Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Bea,cum se mai simte Ivan?

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

bobitza'mea e belea mare cu intorsul pe burta
ea stie sa se intoarca pe burta dar nu stie sa si doarma pe burta
asa ca prin somn se intoarce pe burta si ridica automat capul, apoi incepe sa planga...
uite-asa se trezeste ea din somn..

s-o vedeti ce amuzanta e cand sta pe burta si cauta tztza :))
si eu i-o dau asa de fun
ce simpatica e cum suge stand pe burta, parca sta la bar si bea coctail!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Mai este cineva care nu a platit vaccinul de 4 luni ?Ca eu era sa pic jos cand mi-a zis dr 170 va costa Am facut o fatza

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)


eu nu l-am platit ...dar m-a anuntat k pe asta de 6 il platesc.adik il cumpar de la farmacie
ps:sumudica e un scump

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



Multumim
Si cat ti-a zis ca costa vaccinul de 6 luni ?

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)


nu am idee,a zis sa ma interesez eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

SIMPLICITY,

multumim ca imparti cu noi informatiile

am ramas datoare cu explicatia nick-name-ului
nu l-am dat ca fetele au presupus probabil de unde vine, ele stiu ca ma cheama loredana. am fost alintata in o mie de feluri: loli, lala, lorita, lorena, lorelai, loredanica, lore, lori, lorel etc. Printre astea si lorex, asa mi-a spus un var de-al meu si mi-a placut cel mai mult.M-am obisnuit atat de mult cu el, incat atunci cand aud de Rolex, mi se pare ca suna aiurea

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


ce fain...

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

offf,nu vrea sa doarma si gata

cristies,cum te simti?...ai facut cap si ai fugit?

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Mai este cineva care nu a platit vaccinul de 4 luni ?Ca eu era sa pic jos cand mi-a zis dr 170 va costa Am facut o fatza

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)


eu nu l-am platit ...dar m-a anuntat k pe asta de 6 il platesc.adik il cumpar de la farmacie
ps:sumudica e un scump

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



Multumim
Si cat ti-a zis ca costa vaccinul de 6 luni ?

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)


nu am idee,a zis sa ma interesez eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



super tare

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fiimea si-a descoperit maneca...

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Mai este cineva care nu a platit vaccinul de 4 luni ?Ca eu era sa pic jos cand mi-a zis dr 170 va costa Am facut o fatza

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)


eu nu l-am platit ...dar m-a anuntat k pe asta de 6 il platesc.adik il cumpar de la farmacie
ps:sumudica e un scump

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



Multumim
Si cat ti-a zis ca costa vaccinul de 6 luni ?

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)


nu am idee,a zis sa ma interesez eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



super tare

mami de sumudica cu ochi albastri (asa imi spune tati)

daaaaaaaa

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatzaaa! Merci de cafea CRIS M

Cristies cum te mai simti? De ce nu incerci la Garga sa ii dai cu bibe? daca vrei bineinteles, desi mie nu mi se pare musai sa manance si altceva, vorba fetelor acum ii obisnuim cu gusturi, nu e scopul nostru sa ii indopam (numa io-l indop pe al meu ca vaz ca merge si profit ). Poti sa ii pastuiesti fructele la bibe, tai o tetina la farf ii faci o taietura dreapta, larga si ii dai asa... zic si io...

Alicredo categoric nu! nu numai al tau cu destu in gura, si Yannis e la fel si nu numa destu, toata mana, ambele maini...etc...fara mana in gura nu sta decat cand mananca si cand doarme in rest: se rostogoleste cu mana in gura, vorbeste cu mana in gura se joaca cu jucariile in gura etc

Lorex nu e deloc musai eu am o prietena al carui baietel a scos intai dintii de sus, plus vecina din Grecia care are o fetita de 7 luni si ea la fel are ambii incisivi de sus iesiti numa si am mai auzit cazur. Promit sa pun azi poze cu Yannis la nunta cu paharu de sampanie in mana l-a tinut, l-a si varsat, apoi a adormit, cred ca de la vaporii de sampanie de pe blugii lui .
Sper ca Yannis sa iasa un barbat ingrijit...la limita masculinitatii daca intelegi ce vreau sa zic...prea mult o da in altele...girlish stuff.

simplicity mor de oftica! banuiam io ca e gratuit cursul ala...offf si mai mergi si la innot cu micutza..noi nu avem unde si nici nu beneficiem de astfel de cursuri si nici piscine ca lumea de bebei. Nici platite nu gasesti asa cursuri sau piscine ok . Bravo voua! Citeam chiar ieri cat asteptam la dr intr-o revista de copii de p-acolo cat de important e innotul ptr micuti. Studii facute pe copii: unii bagati la innot undeva intre 2 si 7 luni si altii nu. Aia care au innotat de mici au dezvoltat f usor si excelau la cap aptitudini care au la baza motricitatea si mai ales echilibrul!

Cris D ma faci sa rosesc...eu avand pediatru in familie, matusa studioasa care s-a maritat cand io aveam vro 5 ani in rest a stat la mama ei (la blocul de langa noi) si apoi oricum ne-a ramas aproape...mi-a insuflat de mica treaba cu dusu la dr. preventiv si controale regulate. La cap dus la dr. sunt stresu medicilor, au n-au chef de mine, sanatoasa tun io tot ma duc la controale. D-apai sa mai am ceva...respect cu strictete termenele date ptr chackinguri .
Multumim ptr sinteza principiilor de a papa sanatos din lecturile tale . Deci Mix Grillu e nesanatos dar gustoooooossss . Ouale cu sunca la fel.... Sau omleta cu carnati...

MP, Danyelana, Ruxita, Alicredo, CrisM...si sper ca n-am omis pe nimeni! ms de urarile de nr. 2 , eu imi doresc enorm! si repede...cat e Yannis cuminte si nu ma face sa ma razgandesc! LOL! Sau acum cat e mic, nu merge la scoala sa incep cheltuieli falimentare . Stiu ca e greu cu 2 mici dar, asa cum m-a incurajat si dr : foarte bine faceti, stiti ca ati facut 2 copii si apoi va focusati pe altele in viata!". Eu am prieteni care au facut nr. 1, au asteptat ptr nr.2 si acum stramba din nas ca in sfarsit copilu are 3-4 ani, il pot lua oriunde, hrani lejer la un restaurant etc si parca nu s-ar mai intoarce la trezit noaptea, schimbat pampersi, facut piureuri si supitze...

Ruxita imi pare rau sa aud ca s-a molipsit nelinistea la Caius. Si Yannis tace cand il faci toate cele, da se plici repede cand e ciufut si treb sa fii inventiva cu jocurile si maimutzarelile
Felicitari ptr intoarceri si ptr sotul gentleman!

asa deci! Lorex rulz! jos cu Rolex! .
Ce tare treb sa fie Bobitza pe Bburtica uitandu-se dup san...Yannis tocmai a invatzat sa doarma pe burta! Se intampla acum! ca si eu aveam exact aceeasi poblema cu el. Si ziua se intampla sa se intoarca pe burta (mai mereu) dar nu stie sa se intoarca inapoi si incepe sa miorlaie.

Cris M imi pare rau ca nu ai dormit bine
Bea cum mai e Ivanel?

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza,

Merci de cafea, Cris.m, am tare mare nevoie si ma servesc cu portie dubla. Arthur a avut o noapte maraita si s-a trezit toata noaptea Nici macar tzitzi nu-l linistea si am dormit tare putin si naspa.

Recuperez si revin.


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput