prietene la bine si la greu - 32

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Simina, te inteleg ca ti-e greu...Insa, daca erai prietena mea cea mai buna iar eu aveam azi nunta, te IMPLORAM sa vii, fara nici un leu, fara nici un cadou. Prietenia si prezenta ta alaturi de mine ar fi fost cel mai mare cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Cea mai buna prietena a mea are nunta acum iar noi nu ne-am putut duce din lipsa banilor
Macar am fost la biserica si-am vazut-o mireasa...era superba!!
Ca o printesa!!

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


of Simina.......mama lor de bani! Imi imaginez ce e in sufletul tau acum. Sunt convinsa ca prietena ta o sa te inteleaga.

de scump Maria 13.12.2009

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara natiune

am bagat si eu nasul sa-l urez pe Matei de ziua lui si s-o pup pe mama lui care cred ca sta de ploaie pe la mare

si doresc multa sanatate piticutilor si mamicutelor bonavioare ca s-au adunat cam multe .

si Iulian e mai arait... 37.7 in fundulet fata de 37.2-37.4 de obicei. am incercat sa ma uit in gatul lui, dar ti-ai gasit... stau si-l urmaresc...


o noapte linistita

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

girls guess what...mi s-a facut dor de odiseea noastra si m-am apucat sa citesc de la inceput...



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

salutare,
scuzati absenta, dar ma intelegeti voi ca am savurat clipele de fericire, pana azi cand mi-a veniut soacra acasa. Of of...de aveam neste bani in plus ma duceam si il omploram pe doctorul ala sa o mai tina o saptamana acolo .
Bineinteles ca si Dominic e racit, adica a inceput de alaltaieri cu M, direct cu M, nu cu "m", febra parca nu asa rau, dar oricum ii dau nurofen, nu de 3 ori pe zi, ci de 2 si e ok pana acum. In seara asta mi s-a parut ca incepe sa tuseasca si i-am dat si 2 puf-uri de tantum verde, poate poate trece fara alte complicaatii.
Au fost 2-3 zile de soare di mie numa la zacut undeva la soare si la o balaceala imi sta capul, dar oare daca il duc si pe Dominic cu mine, ii fac mai rau?? Ma gandesc sa iau piscinuta noastra de acasa si il pun acolo, apa putina, se incalzeste imediat, in reprize de max 10 min cu curitul in apa, apoi cu mamaia la umbra, voi ce ziceti????
Ah...hai sa ma laud putintel, pe mine nu copilul , am reusit sa conduc cu copilul in masina mamaia sta cu el in spate si eu imi vad de drum, credeam ca e mai greu, dar m-am descurcat. Va vedem cand o fi nevoie vreodata sa merg doar eu cu el, atunci cum o fi.
pe mine m-am laudat, iar pe Dominic vreau sa-l parasc(poate poate, se da pe brazda), ca doar is mama denaturata, tot nu vrea sa mai pape nimic in afara de lapte si iaurt . Am aruncat la borcanele de la nestle de imi vine sa plang. cred ca nici daca papa ca inainte nu consumama atatea. is disperata, il incerc cu de toate, dar numai cand ma vede cu papa langa el incepe miorlaiala. Am sa mai fac o pauza de cateva zile in care nu il mai rog cu nimic in afara de laptic si iaurt si dupa aceea de la capat cu fructele si legumele, dar daca si atunci refuza ce sa fac??? Nu deschide gurtia nici la biscuite, nici la bastonase crude sau fierte, de pe deget nici vorba sa linga ceva, doar se balaceste in mancare si atat.orice jucarie o baga in gura, pantofi, orice nu e comestibil, daca ii pun ceva comestibil in gura sau la indemana, doar le farama si atata. DIsPERARE scrie pe mine!

acusi la altele:
Alexa, pe mine zilele astea m-a luat asa un dor de tine, de nu stiu sa imi explic aceste sentiment. Nici nu te stiu fizic asa bine, dar nah..gandul zboara. Cu gandul la tine, m-am dus si mi-am luat cus-cus si mi-am facut cu legume. Anul trecut cand ne povesteai tu de el, eu xaceam in pat si nu a avut cine sa mi-l faca. Deci acuma am mancat pentru prima data in viata mea asa ceva. Nu e nu stiu ce, dar nepoata mea, de 3 zile incoace imi zice ca ei numai cus cus sa ii fac cat mai sta la mine . Pupam buritca si poate iti faci mila si de noi sa ne mai pui o poza mai noua.
Lavi...cu gandul si la tine. M-am bucurat tare cand am auzit de cadoul cel frumos ce l-ai primti de la familia ta. apropos..tu esti singura la parinti?? asa pentu oracol. Apoi m-am intristat tare cand am auzit de cazatura, entorsa...dar sa stii ca eu am reusit sa vad doar partea buna a intamplarii, adica mami tau a ramas cu tine, deci asa a putut CINEVA sa o faca pe mami sa mai ramana alaturi de tine, sa mai primesti si tu putin rasfat, ca duceai lipsa.
Cu gandul si la fetele bolavioare is, ma doare si pe mine vestea de la simina, la fel as fi procedat si eu cu cea mai buna prietena a mea intr-un asemenea caz, ca si smaranditza. Cea mai buna prietena a mea s-a casatorti anul trecuit o data cu Lauriciu si tare mi-a placut ca am fost alaturi de ea. Am ramas doar noi 3 ( cele trei musca tare, colege de liceu) am imbracat-o pe miresica ne-am plans putin una pe umaruk celeilalte....si in carje cred ca m-as fi dus de eram in asa situatie.

moama...cate mai aveam de zis...da neuronu activ doarme deja

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

hei...nu mai e nimeni cu care sa beau si eu o becks cu lamaie??




Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Sunt eu pe-aici, halesc niste lubenita. Desi am zis ca dupa ora 6 nu mai beau decat apa, asa m-a luat o foame in seara asta...si am uitat sa trec azi pe lista iaurtul....asa ca...m-am infipt in lubenita.

Ramo, tu te tot plangi ca soricelul nu papa, dar in poze eu il vad mereu grasut. Nu gras. Dar vreau sa zic ca nici slab nu e; numai bun de tzucat.

No, hai pupici, ca mi se inchid ochii. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ramo multi pt tine si soricelul zambitor ..nu cred ca am scris eu de cus cus pt ca noi nu mancam din ala aici in liban..dar oricum bpt ca te-ai gandit la mine..eu tot citesc din odiseea de anul trecut..offf ce emotii..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Diana, tare mi-au placut pozele de la concurs. Intreb si eu ca tuta, alea is tricouri pe bune, sau e trucata poza? De cate ori putem vota?

Monis cum e inapoi la capitala, in afara de dilema anului, aia cu laptele?

Laura, si nu stiu cine mai avea o dilema din asta, referitor la mesele de pe timpul noptii la varsta asta, la cei cu LP. Dominic e pe lp de la 3 luni si pana acum am avut doar 2 nopti fara nici o trezire de la 0 la 6 si 1 noapte in care in intervalul asta orar m-am trezit doar 1 data. Ca in rest, tot treziri in medie la 2 ore, ca si atunci cand era bebe mic, ba suzeta, ba apa, ba o gura de laptic (si normal ca eu fac 5-6 masuri de lapte si restul in arunc), ba doar vra sa stea cu nasul in tzitzile bretele ale lui mami.

Mariaandreai merci tare mult ca ti-ai adus aminte de mine si ai pus link-ul ala ref la cremele solare. Recunosc cu mana pe inima, ca nu am apucat sa cetesc ce era pe acolo, ca eram tare nacajita in ziua aia, dar daca iti aduci aminte, zi-mi si mie doar daca e de rau faptul ca ramane alba pe piele, sa stiu sa nu o mai folosesc la broscoi, desi e din aia fara chestiile alea multe si nocive la mediu si piele.

Raluci, eu is cu gandul de ieri tot la baia ta . Oare daca vin cu domestos-ul dupa mine la bucuresti si fac plata cu cardul, am sansa sa zac si eu acolo in imperiul ala, adica vana aia bengoasa?, o juma de ora?? cred ca as uita de toate sa ma maseze jeturile alea multe si sa ascult niste muzica de relaxare si sa sorb o limonada...eh...dar e risc sa uit sa ma duc sa imi astept si barbatul la aeroport, asa ca....dream on

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

hai mai Alexa, nu tu ne-ai zis de cus cus?? eu cand l-am vazut pe raft la magazin, la tine mi-a zburat gandul... nah, deci declar decedat si ultimul neron valabil. (oare inainte de moarte, o fi apucat sa se divida?? sau si astia se reproduc?) fetele

smaranditza, da..e plinut Dominic dar zau ca de nu vomita de si eu ma mir de unde e atata. Intr-adevar la 8 luni facuse 10 kg, iar acum are 9,6 . Nu ma incanta deloc kg...poate sa aiba si 8, numai sa nu mai aiba probleme cu anemia, calciul...si alte cele. si de s-ar opri odata refluxul ala...ar fi minunat. De cand cu busileala e mai rau. Vi la 3 ore dupa masa mai scoate cate ceva, de cele mai multe ori doar suc gastric [bang. Am halit si eu lubenita acum tarziu, urmeaza vizite la susu la noapte ca in perioada gravizeniei .

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput