Licurici de ianuarie-februarie 2009 (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Hop si noi. Desi nu scriu mai deloc citesc mereu.
E pacat ca la noi e ca la noi si ca ti-e frica sa ajungi cu copilul la spital. Prima data cand am ajuns cu Matei la spital avea 2.5 luni. Doctorul ii facea un ecograf (copchilu nu mai facuse pipi de cateva ore si mi-era frica sa nu cumva sa aiba vreun blocaj renal sau mai stiu eu ce nenorocire asa ca am solicitat sa i se faca eco, iar drul a fost dragut si si-a facut timp - asta dupa ce i-am dat cre ca juma din salariul pe care il ia de la spital intr-o luna - poate si de aici problemele din sistemu nostru sanitar - sunt platiti cu totii fffff prost...) si urla ca din gura de sarpe. eu vorbeam cu el in continuu ca sa-l linistesc la care drul: nu, ca nu ma deranjeaza ca plange! i-am spus ca pe mine da. No comment. Asa ca Irina, scumpo, nu te simtii prost ca esti om si ca vezi copiii nu pacientii. Asa ar trebui sa fie.
Pyc - trebuia sa spui si tu de patchurile alea mai din timp ca-i faceam io acasa. :) Iar daca asta ti se pare lipsit de suflet, gandestete ca pe mine nu m-au lasat sa intru cu el cand i se lua sange (asta s-a intamplat de vreo 3 ori), si mi-l chinuiau cate 10 min timp in care el urla inauntru, iar eu plangeam pe hol. Cand reuseam sa ajung la el, tremura puiu de om din toate incheieturile si era intepat in cate 3 locuri. I se invineteau manutele ca-l strangeau ca sa curga sange... Ce pot spune mai mult de-atat. Aaaa si sa nu va inchipuiti ca nu i se vedeau venele copilului, i s-au vazut mereu, ca n-a fost niciodata plinut, pur si simplu intai ii spargeau vreo 2 vene si pana la urma reuseau sa recolteze din a 3-a. Ei, de atunci am invatat sa ma descurc cu copilul acasa, ca mi-e frica sau nu, ca face febra mare sau nu, stau acasa (sper sa nu mai fie cazul, Doamne ajuta!).
Na ca mi-am varsat ofu. Si culmea e ca, motanu isi aduce aminte. Si acum dupa aproape 1 an de la ultima vizita la spital plange la uniforme!
Crisspy - asumandu-mi riscul de a te supara pe mine (mai ales ca eu am ocazia de a te citi mereu, iar tie eu iti sunt perfect straina), cred sincer ca lui Razvi cel mai bine i-ar fi langa tine. Mama e mama, indiferent de ce si cum.
Ledi - mai scrie de voi.
Alinuk - fata cu suflet mare, mare, mare!
Aaa: felicitari noilor burtici!! Sarcina usoara, s-aveti bebi sanatosi, voinici si voiosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Carmen a sosit cosuletzul de masina pt tine!!
Il am in balcon...si cu spatiul stau extrem de prost: patine, role, bicle, jucarii de nisip, scari, unelte, ...mai vreti?

asa ca repede, repejor un vant sa ti-l inmanez!
atentie e rosu!!
preferabil fata!
binevenit si un baiet altfel, ca ioam luat rosu tot sperand... da ce bine le-o stat baietilor mei in rosu

Ingrid esti o dragutza si ft atenta!
multumesc!

si tuturor care au avut cuvinte frumoase pt noi


aici gasiti un mesaj pt mamele interesate de actiunea in instanta cu privire la masura de reducere a indemnizatiei cu 15%
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153965&whichpage=4





Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Hop si noi, vorba Ralucai

Axis, Anna multumesc de urari, de obicei am parte de artificii de ziua mea (eu si America), dar acum am fost in Romania, mai bine alaturi de cei dragi decat cu artificii!

Eu si Cipri am fost in Italia pentru o saptamana, impreuna cu prietena noastra cea mai buna, duminica ne-am intors, a fost super (desi m-am cam stresat cu condusul, conduc italienii de te baga in boala, doar in spate am stat), poze daca aveti chef
http://picasaweb.google.com/iuliademeter1/Italia201002#
http://picasaweb.google.com/iuliademeter1/Italia2010#

Carla a ramas cu socrul si maica-mea, singurii bunici pe care ii mai are si a fost bine-merci, a invatat intr-o saptamana cat n-a facut in cateva luni (rusine mie): cum face trenul, sa traga cu ochiul(de fapt cu amandoi), sa faca pa cu degetul, sa pupe, sa zica ham-ham (de fapt am-am), sa-si puna picior peste picior, sa se certe, mai ales cu pisica si sa bata din picior cand nu mai are rabdare. Imita si pisica, dar scoate doar sunetele alea de pisica sperita, calcata pe coada, eu nu pot sa fac asa. Sunt cativa copii pe aici si-i place la nebunie cu ei. Cand ne-am intors, ea dormea, a inceput sa rada in hohote cand ne-a vazut, de mi-au dat lacrimile si i-a zis tata lui Cipri( nu mai zisese de vreo 2 luni).A mancat tare rau, dar parca isi mai revine (ii plac la nebunie capsunile din gradina, in America le scuipa pe alea de cumparat, care-s cam de plastic ce-i drept, merele de vara (acrisoare), corcodusele, prunele si bineinteles pufuletii). Mananca doar ce vrea, daca nu vrea, nu vrea si gata. Nu zice decat mama, tata, papa (care inseamna apa, ca si Eliza), dar intelege tot si o sa vorbeasca cand o sa fie pregatita, zic eu. A, si nu prea stie sa mearga incet, doar sa fuga, e vitezoma mare fie-mea!I-au crescut si niste cornite de alintata, sper sa le mai retezam, nu prea stiu cum...poze di Ro mai jos (din pacate s-a stricat aparatul foto, nu-s prea multe)
http://picasaweb.google.com/iuliademeter1/Pestis2010#



Anuc, dragutzo, ma bucur pentru tine!

Crisspy, pup Razvanelul, sper sa nu mai aveti necazuri!

N-am terminat de citit, ca-s in urma rau, n-am intrat pe net de mai bine de o saptamana, dar vad ca aveti subiecte interesante, sper sa ma instruiesc si eu.

Va pup cu drag

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Pyc, draga mea, cred ca glumesti (cu patch-urile si cu biberonul cu sirop)sau ai plecat de prea mult timp din romania .Si ai mare-mare dreptate, sistemul medical in romania este f bolnav, atat de bolnav incat eu ma indoiesc ca se va mai face bine, cel putin nu in timpul vietii mele.De la 1 iulie anul viitor, parca, cica o parte le inchid, o parte le trec in administratia publica locala si o parte mica raman de stat. Dumnezeu sa ne ajute sa nu ne imbolnavim!Nu se face nimic pentru ca nu exista interes din partea celor cu putere de decizie sau cu voce din Romania. Pe ei nu ii intereseaza spitalele noastre deoarece ei nu se trateaza in ele. Ei si ai lor se trateaza in strainatate: vezi Basescu, Tariceanu, pana si Andreea Esca, asa ca.... noi astia de rand suferim si nu avem ce face...Eu aici, in fundul meu de tara, am schimbat toti doctorii (nu prea multi la numar) si iti spun ca cei care sunt draguti sunt nepriceputi, iar cei care sunt priceputi cat de cat (cei cu adevarat priceputi au plecat demult) sunt indolenti, neglijenti, nesimtiti si pretind muuuulti bani... deci....Ca Irina noastra mai rar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, in sfarsit v-am pus poze de la nasit pe gmail.

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

pat

iti zic si aici ca ai fost o distinsa lady
iar party ul a fost cu adevarat reusit!

sa va traiasca finii si sa fiti sanatosi sa le botezati copilashii

Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

aici gasiti un mesaj pt mamele interesate de actiunea in instanta cu privire la masura de reducere a indemnizatiei cu 15%
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153965&whichpage=4


Alinuk



www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................



Alinuk, habar n-am avut!!!
Si doar Pta Presei e chiar aici lg noi, cu minim efort ajungeam si pe jos!
Cand e urmatoarea intalnire? vin si eu! intrebare (stupida...): mai pot veni inca 1-2 mamici daca sunt interesate de actiunea in instanta (eu zic k sunt)? k sa le anunt din timp, poate vor sa isi lase bebeii cu cineva si sa vina si ele.

PM cu datele mele daca iti sunt de folos.

Mor de suparare k nu am sesizat la timp sb despre actiunea in instanta, mor!

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

S-a prapadit Madalina Manole????

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Doamne fereste, la asta ma uit si eu de azi dimineata. Dumnezeu sa o odihneasca

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
deci am intrat special sa ii zic Iuliei ca o urasc ca de dimineata m-am trezit cu invitatia la albumul de Italia.. giizz ce dor mi s-a facut!!! superbe pozele si imi pare tare bine ca v-ati relaxat.
Ma duc sa ma uit la pozele Patriciei de la nasit.
Miere, welcome back. sper sa treaca oraruld e trezit noaptea cat mai repede. ai scos de tot laptele de vaca/formula? cum e cu soia?
ieri am facut si noi ROR. mandra s-a chirait pentru putin timp, i-a trecut supararea destul de rapid. astept febra+bubele acu' saptamana viitoare (ca fra-su a facut reactii adverse ca la carte, la 14 zile, febra 38.5 si vreo 10 bube).
vi-i las pe muzicantii din Bremen si ma duc la trebi
sa aveti o zi excelenta!

Mergi la inceput