AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui llary

.......si eu am facut AMH-ul la recomandarea dr fiindca nu am reactionat la stimulare


Eu am reactionat bine la stimulare de fiecare data ... probabil de aia nu mi s-a recomandat ... Am avut 10-14 ovocite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
... asa ca eu as face si AMH si profil de trombofilie inainte de FIV...si fara sa astept recomandarea medicului.
bafta multa tuturor

O sa fac si eu aceste analize ... inainte de urmatorul FIV... E la fel ca si hormonalele? Trebuie facute intr-o anume zi? Sau se poate oricand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

cris,te feliciti pentru decizie.
poti face aceste analize in orice zi a CM.
multa bafta!!!

lelu,cel mai bine este sa mergi sa-ti faci aceasta analiza.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
lelu,cel mai bine este sa mergi sa-ti faci aceasta analiza.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



A nuuu, ca am facut-o doar ca ziceai ca un E2 mare si un FSH mare pronosticheaza o rezerva ovariana scazuta, iar la mine FSH-ul e 8,4 nu ma gandeam ca ar fi o rezerva ovariana slaba si totusi am avut AMH 0,4 deci foarte mic.
Nu stiu ce e analiza E2 nu cred ca am facut-o, dar dupa FSH nu ma pot lua pentru a evalua AMH-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

La mine e invers, AMH-ul e bun 4.5, insa FSH-ul e mare, vreo 18, insa tot putine ovocite produc, asa ca...

3 FIV-uri finalizate cu transfer de embrioni(2 pozitive unul negativ)
doua sarcini oprite in evolutie 5-6 sapt.
3 FIV-uri intrerupte, raspuns slab la stimulare, sau punctie alba
un an de FIV pe natural fara succes
in desfasurare FIV cu usoara stimulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lelu,pe pariu ca ai facut si aceasta analiza E2...este banalul estradiol..ca nu stiai tu ce inseamna asta e alta poveste...insa...uite ca azi ai mai invatat ceva.

cat despre "testele' la care incerci sa ma supui....mi se pare cam deplasat.
eu nu am pretentia ca am scris in postarea respectiva adevaruri cu valoare de axioma,sunt constatari personale la care am ajuns dupa 4 ani de lupta asiduua cu infertilitatea,dupa 3 FIV-uri si 2 Fet-uri nereusite,dupa documentare destul de temeinica pe aceasta tema,dupa multe discutii cu medici in sensul asta,dupa ce am citit povestile altor femei care s-au confruntat cu aceasta problema etc etc....nu m-am trezit vorbind eu doar ca sa par interesanta-nu pentru asta sunt pe DC sincera sa fiu.

poti fi sau nu de acord cu ceea ce spun,in fond si la urma urmei fiecare isi da cu parerea pe aici...insa abtine-te,te rog,sa ma mai testezi.

in rest ...toate bune si multa bafta in atingerea scopului tau.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

samira33, aristica, Ioanatugs

Fetelor, ce inseamna FSH - 13, LH - 7 si Estradiol – 32 ?

A facut cineva FIV cu asemenea analize ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

samira33 nu am intentonat sa te testez asa s-au nimerit raspunsurile
eu incercam sa spun ca nu cred ca-ti dai seama de val AMH in functie de FSH si estradiol (si am dat si val. mele) doctorul meu a ramas f. surprins ca nu am reactionat bine la stimulare si de aceea am facut si AMH-ul
am povestit cum a fost la mine pt. ca alte fete sa traga concluzii daca merita sau nu sa faca aceasta analiza.... eu zic ca da

eu nu testez pe nimeni pt ca nu sunt deloc experta in domeniu si nici nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, suntem si asa amarate cu problemele noastre ca sa se mai mai facem si alte suparari
multa bafta si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Stie cineva cat dureaza rezultatul AMH-ului? Se da in aceeasi zi... sau dureaza mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2010 spune:

Cris, rezultatul la AMH il primesti in 10-14 zile, depinde de laborator.

Mergi la inceput