Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni



(barfele din targ spun ca a aflat ca are cancer si n-a facut fata vestii)




www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME


O mama nu se sinucide ca are cancer atunci cand are un copilas, un copilas pe care l-a avut cu mare greutate in urma tratamentelor. Dimpotriva, ar fi avut un motiv foarte puternic sa infrunte boala si s-o invinga. Acest lucru nu l-ar justifica decat un lucru:
ca Madalina sa fi fost dependenta de tranchilizante si toata acea imagine pe care o arata lumii sa fi fost doar o minciuna.

Eu in varianta accidentului nu prea cred: e greu de crezut ca o persoana ia din greseala mai multe pastile decat are nevoie.
O varianta mai plauzibila mi s-ar parea crima. La urma urmei oricine putea trimite un SMS de pe telefonul ei, nimeni nu garanteaza ca acel mesaj era scris chiar de ea. Dacavoia sa se sinucida de ce nu a scris o scrisoare cu mana ei, sa se vada ca e scris de ea. Mie, daca m-as gandi sa ma sinucid mi-ar veni mult mai usor sa pun mana pe un creion decat pe telefon. Ce sa spun, e foarte convenabila aparitia acelui asa zis mesaj din partea ei.




Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Am auzit si eu la radio, acum.
Deocamdata se spune ca s-a sinucis, ca a luat o supradoza, ca avea probleme de sanatate....of...nici nu stiu ce sa zic

Dar bietul ei copil? La el nu s-o fi gandit?

Va spun sincer: cand am auzit ca a murit, am ramas socata. In schimb, cand am auzit ca e posibil sa fie sinucidere.....nu am mai simtit nicio parere de rau pentru ea...oamenii sinucigasi mi se par extrem de egoisti.....nu s-a gandit deloc la copilul ei

Putea sa lupte cu boala pe care o avea si sa mai stea cu copilul ei inca putin.

Putea sa aleaga sa lupte cu viata, pentru viata.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR


Stii...ca sa ajungi sa iti iei viata....ori esti nebun...ori esti disperat. Nu cred ca Madalina era nebuna.....daca a recurs la asa ceva sigur era extrem de depresa si disperata......Nu stiu daca tu vreodata ai fost atat de depresa incat sa ajungi pe marginea prapastiei...din pacate, eu am ajuns si stiu cum e. e usor sa judeci...e mai greu sa intelegi....

D-zeu sa o ierte! si sa dea putere familiei....




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb



imi pare rau pt copilas

condoleante.




ce simplu este sa emiti judecati asa categorice.. cand inca nici macar nu s-a stabilit cauza mortii..

facute deseori de oameni care in viata lor n-au fost nici la mare departare de unele situatii de viata.. dar ei niciodata n-ar fi facut asta si niciodata n-ar fi reactionat asa..

ei ar fi facut si ar fi dres...





..adevarata fericire in tine rasare si-n tine infloreste si leaga rod, cand ti-ai pregatit sufletul pentru ea. (Alexandru Vlahuta)




Subscriu.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Si eu am iubit-o pe Madalina, am copilarit fredonand in spatele blocului la joaca, "FAta draga nu fii trista/...." Era asa de dulce , tot timpul zambitoare, talentata si plina de iubire. Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa ii ierte pacatul (daca a fost sinucidere). Mai bine sa ne rugam pentru sufletul ei chinuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dumnezeu s-o odihneasca pe Madalina si sa vegheze asupra copilasului ei.



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mie mi-a lasat mereu impresia ca e un om cu capul pe umeri care nu ia decizii pripite. De asta imi e foarte greu sa cred ca s-a sinucis. Nici nu imi vine sa cred de fapt ca vorbim despre ea la timpul trecut...
Nu pot sa inteleg ce ar fi putut s-o faca sa lase orfan de mama un copilas de 1 an. Nimic nu poate fi mai presus pt o mama decat binele copilului ei, chiar sa isi fi pierdut mintile, sa nu mai judece? Chiar asa bine sa se prefaca? Pt ca ultima oara la Maruta mi-a parut foarte fericita...
Dumnezeu sa o ierte, ce o fi fost in sufletul ei...

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

E greu sa nu faci speculatii, pentru ca ceva pare ca nu se leaga in toata povestea asta...

Sigur ca nu vom sti niciodata ce a fost in sufletul ei, dar sa te ridici din pat de langa sotul tau la 2 noaptea, in ziua aniversarii tale si sa-i trimiti un sms de adio, sa te sinucizi cu copilul de un an in casa, la cateva zile inainte de lansarea albumului, mi se pare totusi un scenariu prea SF. Ori toata povestea cu casnicia fericita a fost o minciuna, ori nu stiu ce sa mai zic.

Mai degraba mi s-ar fi parut plauzibil sa lase o scrisoare lasata sotului sau chiar copilului, pentru cand va creste mai mare. Sa nu uitam ca era in primul rand un artist, o fire sensibila - varianta sms-ului mi se pare mult prea rece si impersonala.

In cazul in care ar fi premeditat asa ceva, nu pot sa cred ca sotul ei nu a vazut anumite semne de depresie sau ca nu ar fi incercat s-o sustina moral. Cand iubesti, nu ai cum sa nu vezi ca persoana de langa tine are o apasare sau mai mult, ca e profund nefericita sau are o problema grava de sanatate.

Orice-ar fi fost, raman doar semnele de intrebare, caci Madalina nu mai este si nimic n-o mai poate aduce inapoi, nici macar zambetul unui ingeras de un anisor...

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

De azi dimineata nu imi pot stapani lacrimile....Nu am fost fun-ul ei, dar imi amintesc cu placere cand a aparut la TV o cantareata noua, draguta, blonda la vremea aceea(peruca?), cu o voce puternica, apoi eram amandoua raci si de curand mamici de baieti ....mi se parea ca maternitatea a schimbat-o mult pe Madalina, ca pe noi toate, stiam cat de mult si-a dorit sa fie mamica si cat de greu a reusit ...prin multa rugaciune, de aceea mi-e greu sa cred ca a putut sa se sinucida...pe de alta parte, era rac, STIU ca suntem foarte sensibili, nimeni nu ne cunoaste cu adevarat, nimeni nu stie ce e in capul nostru si da, ca suntem capabili sa murim din diverse motive (puerile pt. ceilalti) din dragoste, din onoare, din dezamagire....depresie, spuneti-i cum vreti!

Sa ne rugam pentru ea, e tot ceea ce putem face fiecare dintre noi!

Dumnezeu s-o ierte si sa o odihneasca in pace! Gandul meu e cu copilasul ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Este de neimaginat ce s-a intamplat. Eu nu cred ca a fost sinucidere. Nu te sinucizi cu sotul si copilul in casa. Eram in parc si am auzit pe cineva vorbind ca ar fi luat insecticide si ca pe corpul ei ar fi fost lovituri si ca ar fi gasit-o in hol...
Nu cred ca cineva s-ar sinucide cu insecticid , nefiind sigur de reusita si mai mult, cu sotul si copilul in casa (stiind ca de la insecticid te chinui mult si deci poti face zgomot si poti fi descoperit si eventual salvat)... dar nici varianta omorului nu o pot crede... de ce sa o omoare sotul???

S-a chinuit atatia ani sa faca acest copil, peste 10 ani de fivuri nererusite, de ce sa fi facut asta tocmai acum cand are in sfarsit copilul mult visat????

Foarte trist si mare pacat ca a ramas micutul fara mamica...

Daca chiar a fost in depresie si a facut asa ceva, vinovati sunt cei din jur care nu au observat starea in care e si nu au ajutat-o... offf Doamne...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Dumenezeu sa o odihneasca!

Mergi la inceput