LMA * Copilasi de Iulie - August 2004 * 52

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

AndreeaP sa va fie de bine vacanta!...faine poze se vede ca
v-ati simtit bine...da' ai fost tu la iasi si n-ai zis nik!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana

P sa va fie de bine vacanta!...faine poze se vede ca
v-ati simtit bine...da' ai fost tu la iasi si n-ai zis nik!!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79365





ioana , n-am avut vreme nici de toti ai mei, se vede si din poze, in fiecare zi am fost la cate cineva, basca vizita mea la iasi nici nu era planificata, trebuiau sa vina numai tati si Philip. imi pare rau ca nu ne-am cunoscut, dar imi ramai oricum la suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:


Dana LA MULTI ANI fericiti. Sa ai parte numai de sanatate, noroc, fecirire si multumire sufleteasca.

Roxi din pacate nu de acel weekend este vorba, ci de urmatorul 6-9 august. Dar oricum de vazut ne vedem. In weekendul dinainte abia ajungem, si-i facem si noi ziua Adelutei acolo cu familia.

Olivia e in concediu? E ocupata cu casa?Hm...ciudat concediu, dar bun si el daca finalizeaza inca o etapa din planurile de casa.

Gabitza _ Robi si eu am fost ravasita de aceeasi stire...toata ziua am fredonat..fata draga.

Ioana in tabara este numai Adelutza...e o tabara ciudata, de la 9 la 3, deci nu cu stat peste noapte, dar mie imi convine asa, ca eu am ore de la 11 la 2.

Azi si Adelutza a avut cea mai amuzanta zi (dupa spusele ei) de la camp.(camp=tabara). Cand am ajuns sa o iau...ia copiii de 6 si 7 ani de unde nu's...erau toti afara uzi din cap pana in picioare si razand in hohote. S-au jucat cu apa...si nu a scapat copil, sau bucatica de copil uscata...de la sosetele care musteau de apa in adidasi, la chilotei si inclusiv parul. Nu mai vorbim de haine...acelea erau bonus la udeala.

A si ieri cand am iesit de la piscina, i-am dat o pizza...si musca din ea, dar nu reusea sa taie...dadea ca un catel din cap asteptand sa se taie pizza...si eu o intreb: mami ce faci, nu ai dinti? Raspuns...ba am mami, dar sunt de lapte.

Criasta bafta la prezentare. Cum a fost degustarea?

Andries dar multe peripetii ati avut si voi. Bafta in delegatie...sa treaca repede.

Andreea deci frumoasa vacanta...sa va fie de bine.


Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Andreea, bine ati revenit, am apucat sa vad ceva poze ieri cand le-ai pus la america. gigea! sa va fie de bine concediul.
Liliana, am inteles. oricum ne vedem
Am vorbit eu cu Oliv ieri ca o dadusem si eu disparuta... is ok, sunt in concediu de lunea viitoare si au avut si ceva prieteni de la bucuresti in vizita.
Ioana, pai daca sticks-urile nu-s jenante..
n-am prea reusit sa dorm deloc azinoapte, pur si simplu nu imi era somn. da-s fericita ca mi-a terminat mama draperiile la dormitor... si-s bestiaaaaleee! (albastru inchis inchis )
gata, la munci cu mine.
sa aveti o zi exceptionala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Andreea, bine ai revenit! Chiar ma intrebam ce faceti! Abia astept un moment de rspiro sa va vad pozele.

Roxana pentru update-ul in legatura cu Olivia.
Nici eu nu pot sa dorm de cateva nopti, sunt varza de obosita si pur si simplu nu pot sa adorm...

Ioana, soacra mea imi spune in fiecare zi ca Matei mananca foarte, foarte putin, s-au vorbit oare copiii nostri?

Cristalina, frumoase poze... vreau si eu plecari....

Liliana, cred ca erau intr-al noualea cer uzi toti ! Eu sunt mare fan apa si Matei ma mosteneste.

Va pup, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andreea, ce de poze faine si ce mari sunt baietii asta da vacanta
Pup trupa revin cand pot

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele!
Ieri am lipsit motivat - am avut un workshop care a durat toata ziua, nu va mai spun cum m-a dat peste cap vestea sinuciderii Madalinei Manole...mie mi se pare un gest de neconceput...

In fine - azi baietii au plecat in excursie la Palatul Mogosoaia - l-am trimis si pe Tudor ca m-am gindit ca e aici, aproape si nu are ce sa-i strice - desi stiu ca o sa vina obosit mort ca nu stiu daca are cum dormi pe acolo...

Andries - pai noi, din experienta, stim ca nimic nu e mai "permanent decit temporarul" - asa ca la lampi chiar nu am facut rabat - am luat de la inceput ceea ce ne placea si mai important, ceea ce se potrivea cu stilul casei ca asta a fost mai greu...La prize si intrerupatoare oricum nu aveam cine stie ce alegeri de facut, asa ca am luat pina la urma Legrand - vroiam sa nu mai am ca in apartament 20 de tipuri de prize si intrerupatoare dferite...
Nu am facut rabat nici la bai - pentru ca sunt sigura ca baile nu am sa le schimb macar 20 de ani de acum incolo... asa ca am luat ceva clasic si de calitate...
Philip - bine ai revenit din concediu!! Am sa vad pozele tale mai tirziu, pe indelete...

Si sa nu uit: LA MULTI ANI
Radu si Mihai (pentru ieri)
si pentru DANA - sa fii iubita!!!!!!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

neataaaa
sa`ti fie de bine plimbarea, andrea, inca nu m`am uitat pe pozele tale si nici ale gorodicai, n`am curaj, las pe we. vazut in schimb pozele din hu, mi`a placut ce`am vazut
nu stiu cine ma intreba de belete, astept confirmarea de la agentie, m`am hotarit pe sol nessebar.
mey, casa nush adca mai apuc sa`mi fac da` piscina cu siguranta, am de`a izvoare pe mosie...
reviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata! [hic]!

Frate, frumos, pitoresc, dar nu-mi mai trebuie...
Ne-am plimbat cu ghid 3 ore in canicula de afara (teoretic, practic a inteles fiecare ce a vrut pen'ca ghida era cam muta ) apoi ne-am bagat in autocare si ne-am dus la o podgorie de la Villanyi.
Eu pe la 9 seara, dupa mancarica si un pic de vin, voiam acasa ...Dar a trebuit sa plec la 12 noaptea de acolo ca deh, eram cu autocarul. M-am culcat la 1 noaptea si m-am trezit, evident, tot la 6!!! Asta e, e de la cap!
La plecare juma' de cercetasi erau piliti, juma' morti de betzi...deh, astia nu le prea au cu beutura

Liliana, frumos in tabara, mai ales cu balaceala...:)))
Andreea/philip, sa va fie de bine! N-am avut creierii suficient de limpezi ca sa vaz poze ...
Roxana, sa stapaniti sanatosi draperiile.
Gabi, sa ne povestesti cum au venit baietii din excursie.
Ioana, rabdare si ciocolata (ca tutunul nu face bine la plamani )

O sa pun si poze cand ajung la conferinta. O zi excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata,

Am gasit la scoala 2-3 minute libere, ca sa va scriu. Suntem bine, ocupati (prea ocupati pentru lunile de vara). Aveti si niste poze mai jos sa vedeti de mai facem.
http://picasaweb.google.ro/popa.adela/PetrecereTudor2010SiAltePoze#

La noi, in fiecare zi dimineata a devenit o regula intrebarea ”Azi e weekend?” urmata imediat de intrebarea ”Si unde mergem?”, sau daca nu e weekend, ”Si cand veniti de la servici unde mergem?”. Asta e interesul lor major...

Eu sunt pe cale sa am un birou nou (nou, vorba vine, ca nu mai aveam deloc, ca in fostul meu birou am facut dormitorul lor). L-am amenajat in balcon, ala fiind singurul spatiu nefolosit din casa. (Ne-a ramas apartamentul mic). Cand e gata ii fac poze si va arat.

In rest, in absenta unui concediu mai mare (care va fi abia la sfarsitul lui august), incercam sa ne facem mici vacante in weekenduri, asa ca suntem tot pe drumuri, pe aici prin apropiere.

Am vazut ceva poze, Cristalina, chiar ca Pecs seamana cu Sibiul cu diferenta ca Pecs e mai frumos (poate faceti o excursie pana in Sibiu sa verifici cu ochii tai ), Andreea, bine ati revenit!, foarte frumos si voi la fel.

Ioana, din cate stiu eu un diagnostic ca acela al medicului de familie nu se poate pune la varsta asta si oricum nu de un medic de familie. Si eu zic ca o fi vreun bazdac ceva.

Roxana, poze cu draperiile nu pui?

Carmen, am fost noi in Nessebar anul trecut, e o bijuterie de oras. Am fost impresionati.

Va pup.

Mergi la inceput