Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***228***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Multumesc dragelor de sfaturile voastre. Avem doar scaune moi cu regim, i+am dat ieri jumatate de plic de smecta cu ceai de menta dar isi face singur scarba si ii vinesa vomite. Incerc doar cand ii dau medicament. Nu amretinut numele mamicii care a zis ca si ea a administrat smecta si hidrasec. La noi dupa ce i+am dat odata ambele medicamente a avut scaun cu mucus.Suntem pe regim am observat ca de la pilaful cu morcov si carnita face mai moale, atunci cand elimina fructele are scaun tare sau painea prajita. Sa speram ca isi va reveni. Am sunat pediatra si a yis sa nu ma ingrijorez daca sunt 4 scaune important este sa nu fiediarie. Monica ai intrebat de o statiune in ungaria eu nu am fost dar am auyit ca s+a deschis o chestie cu locuri f moderne pt copii si spa+uri. Super poye de la marea intalneala felicitari dragelor.
Va multumim pt sfaturile voastre.


http://family.webshots.com/album/571720469OjAmWI?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Floric, din pacate asta este generatia care se ridica, am fost si eu la o prietena cu o fetita de varsta lui Stefan si a pus la tv.manele, a inceput aia mica sa danseze iar stefan si mai abitir de mi se facuse parul maciuca... acasa l-am trecut repede pe Aurel Tamas (eu ii ador muzica)... deh, cine stie ce anturaj o sa aibe si asta mic mai tarziu...
Acum isi baga aratatorul in nas, imi vine sa innebunesc, i-am explicat cu frumosu` dar vad ca nu intelege, ce sa fac oare? E oribil, nu suport deget in nas si gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata!Am inceput sa scriu la acest mesaj in urma cu o ora, cand inca nu daduse nimeni cafea, poate intre timp a mai oferit cineva.Noi am dormit prost de tot, cu urlete de nepotolit, banuiesc ca ii ies dinti iarasi, dar care oare? Avem 4 jos, 4 sus, si cate 2 masele la fiecare etaj. Aveti idee ce urmeaza?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Neata!
Am inceput sa scriu la acest mesaj in urma cu o ora, cand inca nu daduse nimeni cafea, poate intre timp a mai oferit cineva.

Noi am dormit prost de tot, cu urlete de nepotolit, banuiesc ca ii ies dinti iarasi, dar care oare? Avem 4 jos, 4 sus, si cate 2 masele la fiecare etaj. Aveti idee ce urmeaza?



Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Hola,

Mai bem una?
Sint chiauna ca n-am dormit deloc; am venit de la nunta dimineata si, dupa rutina zilnica, l-am scos putin in curte; acum a adormit; am intrat sa vad ce faceti dar ma pun si eu la somn.

De dinti, io nu stiu ce sa zic ca noi de abia acum ne chinuim cu dintii nr 5 si 6

Sa treceti usor peste perioada, orice ar urma.

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floricutzo, sa-ti fie de bine distractia da' sa stii ca io n-am uitat ca zisesi ca ne dai tort si nu ne-ai mai dat Zi-ne macar cum fu. Nu ne-ai dat deloc detalii de la ziua ta.


Eu nu cred ca TOATA "generatia de aur" e asa; or fi si manelisti convinsi, nu zic nu, dar eu am prieteni si mai mari ca mine si mai mici si muuuuuuuuuuult mai mici (de virsta majoratului) si asculta cu placere Aretha Franklin, Otis Reding, Rod Stewart, Eric Clapton, Janice Joplin, Abba, Mirabela Dauer, Gheorge Sarac, Beatles si multi altii. E drept ca APROAPE la toate nuntile/botezurile/chefurile mai pe la sfirsit se asculta SI manele; de gustibus, ce sa zic?
Eu CRED in adolescentii de azi, pentru ca am intrat (si, in limita timpului disponibil) mai intru in contact cu tineri si mi se par dezghetatati, pus pe fapte mari (ca doar asta e apanajul tineretii, nu?) adeseori PREA maturi pentru virsta lor; singura hiba pe care le-o gasesc e ca prea vor totul REPEDE, prea sar etape si fac totul/multe pe fuga.


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floricutzo, sa-ti fie de bine distractia da' sa stii ca io n-am uitat ca zisesi ca ne dai tort si nu ne-ai mai dat Zi-ne macar cum fu. Nu ne-ai dat deloc detalii de la ziua ta.


Eu nu cred ca TOATA "generatia de aur" e asa; or fi si manelisti convinsi, nu zic nu, dar eu am prieteni si mai mari ca mine si mai mici si muuuuuuuuuuult mai mici (de virsta majoratului) si asculta cu placere Aretha Franklin, Otis Reding, Rod Stewart, Eric Clapton, Janice Joplin, Abba, Mirabela Dauer, Gheorge Sarac, Beatles si multi altii. E drept ca APROAPE la toate nuntile/botezurile/chefurile mai pe la sfirsit se asculta SI manele; de gustibus, ce sa zic?
Eu CRED in adolescentii de azi, pentru ca am intrat (si, in limita timpului disponibil) mai intru in contact cu tineri si mi se par dezghetatati, pus pe fapte mari (ca doar asta e apanajul tineretii, nu?) adeseori PREA maturi pentru virsta lor; singura hiba pe care le-o gasesc e ca prea vor totul REPEDE, prea sar etape si fac totul/multe pe fuga.


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Acum isi baga aratatorul in nas, imi vine sa innebunesc, i-am explicat cu frumosu` dar vad ca nu intelege, ce sa fac oare? E oribil, nu suport deget in nas si gura




Ramona, e doar la varsta cunosterii. Si si-a gasit si el o gaura unde poate baga degetelul si mai ales ca nu o vede doar o simte. Deci va fi explorata multttttttttt timp de acum inainte.
Si RAres isi mai gaseste narile si tot asa face. SI nic eu nu suport degetul in gura sau nas. Dar n-am ce face...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ei, no mai Ino si cu tine ...na ca mai petrec si azi asa ca ziua mea inca nu s-a terminat... Crezi ca mai am vreo firimitura de tort?????????


Fetelor am un musafir nepoftit...un soricel...A intrat inc asa cand au lucrat mesariasii la baie. Mama sarmana tot zicea ca e un soarece in casa noi nu, si nu, radeam de ea. Acum m-am pus in pat la ea in dormitor sa ma culc si m-am trezit in fosfonitul lui. Zici ca e ditamai animalul asa zgomot face. INTREBAREA...Ce e de facut?????? Daca il prind ii rup urechile caci treiera prin jucariile lui Rares. Ca sunt in coltul de unde venea zgomotul. Ce sa fac...sa arunc jucariile...sa le s[pal? Cu ce? Ce de treaba mi-a dat nenorocitul de soarec...
Ma duc sa stau la panda...Oare daca miaun (fac ca pisica) s=o speria???????

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hello.

Mai,nush ce adolescenti ati vazut voi,astia de-i stiu eu au in cap numai Rammstein si alte "diabolisme" de-astea

Azi mi-a luat mama piticul, iar eu am de terminat un referat si de pregatit o "evaziune" (da,am un evazionist de vara). Noroc ca m-am distrat pana acum cu un drum la piata si cu gatit, nu?

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anamariame, urmeaza caninii

Ca veni vorba,cred ca am dezlegat misterul celor 2 suzete. La noi in ultima saptamana au spart 2 canini, deci cate o suzeta de caciula, nu?

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput