prietene la bine si la greu - 32

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

sunt cu alex in brate asa ca nu pot decat sa o pup pe Lavi si piticii bolnavi
a facut si febra azi-noapte 38.4, dupa nurofen a trecut repede. e chinul naibii sa-i indes medicamentele, nu le vrea cu niciun chip

pupicei tuturor

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Buna dimineata!

Greu reusesc sa scriu si eu ceva..

Laurairina - din nou la urgente, dragii de voi, prin cate sperieturi ati trecut in ultima vreme... eu zic ca e bine cum a zis pediatra. Multa sanatate rechinasei si multi pupici.

Ionela cum e Mihnea?

Ramonika - imi pare rau de pitiriazis, de la ce se face? Pupam Ruxy.

Lavinia - cred ca doare rau piciorul, draga de tine, bine ca are cine sa te ajute. Insanatosire grabnica.

Of Dankuta- hai , bucura-te de minunatia ta de fetita si nu mai fi suparata

Diana - distractie placuta in aer liber! Intru sa votez si eu, sunt superbe pozele.



Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Lylyana -multa sanatate lui Alex!

Am fost si noi la dr , Mateo are 9800g de doua luni nu a mai luat nimic in greutate..nu stam in fund prea bine , de ridicat singurel nu se pune problema... dr a zis ca de acum incolo si ca nu e nici o problema.
Papam fructe dimineata, legume la pranz cu piept de pui, si dr zice ca iaurt si branzeturi dupa ce termin cu alaptatul... dar eu i-am mai dat branzica si iaurt si ii place f tare.
pe schema de aici se introduc cerealele cu gluten de la 8 luni..si peste pe la 1 an... tr sa mai citesc din ea ca nu mai tin minte.
Uleiul de masline e nelipsit si eu uit tot timpul sa ii pun.
Sper ca saptamana viitoare sa facem si noi vaccinul de 6 luni, ca a fost tot timpul cu muci sau cu febra... si nu am reusit sa il facem.


Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Am uitat aseara sa scriu de prietena mea. Scriu acum pe scurt, ca trebuie sa-i dau fructele la maraila.

Statea impreuna cu prietenul ei de cativa ani. Acesta plecase la munca in strainatate pentru 6 luni de zile. Ea a ramas acasa, in Ro.
CA tot omul, avea si ea cont de poze pe net. Nici nu banuia ca ii umbla pe acolo toti nebunii. Intr-o zi o suna prietenul din strainatate si ii spune ca il intreaba prietenii de ce s-a despartit de ea. Apoi ii zice ca a vazut si pozele, si stie tot.
Tipa a ramas fara grai cand s-a pus ala sa-i povesteasca ce poze a vazut cu ea pe net, cu un alt tip care o prezenta ca pe sotia lui. Si asa erau de lucrate pozele, ca bagai mana in fic ca o tine in brate, ca o tine de mana, etc.
In fine...e mult de povestit, dar se miorlaie kinderul.
Pana la urma s-au impacat, dar a fost tare zdruncinata relatia lor din cauza unui nebun.

Asta e pe scurtissimo povestea. Dar am citit/auzit si de altele si mai si...de nebuni care si-au batut joc de poze cu copii, cum zicea si raluci.

Sper ca nimeni sa nu treaca prin asa ceva!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Licurici mey, dar ghinioane mai aveti. Ma crezi ca ma gandeam aseara sa zic si de Ketof, dar no la ce simptome subtirele avea nu-si avea sensul. Da e f bine ce ti-a spus pedi, Ambroxol si Ketof, fara antibiotic!



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Dia si Miha - nu stiu de care e, insa bubele is mai degraba rozii. la dermatolog mi-au zis ca nu se stie de la ce se face (posibil de la stres), nu are tratament si trece in maxim 2 luni... asta e, bine ca nu e molipsitor. mai necajita is din cauza aspectului, ca de altfel nu prea ma mananca.

am uitat sa ma laud ca am invatat-o pe Ruxi sa bata din palme. cand batem noi, ne imita...

am vazut ca rechiinla si ginerica sunt bolnaviori, le transmit insanatosire grabnica si un special de la Ruxi pt. Mihnea.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Gagix, am fugit la tara....pana mai pe seara sau pana maine. Pup uuu!!!!

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

buna ziua.

Noi suntem destul de bine. tinem febra in frau si avem rabdare. Mihnea suporta binisor situatia. daca nu apar alte simptome sunt fericita... ca tare ma enerveaza si ne enerveaza cand are mucisori si tuseste. Cu mancatul... hm.. mai grelut, dar nici eu nu as avea pofta de mancare asa. ma cam musca de san... probabil ca il deranjeaza si dintii dar cu antifebrilele pe el de unde si durere de dinti... sau poate e nervos si suparat si ma musca de ciuda...

Ruxi si Mihnea te pupa, dar numai virtual sa nu iei si tu ceva boala de la el.
Eu sunt obosita ca nu prea am dormit stand cu ochii pe Mihnea sa nu mai faca febra. Oricum, dimineata iar urca febra si am pus un paracetamo si a trecut. Tare bine ar fi sa nu mai revina, dar parca sper prea repede sa treaca...

Pup pentru toate si toti si sper sa se faca repede bebeii bolnaviori si sa citesc numai vesti bune



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Sa va mai zic si eu ca Mariuta e racita bocna? E prima oara cand raceste si eu n-am inchis un ochi asta noapte. are muci si nu prea poate sa respire, nu poate sa suga si se enerveaza, a facut temperatura si am stat numai cu ochii pe ea. incerc sa-i scot mucii cu batista bebelusului, dar urla de zici ca o taie careva, dar parca nici sa o las asa nu pot.
Am fost la dr aici si ne-a dat picaturi de pus in nas, un spray de dat in gat (nu are rosu in gat) si multivitamine . Asa ca nu i-am dat nimic din astea, m-am consultat si cu dr de acasa si i-am dat oscilo in primul rand, vitamina C, panadol pt febra la 4 ore si apa de mare in nasuc. As putea sa-i mai dau ceva sa o ajut sa nu se chinuie atat? Diana_?

Licuriciule ce sa mai zic, of......trimitem un gand bun!

Lavi mai..mai....asta iti lipsea acuma. Multa rabdare si sa treaca cat mai usor

Lyly, Ionela va si va doresc multa rabdare si multa sanatate puilor.

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Offff ce de fulgusori bolnaviori si ce de mamici chinuite...Lavi, Ramonik sa va faceti bine!

Si noi avem febra in fiecare seara, intre 37,8 si 38,5, alte simtome nu...........zic ca de la dinti

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput