Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***228***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Simply, "buru-buru" facem si noi cu placere, ba am invatat-o si pe Adelake Si facem si la buzele altora Super clipul!

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Acum isi baga aratatorul in nas, imi vine sa innebunesc, i-am explicat cu frumosu` dar vad ca nu intelege, ce sa fac oare? E oribil, nu suport deget in nas si gura




Ramona, e doar la varsta cunosterii. Si si-a gasit si el o gaura unde poate baga degetelul si mai ales ca nu o vede doar o simte. Deci va fi explorata multttttttttt timp de acum inainte.
Si RAres isi mai gaseste narile si tot asa face. SI nic eu nu suport degetul in gura sau nas. Dar n-am ce face...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Aoileu, sper sa nu dureze muuuult timp, ca ma dispera cand il vad cu degetu` in nas...

Fetelor, ma uit la un film f.frumos, "Batalia de la stanca rosie"... super-film, e cam lung ( 2 parti a cate 2) dar merita vazut (cine e amator de filme despre stragetii de lupta chineze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Astia suntem noi, asa mai recent, avem 8 Kg, si suntem foarte vorbareti.http://community.webshots.com/album/578144309nDNItC
Am intrat sa vedem pozele din Herastrau, dar cred ca sunt in capitolul trecut. Noua ne plac mult melodiile in portugheza, Victor le spune "cat cat" de la cotcodac...aici ne trezim, mancam si adormim: http://www.youtube.com/watch?v=28iW_O5qWfU&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=1i7p0vTGcBk&feature=channel
In rest dansam pe muzica, populara, ne plac nuntile si ENTO TV , l-a invatat maam sa joace sa bata din palme si sa danseze cu mainile pe sus.
Astazi se boteaza vecinul nostru si mergem sa-i tinem pumnii lui "bebe"...si sa dansam ca ecu lautari . Camasa e calcata, pantalonii...mancam morcovii cu carne si plecam.
Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Facut piata. Plimbat copilul. Hranit copilul. Hranit si consortul si socrul. Umplut burdihanul personal. Pus copilul la culcare (inca nu doarme). Citit din urma.


Despre adolescentii de azi (care mie imi sunt cam obiectul muncii): sunt de toate felurile, eu nu i-as categorisi prea drastic. E adevarat ca sunt o multime incantati de manele si cu un orizont de asteptare foarte racordat la tot ce insemna bani, Becali, toale de firma, masini tunate etc., dar, din fericire, nu sunt toti asa! Si, din experienta personala, va zic ca si dintre acestia, multi sunt doar la suprafata asa si chiar poti descoperi parti frumoase la ei. Ce-mi place mie la generatiile de acum este un anume curaj (a nu se confunda cu tupeul nesimtit!) de a-si dori multe! Eu, la varsta lor, analizand acum, eram mult mai limitata la nivelul dorintelor, nu aveam atata incredere in mine si-n capacitatile mele. Ce nu-mi place la adolescentii de acum este lipsa de informare si convingerea unora dintre ei ca e o prostie sa fii informat. De exemplu, am avut eleve, cu rezultate scolare bune si foarte bune, care doreau sa dea admitere la jurnalistica, dar nu stiau cine era prim-ministru in vremea aceea. Apoi, o alta chestie care nu-mi place este o anume blazare, intr-o perioada a vietii cand ar trebui sa fie plini de curiozitate si entuziasm. Oricum, zic ca sunt defecte care pot fi corectate, asa ca eu una nu-mi pierd increderea in ei!Oricum, stiti voi, eu sunt o optimista!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetele!

Eu v-am tot citit, dar nu am mai reusit sa scriu pe motiv de copil care doarme f putin de la canin, care in sfarsit si-a facut aparitia, dar vine cel cu nr.2 din urma si din multe vesti proaste, in ultimul timp numai de imbolnaviri, plecari din tara si divorturi aud

Numai spun ce spaima am mai tras cu ploilea astea, mai ales cand a fost cod portocaliu, bine ca am scapat, Doamne ajuta sa nu se mai intoarca!

Am vazut toti puiutii in poze, e remarcabil cat au mai crescut si ce frumusei sunt


Anaan: noi am pus acum o luna gazon de soare, caci noi avem mult soare in spate, a iesit frumos, dar mai are unele goluri habar nu am de la ce, ca am pus mult mai mult decat scria pe cutie. Ne-a spus cineva ca era bine daca combinam gazonul de soare cu cel de umbra, acum cine stie, sper sa se mai indeseasca el.

Floric: vedeti ca o sa aveti ceva de furca cu soricelul, pana o sa-l prideti, ca se ascunde prin toate locurile greu accesibile,asa am patit si noi anul trecut, noi l-am prins in vata din spatele aragazului dupa ce a incins sotul meu cuptorul ca altfel nu iesea parerea mea e dupa ce-l prinzi, sa speli toate jucariile care merg bagate in apa, care nu sterge-le cu spirt. Daca nu reusesti sa-l prinzi, iti trimit un motanel, ca am doi:http://picasaweb.google.ro/symona0323/Iulie#5492619367628183858



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Florinela: e un scump Victoras, si mie nu mi se pare deloc slab, arata foarte bine avand in vedere prin cate a trecut, sa vezi ce flacau o sa se faca si distractie placuta!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Doamne, ce dulceti de motanei ai tu acolo, Simona! Sunt adorabili!Monnvas, ce veste proasta ne-ai dat , eu credeam ca dupa doi ani apar caninii.Iar mi-a scos Eva taste de pe tastatura laptopului, si abia o schimbasem. Nici nu costa decat vreo 2 mil Gina, nu am fost pe faza cu cafeaua no 2, dar mai bine, ca asa ai prins si tu somnic, si eu cred ca ma bag langa Eva, desi nu am avut nunta aseara. Apropo, nu ne arati niste poze?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ramo, eu zic ca au mai descoperit un orificiu si atat. Nu e mare bai. Nu-si baga degetul acolo cu alta intentie. Si al meu statea cuminte in carucior cu degetul in nas. I-am dat mana la o parte, spunandu-i ca nu e frumos, si cand a vazut ca nu-l las, si-a bagat cate un deget in fiecare nara si radea in hohote. Si tot drumul numai intr-un ras a tinut-o, dar deja nu mai nimerea naraile, statea cu degetul pe nari. Asta a fost acum vreo doua zile, acum vad ca a uitat ce bine ne-am distrat.

Eu sunt tare tare stresata. Ati trecut prin zile in care va refuza mancarea? Asta in conditiile in care nu maraie, sta un dintan sa iasa, dar sta de nu stiu cand si in plus nici azi nici ieri nu i-am dat pastilute pt dinti ca n-a fost cazul, nici o scartaiala, nimic. Dar nu mananca!!! Nu bea decat lapte si ieri cu chiu cu vai a deschis gura asa mai pe jumatate la iaurt. L-am lasat si nemancat in ideea ca i s-o face foame, dar ieri a mancat un iaurt la 11 si al 5 i-am mai dat unul ca ma lua pe mine cu amaeteala gandindu-ma ca n-a mancat atata timp. Ce sa-i fac? Sa ne intoarcem numai la mese de lapte? Si asa nu eram prea diversificati, dar acuma chiar ca nu mai stiu ce are. Si azi nici nu s-a lasat culcat decat greu greu.

Florinela, platinatul tau e frumos foc! Ati fost la mare?

Anamaria, dar de ce trebuie schimbata tastatura, a rupt tastele? Si mie mi-a scos din taste, dar mi le pune barbatu-meu la loc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, Kea, mi le-a smuls si nu e chiar usor sa le pun la loc. De fapt tot sotul se ocupa de asta. Dar au niste piese mici sub ele pe care mi le-a pierdut, si tb inlcuite din tastatura veche. Cu mancarea nu stiu ce sa iti zic, mai bine ii dai lapte daca nu il refuza decat sa stea flamand. Oricat as zice eu ca nu ma stresez daca nu mananca (eu chiar nu stau sa ma rog de ea, sa inventez jocuri de distragere a atentiei, daca nu vrea, nu vrea), nu ma lasa sufletul sa o tin cu stomacelul gol si prefer sa ii dau laptic, ca nici ea nu il refuza. Dar asta se intampla destul de rar, ca e mancacioasa de felul ei.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salutare!
Am reusit si eu sa dobor dragonul, care aseara a adormit la 20, iar pe la 4 dimi ma tinea pe mine de vorba, la fel pe la 5, la 6, la 8 fara ceva am renuntat la gluma numita somnul meu si ne-am pus pe controlat prin casa.
Acum beau si eu a doua cafea si apoi ma bag prin bucatarie.

FLORINELA, cat poate sa fie de dulce Victoras!!!
Si chiar ca arata bine la cate probleme ati indurat!!!

RAMONA, sa stii ca si mie mi-a placut mult "Red Cliff"

DYANNA, Mutzu se face tot mai frumos! Nu credeam ca se poate! Sper sa treaca si norul asta cat mai repede si sa te bucuri din plin de viata si de Mutz, asa cu entuziasmul caracteristic!

MONNVAS, , buru-buru nu iese la buzele alora la fel de bine, in schimb dezumflam zgomotos obrajii lui mami si scoatem ochii lui tati cu mare arta!

FLORIC, fiecare generatie e un produs al vremii ei, influentata de cate un curent, fie ca suntem constieti, fie ca nu. Eu am constientizat asta foarte repede, fiind inca in facultate. Cum artistii se manifesta mereu mai cu patos, la noi era foarte evident: - cei cu 3-4-5 ani mai mari, la noi erau "depesharii", cu "costume" de blugi ferfenitza/haine negre si tot felul de freze;
- anul meu plus cei cu 1-2 ani mai mari (chiar si cu 1 an mai mici), era o generatie mai retro (sincer, nu-mi dau seama de la ce ni se tragea. Eu am presupus o doza mare de studenti maghiari ce aduceau cu ei "scoala din Sf. Gheorge"). Toata lumea purta haine militare si bocanci, imprimeuri hand-made, pullovere, rochii, caciuli tricotate multicolore, tot hand-made, si se asculta la greu Tom Waits, Bjork, de-astea.
- imediat dupa noi a aparut generatia de club, cu haine stramte si lucioase, par suvite, ascultau chillout.
- mai departe nu mai stiu, dar mi s-a parut ca s-au faramitat, imprastiat, nu-i mai distingeai de studentii de la jurna de exemplu.
Asta se intampla in Timisoara, in perioada 2000.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput