AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nu se pune problema de protocol modern sau mai putin modern...se pune problema de protocolul ideal pentru fiecare pacienta in parte...si asta se stabileste in functie de particularitatile,problemele fiecarei persoane.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
a facut careva AMH la centru medical Matei Basarb? ca din cate clinici am cautat e cel mai ieftin (190lei) , fata de Medlife 210 lei si Synevo 260 lei.


sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

wow...ce diferenta...eu am facut anul trecut in vara la Matei Basarab si am platit 260 de lei pe el.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Fetelor, voi in ce situatie ati facut acest AMH despre care discutati? La indicatia medicului sper ... Eu am facut 2 FIV-uri si nu mi-a cerut niciodata aceasta analiza... Analizele hormonale mi-au iesit bine de fiecare data... Ma pregatesc pt FIV 3 ... oare ar fi bine sa fac si acest AMH?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Cris 25,normal ca la recomandarea dr am fc AMH-ul,inainte de a ne apuca de fiv,ptr ca el este f important in a vedea ce rezerva ovariana ai si in functie de acest lucru se da si tratamentul.Nu stiu la ce dr mergi tu,dar eu stiu ca majoritatea cer acest amh...eventual mai schimba dr...Eu iti urez bafta si urmatorul fiv sa se lase cu bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu am facut AMH de capul meu dupa primul FIV.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrg

Cris 25,normal ca la recomandarea dr am fc AMH-ul,inainte de a ne apuca de fiv,ptr ca el este f important in a vedea ce rezerva ovariana ai si in functie de acest lucru se da si tratamentul.Nu stiu la ce dr mergi tu,dar eu stiu ca majoritatea cer acest amh...eventual mai schimba dr...Eu iti urez bafta si urmatorul fiv sa se lase cu bebe!


Fiv 1 si 2 le-am facut la Cj, dar Fiv 3 il voi face la Budapesta cu PK ... Rezerva ovariana stiam ca reiese din hormonalele clasice (FSH, care mi-a iesit 7 , valori normale 3,5 - 12,5), de asta nu m-am gandit sa fac pana acum AMH ... Cine stie, poate o sa-mi recomande si mie dr in cele din urma ... inca nu am inceput tratamentul...

Multumesc de raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

.......si eu am facut AMH-ul la recomandarea dr fiindca nu am reactionat la stimulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor,teoria spune ca un E2 mare si un FSH mare pronosticheaza o rezerva ovariana scazuta.
cum teoria ne se "pupa" de multe ori cu practica,in realitate valori beton ale E2 si FSH pot fi false si astfel sa ascunda o rezerva ovariana scazuta.
medicii incep sa recomande AMH ,profil de trombofilie si alte investigatii speciale abia dupa 1/2 FIV esuate...din pacate pentru noi,pacientele, care ne punem toate sperantele si nadejdea in reusita acestei proceduri.
asa ca eu as face si AMH si profil de trombofilie inainte de FIV...si fara sa astept recomandarea medicului.
bafta multa tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

La un Estradiol 31 si un FSH 8,4 ce AMH credeti ca am?

Mergi la inceput