sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

remember me?:-)
am venit si eu sa-mi contabilizez blessingurile, ca au inceput sa se adune usurel si la noi in ultimul timp...
de vreo luna mi-am gasit job si e bineeee, e intr-o scoala, e placut, e energic, e multicultural:-) si desi ma trezesc in fiecare zi la 5:30 si ajung seara la 6:20 epuizata, E BINE
din seara asta sunt si chirias cu acte in regula, cel putin teorretic, practic de la 1 oct, am gasit un locsor dragut, placut, pentru mine si Bia si in 2 saptamani ne mutam
nu vreau sa va spun ca sunt in acelasi timp ingrozita, fericita, excited, speriata, usurata, etc...all in one...
am trecut in ultimele luni prin niste stari groaznice, oribile, si cred ca ar fi fost mult mai rau daca nu aveam in zona Bia, in primul rand, si doua prietene care au facut mai multe pt mine decat proprii mei parinti ever; deci nu am cuvinte, JG & Kay au fost in umbra mea aproape in fiecare secunda din toate punctele de vedere si in momente in care nici maica-mea nu stia pe langa ce prapastii ma plimb:-)
anyway, incepe sa se insenineze asa un pic...ceea ce va doresc si voua



I like to leave places. I like to leave..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noe

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noe, felicitari pt toate realizarile

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Noe,bravo!

ce fac doamnele in toamna asta superba?
noi am stat "legati" de pat, ca l-o apucat pe bebe un dor de "iesit",asa pe inserat de-am avut 120 km/h pana la spital. Tot drumul m-am rugat la Dumnezeu si la tata sa-mi fie colul inchis.Si era !Dar am intzepenit de spaima. Si cum azi m-am scarpinat fara sa ma manance-adica acum stau balenizata si patucinizata.

Gabriela
28 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Mey, Gabitza, meyyy, de ce nu esti tu balenutza cuminte, hai? Si vreau si eu o poza cu burtica ta! Ca tare mi-e dor sa mai vad o burticuta rotunda... Ai si tu grija, ca sarcina asta tare greu ai obtinut-o, ai vazut.

Noe, ma bucur ca aud vesti bune despre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ce mai fac JG, Kay? Nu le-am mai vazut pe forum...poate ne spui Noe doua vorbe despre ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Hello,
A Iulia merci ca intrebi de mine.

Suntem OK eu si Carlita, eu dau restante ca m-a apucat facultatea la batranete . Toate bune, ne descurcam ca pana acum, taica-su in strainatate mai vine el, mai mergem noi la el sa se mai odihneasca si mami la Paris. In curand C va merge la gradinita si eu am atacuri de panica... dar o sa ma obisnuiesc, sa o las sa zboare stiti voi.

Nu ascultati la Noe, exagereaza groaznic cu ajutatul; e un privilegiu sa fiu prietena ei, curajoasa si calda si buna cum e. Pacat ca nu putem sa le aratam prietenelor cum se vad in ochii nostri!

Va imbratisez pe toate,

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

mai apar si eu
binecuvantari poate mai incolo... momentan ne pregatim sa ne intoarcem in capitala luna viitoare, eu intrand in somaj ; sper sa fie usoara acomodarea pentru luca iar eu sa imi gasesc repede un job...
noe, felicitari... ma bucur tare mult pentru tine; si un pentru JG si Kay care sint prietene grozave.. cine stie, daca tot revenim in capitala poate ne si vedem...
gabi, daria - imi pare tare rau ca nu am ajuns la oradea, iar acum e chiar imposibil; o sa fiu ocupata sa gasesc solutii de mutare.. am nevoie de un camion cred
salut fiecare mamica in parte si mai revin eu.. nu stiu cand insa Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Yagmur, mult, mult succes sa rezolvi rapid totul si sa fiti bine

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur tinem pumnii, mutare usoara si un job cat mai "gros"!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput