar imaginea celor din familie. Durerea interioara este atat de mare incat, cum descria Ariel mai sus, nu te mai simti tu insati.Tu nu mai existi. Nu gasesti absolut niciun motiv pentru a alunga starea de rau din tine.Decat moartea, ca o eliberare ca o speranta sau ca o maxima indiferenta.

Este foarte greu sa ne imaginam ca putem sta pasivi in fata lucrurilor care alta data ne umpleau de bucurie. Dar asta se intampla cu cel hotarat sa se sinucida.(cu unii, pentru ca altii comit acest gest din razbunare, din impuls de moment, disperare,teama etc)

Madalina, din cate am inteles, a mai avut o tentativa de sinucidere. Ar fi trebuit tinuta sub supraveghere medicala, ´´buna dispozitie´´ de dupa acea incercare si linistea aparenta, sunt iluzii, sunt neadevaruri, nu oglindesc realitatea psihica a persoanei.

Daca intr-adevar s-a sinucis, a facut-o pentru ca durerea ei era imensa, o durere pe care nici macar copilasul ei, atat de mult asteptat, nu o putea alina. Imposibil de imaginat..

Odihneasca-se in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Foarte mare pacat!!!Cuvintele...parca nu isi mai au rostul...Si totusi bietul copilas....pe mama nu o poate inlocui nimeni si nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

primul gand a fost de negare. e o greseala , sigur, ieriam citit intr-un ziar un interviu in care mad povestea cat de implinita e ca femeie, ca mama, ca artist. era si poza ei cu baietelul pe care nu m-am putut satura sa il sorb din ochi.

unde a existat ruptura?

pacat, mare pacat.
Dumnezeu s-o ierte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Am avut instantaneu un gol in stomac cand am vazut prima data stirea, n-am mai simtit asa de cand am citit despre moartea Laurei Stoica. Am stat pana tarziu in noapte gandindu-ma , Doamne ce-o fi fost in sufletul ei de a ajuns sa se sinucida, mai ales acum cand avea un sufletel mic care are mare nevoie de ea. Foarte trist, va rog , sa nu o judecam. Numai cine a trecut printr-o depresie puternica stie cat de cat ce a simtit ea. Imi pare nespus de rau ca cei apropiati nu au reusit sa o ajute mai mult pentru a putea trece peste momentul dificil, indiferent de cauza lui. Depresia nu doare fizic insa iti devasteaza sufletul si te impinge incet incet catre gesturi disperate si cateodata e nevoie de ajutor medical si psihologic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Vals, vals, prietene vals mi-e dor cateodata de tine...

Ce dor ne va fi de tine Madalina, am crescut cu muzica ta...

Sper sa iti gasesti linistea acolo unde esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

apropos de fotografia de mai sus: am remarcat-o in toate ziarele: arata ca o zeita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

...nush..poate cineva trebuia sa asculte versurile melodiilor ei..toate au un mesaj..toate parca ascund ceva trist....parca prevestesc ceva..eu zic ca l-a iubit mult prea mult pe Serban..si ca defapt ea dorea ca acest copil sa i-l faca lui...altfel..nu stiu cum l-a putut lasa singur....iar referitor la albun..o 9 Madalina Manole...e un gen de refulare...ea chiar dorea o noua Madalina Manole...eu cred ca prin muzica ei am putea afla adevarul...de ce?
stiu ce inseamna depresia postpartum...e un chin...mie mi-a distrus organismul..si e adevarat..cand esti depresiv..nu iti mai pasa de tine..cum te imbraci...sa te mai speli...nu te mai vezi frumoasa...parca te dirijezi de undeva dinafara....e oribil..si inca ma mai iau sentimentele alea cateodata....de frica...de angoasa...de ceatza.si lupt cu mine....TREBUIE....si ce e mai crunt...familia nu te vede ca un bolnav...cu nevoie de ajutor...psihologul nu prea are cu ce sa te ajute..tu singur trebuie..usor-usor...in fiecare zi..
Madalina mea...frumoasa...cum de nu a vazut nimeni...cum de te-au lasat asa??



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ramas bun, suflet curat!

Si eu spun la fel. Uitandu-ma in urma, la emisiuni unde a fost invitata, nu pare deloc o femeie implinita si plina de viata. Asa mi s-a parut si in emisiunea lui Razvan si Dani, cand s-a dus sa anunte lansarea albumului.
Melodia Suflet gol, spune atat de multe!

Dumnezeu sa te odihneasca acolo intre ingeri!


Mamica fluturasului Andrei si 8+

Mergi la inceput