prietene la bine si la greu - 32

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Mie de astazi mi-au venit musafirii ce bine era fara. Eu am avut mereu dureri de burta ingrozitoare din cauza endometriozei. Vad ca si acum ma doare burta...inseamna ca nu m-am vindecat (se zice ca daca reusesti sa ramai insarcinata cu endometrioza dupa nastere ai sanse sa scapi de ea).

Lavi, off, asta iti mai lipsea acum. Iti doresc sa iti revii cat mai repede.

Pup si le doresc multa sanatate fulgusorilor bolnaviori.

Weekend placut va doresc!

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ce as putea lua ptr dureri avand in vedere ca alaptez?

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Ce as putea lua ptr dureri avand in vedere ca alaptez?

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto


paracetamol, no-spa, sau in cazuri extreme algocalmin, eu atat stiu.

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Maria, mi-am amintit ca ti-am ramas datoare cu un raspuns. Multumesc mult pt info cu plantele toxice, de oleandru stiam, ne-am spalat repede pe maini, dar de ciclame si begonii nu stiam si am o groaza acasa, ca eu sunt innebunita dupa florile de apartament

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Lavi, imi pare rau de picior.. Bine ca nu a trebuit pus in ghips.
Laura, rechinasa. Sa se faca bine.
Noi suntem la curte la tara. Laura a adormit in leagan...
Sa va spun de mancare: de ieri am inceput sa-i dau fructele aburite ( - Diana). Asa se pare ca le accepta cat de cat. La masa de legume incep cu zeama si progresiv adaug si legumele pisate. Sa vad ...


Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Ce as putea lua ptr dureri avand in vedere ca alaptez?

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

no-spa, paracetamol.
sa treaca repede, la mine in prima luna a fost cumplit, parca se sparsese conducta, sper ca tu sa treci mai usor.

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAVINIA incearca sa pui pe glezna comprese cu otet si sare si sa dormi noaptea asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

dana, cu paracetamol s-au mai calmat la mine durerile.

Azi avem zi de curatenie generala, dar am luat o pauza de respiro sa ma laud cu soatza mea.

Merge azi la piata, ii fac lista, si ii scriu si telina-radacini; pana acum nu i-am dat deloc telina lui Timi, iar acum ii venise randul. Boon. Face cumparaturile, ajunge acasa, si imi spune ca se adunasera babele de la tarabe sa se uite la el cand a cumparat telina.
De fapt, el intrebase vanzatoarea de unde este telina (din ce zona) si daca e proaspata, ca ii trebuie pentru copil, si nu vrea sa-i dea orice. Tanti aia s-a socat , si a inceput sa intrebe "co-mesenii" daca au mai auzit asa ceva: sa se dea telina la copil. S-au strans acolo in jurul lui barbata-miu ca la urs , una il intreba cat timp are copilul, alta ca de ce vrea sa-i dea telina, ca de la ea i se inmoaie oasele, alta il intreba ce a mancat copilul pana acum....pfiii....saracu' de el, nu mai stia cum sa scape de ele. Intr-un final le zice: no, imi dati si mie telina aia, sau nu? Daca nevasta-mea o scris-o aici pe lista, ea stie mai bine, ca aproape toata ziua numai asta face: se informeaza si citeste cum sa creasca copchilu.
Si asa s-a imprastiat puhouil de babe mirate, tot stuchind in san si facandu-si cruci, sa nu pateasca ceva bietul copchil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Cea mai buna prietena a mea are nunta acum iar noi nu ne-am putut duce din lipsa banilor
Macar am fost la biserica si-am vazut-o mireasa...era superba!!
Ca o printesa!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
In sfarsit v-am prins din urma...si am si timp sa scriu oleaq.
Am avut sambata o nunta..si m-a dat total peste cap. Mi-au trebuit 3 zile sa imi revin din oboseala. Alaltaieri am avut musafiri...ieri am strans...spalat si ce mai era de facut iar pe la 1 noapte am terminat si eu de citit din urma...dar n-am mai avut putere sa scriu.
Dimineata cand hraneam fata vad ca frige...pun termometru...37,8...singurul lucru care mi-a venit in cap.."dak are rosu in gat" ca mai multi bebelusi au de la vremea asta aiurea... si tot incercam sa vad gatul fetei..da nu deschidea gura deloc. Ma hotarasc sa sun medicul sa vad ce zice... pana gasec tel..se pune Andra pe plans...si eu trag concluzia...sigur a racit...O iau in brate sa o linistesc...da ea tot plans...si cum plangea ea asa...vad motivul febrei..Dintisorul. Deci am si eu cu ce ma lauda...Andra are primul dintisor...
Ce spaima am tras azi pana sa vad dintisorul...asa ca inteleg mamicile cu copii bolnaviori si le doresc insanatosire rapida.
Si dak tot am de laudat sa ma laud pana la capat... de ieri Andra se ridica in 4 labe si da din fund inainte-inapoi exact asa cum facea rechinasa acu multa vreme...
Aseara aveam multe de zis dar am uitat...arunc un ochi in urma si revin...


Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput