Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Neatza, neatza...zice ratza! Cu asta se trezeste din cand in cand Anducu

Pe mesajul asta l-am adus din cap trecut, sa vedeti ca am si salutat frumos
Mulumim de cap noi (cui?) si de cafea (HAIRCUT, un buchet mare de pt tine si pt Mara scumpa. Ne bucuram ca a scapat partial de ghetute, sa ne spui cum reactioneaza)


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

xela-sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi
cris_m daca exista o pastila care sa opreasca lactatia e ok daca nu babeste tre sa storci din lapte cate putin ,din ce in ce mai putin-atat cat sa-i detensionezi
dar ai incercat in mai mu;te zile cu Lm mulc
ce oare sa nu-i mai placa la el,eventual de pacalit cu cereale?

Mihaela -fericita mamica a doua printese Miruna Elena -18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

intentionam sa-i iau o canita din aia, sa-l invat sa bea apa/ceai din ea. dar mi-am zis sa incerc totusi poate reusesc cu biberonul, ca am vreo 2 nou-noute. si, surpriza, a supt niste apa! de fapt cred ca mai mult ii placea sa rontzaie tetina. si vazand eu asta, am scos tetina, si dupa cum spunea si cris.d de ema ei, tot asa si al meu a inceput sa muste din tetina....si i-am dat si suzeta sa vad ce face acum, ca n-a vrut-o acum 2-3 luni. n-a vrut-o nici acum. o tinea cu manuta si rontzaia tetina. pana la urma a aruncat-o si tot la tzitza a vrut. acum a adormit frant....
ulei de masline adaog si eu la dovlecelul terci cu zeama de la supa. pe motiv de usurat kk, dar daca il face si mai destept, cu atat mai bine

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:




Multu de capitol

Din capitolele precedente pana in 94

Bea felicitari pt dintisor..soricelul Ivan

Andrelina ce mult imi place cum povestesti despre Tudorel.
Apropo nici Diana nu sta in fund singura, fac exercitii cu ea zilnic..ea ar vrea sa mearga in picioare deja ...in fund i se pare prea plictisitor.

Oare se pune daca sta in fund singura aplecata..(ea nu-si duce piciorusele la gurita..merge gurita la picioruse-daca intelegeti ce vreau sa spun)

Larisel...ce frumoase sunt gemanutele fetitele dragi. De cate ori ma uit la pozele gemanutelor...parca seamana cu Diana ..si imi vine sa fug in camera sa o pup si sa o tin in brate.

Felicitari Micki pt licenta!

Danylena sa stapaniti scaunelul sanatosi

eu inca nu am scaun de masa inca mai cercetam piatza...

Ioana_fota ca ai spus unde putem gasi filmuletele Baby Human.

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

salutare!

Am venit si noi din vacanta....

Am petrecut bine, am avut patru locatii(Bucuresti, mare, bunica mea din judetul Ialomita si Brasov)..vreme la mare nu prea am prins decat in ziua plecarii...am babacit-o si pe Diana putin in mare(voi pune poze) cu colacelul cu picioruse. La tara pe mine m-au muscat toti tantarii posibili chiar si ziua in amiaza mare..pe Diana si pe tati niciunul.

la intoarcere am observat ca Diana tuseste asa mai sec...asa ca azi ne-am dus la dr....ne-a dat Eurespal (de 3 ori pe zi-4 ml).

Am intrebat si de diversificare...(e timpul)...vreau sa va zic ca am intrat bou si am iesit vaca (am atatea pdf-uri si articole si site-uri salvate despre diversificare ca am facut un talmes balmes..si n-am inteles nimica..speram sa ma lamureasca putin... dar ..pauza.

Mi-a dat reteta pt branza....Calciu acela de unde il luam?din farmacii..?

branza cu mar...nu mi-a zis la ce ora...

tre sa dau si galbenus de ou..in ziua cand nu dau branza...dar asa gol..sau cu ce?

mi-a zis sa-i fac supa de zarzavat...cu toate legumele?nu se pune pe rand..o data morcov,apoi pastarnac...etc?

mi-a zis de pireu de cartofi?asa repede...??

mi-a zis ca mai incolo (adica peste vreo 2 saptamani)pot sa-i dau carnita o bag in supa si apoi amestec cu pireutul...

Nu mi-a zis nimic cand sa dau..la ce ora (mic dejun, pranz, cina) dar mi-a zis vreo 5 lingurite si apoi a 2 zi dublez...apai vad io


Deci..prin urmare...nush nimic...si ma dadeam tare in branza la familia mea ca eu stiu...sunt varza


eu mai am de recuperat asa ca ma duc pe la cap 94 sa mai citesc si revin


31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi



sa va fie de bine vacanta!
legat de diversificare....ideea e sa incepi cu un singur aliment. fruct sau leguma, ce vrei....cate un pic, apoi cresti cantitatea progresiv. si apoi adaogi cate un aliment nou la cateva zile...vezi si tu. iar galbenusul de ou fiert tare il adaogi in piureul de legume, eu asa stiu....dar dupa ce s-a obisnuit cu legumele. branzica de vaci unii spun sa se adaoge in piureul de fructe, dimineata. dar dupa ce s-a obisnuit cu fructele. inceputul e mai greu, dupa aia iti dai seama ce ii place, cat si cum. succes!!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
cris.m, ma ingrozesc doar sa ma gandesc la ziua cand o sa-l intarc pe asta mic....sa ma ajute Dumnezeu sa am macar pana la un an, asa intentionez.

mama unui pui...Stefan


si eu intentionam sa alaptez ceva mai mult,nu un an,dar.... lapte este garla,nu mai vrea

akm am dor de numai pot...sa ma mulg si azi ?

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



Cris_m, tare rau imi pare ca Alexandra nu mai vrea LM si ca te doare. Nu stiu ce ar trebui sa faci, dar poate te ajuta ceva de pe link-ul
www.breastfeedingbasics.com/html/lactation_suppression.shtml" target="_blank">asta, ca am vazut ceva despre frunzele de varza si chiar si muls...

sa treaca repede, repede

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

xela-sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi
cris_m daca exista o pastila care sa opreasca lactatia e ok daca nu babeste tre sa storci din lapte cate putin ,din ce in ce mai putin-atat cat sa-i detensionezi
dar ai incercat in mai mu;te zile cu Lm mulc
ce oare sa nu-i mai placa la el,eventual de pacalit cu cereale?

Mihaela -fericita mamica a doua printese Miruna Elena -18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006




am incercat akm sa ma mulg si nu curge,nu m-am mai muls de aseara....ma dor si st umflati..nici nu pot apasa prea tare k dor
cereale nu as vrea sa-i dau momentan


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ana_g ...am fost la bunici

roxy sa va fie de bine vacantza!

oani cum se simte andu?

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
cris.m, ma ingrozesc doar sa ma gandesc la ziua cand o sa-l intarc pe asta mic....sa ma ajute Dumnezeu sa am macar pana la un an, asa intentionez.

mama unui pui...Stefan


si eu intentionam sa alaptez ceva mai mult,nu un an,dar.... lapte este garla,nu mai vrea

akm am dor de numai pot...sa ma mulg si azi ?

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei



Cris_m, tare rau imi pare ca Alexandra nu mai vrea LM si ca te doare. Nu stiu ce ar trebui sa faci, dar poate te ajuta ceva de pe link-ul
www.breastfeedingbasics.com/html/lactation_suppression.shtml" target="_blank">asta, ca am vazut ceva despre frunzele de varza si chiar si muls...

sa treaca repede, repede

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


oani iti multumesc mult
akm lecturez

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza fetele


facem petrecere mare, mare........Dragoselul meu face 6 luni...doamne cand au trecut nu stiu, m-a apucat asa o nostalgie, m-am uitat pe primele poze...doamne mic era..si ce flacau mare are mami acum
Asadar, cine mai pofteste cine mai doreste...toate bunatatile din lume...






-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre



Sa-ti traiasca Dragoselul! La cat mai multe lunite si anisori! Si multumim de cinste
Coondoleanta pt soacra

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput