Fulgusorii de nov.dec2009 cresc frumos(78*)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

neata,
lady MULTA BAFTA
apropo, i-au trecut la Becca bubitele de pe corp?
si inca ceva...Becca deja umbla?????

da, i-au trecut bubitzele..acum are piscaturi de tzantzari

da, merge, sustinuta de maini sau de subrat...paseste in majoritatea timpului cu toata talpa, incepand cu calcaiul si terminand cu varfurile, deci ca un robotel, o las sa faca 10-20 de pasi..si pauza..deocamdata.
Citat:
...da Lady..stiu...tocmai de-asta am spus ca voi schimba parola...si o veti primi voi de aici, dar nu si celelalte..daca vor sa fie sterse din lista, sa anunte...vor adaugari...trebuie sa ne intrebe daca suntem sau nu de acord!
pana una alta...asta nu mai este topicul lor!

camy, din punctul meu de vedere e ok, daca le pastram in lista...eu sunt de acord cu schimbatul parolei de acces...ca de....nici noi nu ne bagam peste "lantul lor de amintiri" sau "faramele lor " de prietenie


Citat:
Bun...si acum tot cu Lady am treaba ...si sper din inima sa nu te superi pe ce iti spun acum, nu vreau sa se starneasca polemici si aici (la dovleceii de sept-oct..s-a intamplat)nu sunt eu cea mai buna mama, nu detin adevarul absolut, nu cred ca asa cum il hranesc, educ pe Flavius este cel mai bine...dar crede-ma ca Danone NU ESTE BUN...
Si spun asta pt ca am mai spus, dar nu stiu daca ai fost sau nu pe faza...dar eu lucrez la o fabrica de medicamente, la un moment dat in laborator s-au facut teste pe mult controversatul Danone... Te ia groaza daca ai vedea analiza..dar ca sa nu insir prea mult...iti spun ca pana si in produsele pt copii se gasesc substante care in toate tarile europene sunt interzise copiilor, deoarece provoaca alergii grave!!

, bun, te cred...ca tu ai facut testele, deci tu stii..
ce iaurt folosesti?sau ce game mi-ai recomanda cu incredere....stiu ca mergi pe principiul "toate facut de mana mamei si in casa" insa eu nu sunt asa mare as in ale artei culinare


Citat:
Si acum...sa stii ca iar scot majoreta sa-ti treaca supararea pe mine...

camy eu nu am cum sa ma supar pe tine pentru ca mer pe principiul ca orice sfat e bine venit dar o mama stie cel mai bine cum sa isi creasca copilul, insa in fata lucrurilor reale si obiective(nr.testul de laborator al compusilor laptelui Danone)ma supun
Citat:
Citat:
citat din mesajul lui sunshine2009

Camy: ati facut cumva si teste pe mancare de bebelusi, de ex grisuri? Sau sucurile speciale pentru ei? Sau era vorba doar de creme, servetele ume, sampoane samd?

_
Don't feed the trolls!


ar fi trebuit?????????

Eu stiu ca sucul special pt copil..este cel facut de mine..nu cel cumparat...
Iar cosmeticele...atat s-a mai scris despre ele..ca nu vreau sa insir iar ce s-a mai discutat..
Parerea mea este ca daca poti sa feresti copilul de ceva ce i-ar putea face rau...de ce sa nu o facem???? Nu asta spunem ca vrem binele copiluli nostru?????
Din punctul meu de vedere, decat sa manance 300gr de iaurt Danone, mai bine mananca gris (desi se stie ca nici asta nu este f bun..dar SIGUR e mai bun decat Danone)...si chiar si mai putin...!!!
oricum..copilul meu nu a mancat niciodata macar 300 gr de ceva... mananca f des si putin Flavius
Ma rog...asta este parerea mea...

camy, acum nu te supara tu te rog(parca suntem in jocul acela:nu te supara frate!)sun te-a intrebat pentru ca a crezut ca asta faceti voi la laborator teste pe produsele pentru copii....ai pus atatea semne de intrebare care seamana cu "mai e un pic si te bat".stiu ca ai folosit "e parerea mea"...etc...dara saraca sun..intelesese altceva...
camy




[teal]Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu azi la 15 am examenul de licentza, deci dupa ora 17.00/18.00..va spun ce am facut.am visat ca am luat nota noua..acum deh....
multumesc pentru incurajari lauriciu, camy, ady
mai vorbim



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

['neata...dau si azi

Grisul nu este bune deoarece favorizeaza aparitia rahitismului si a obezitatii. Impiedica absorbtia calciului. Pe deasupra ingrasa si nu tine de foame!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...ei ma supar...nu..deloc...

m-am gandit ca Sunshine e indignata de postarea mea...si ca de fapt mai toate produsele contin balarii de fapt (ceea ce este adevrat..din pacate)..pt ca am spus in mesajul anterior ca lucrez intr-o fabrica de medicamente...nu cosmetice sau alimentara..

In fine.... sper sa fie doar o mica neintelegere peste care sa se treaca...
Asta cu iaurtul..e grele... ca nu fac iaurt eu..ci cumpar..cumpar din Carrefour, exista o gama BIO...si sunt ok (din punctul meu de vedere) sunt www.google.ro/#hl=ro&q=seit 1908 andecsher &aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=e10cd7213f590b99" target="_blank">astia

Mai cumpar biscuitii si cerealele....in rest fac eu..
Am incercat s afac si biscuitii..dar nu mi-au iesit...



Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Sunshine daca nu am inteles eu...te rog sa ma ierti!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

buna ziua fetele
am venit sa va scriu repede cate ceva ca ma duc la somn ca sunt terminata de obosita copii mau tinut toata ziua afara sunt stoarsa de puteri
am sunat ieri la gineco si azi ma duc sa vedem ce o sa zica am oprit sa mai iau pilule si sa vad daca ma simt mai bine fara ele
sunt ft curioasa sa vad ce zice medicul azi
bun acum ca am zis ce am avut ma duc sa atipesc un pic pana nu se trezeste Elisa si incepe concertele de noapte din cauza dintilor ca o chinuie si nu vor sa iasa oooffff

o zi buna tuturor si am sa va mai scriu cnd va fi la voi maine dimineata sau .............vad eu cum imi permite timpul

va-cesc pe toate si aveti grija de voi si de puiuti


SUNT O MAMICA FERICITA SI IMPLINITA!!!

Asa creste Andrei
Asa creste Elisabeth
Poze cu puisorii mei scumpi

Un copil este o Binecuvantare de la Dumnezeu!!!
Nu da cu piciorul la sansa de a fi mama!!!
Avortul este o CRIMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

'neata,
foarte buna cafeaua Camy!
Fetele, Sun este doar ingrozitor de curioasa, si din cauza ca nu a fost de la inceput alaturi de voi nu cunoaste toate discutiile deja purtate. AM fost pur si simplu curioasa sa stiu parerea unui "insider", ca o gasesti mai rar. Nu am de ce sa fiu indignata sau suparata, doar nu m-a suparat sau jignit cineva cu ceva!
Noi oricum suntem de-abia la inceputul diversificarii, ma chinui cu el sa imi bea cate un strop de apa din sticla, i-am luat acuma din aia cu cioc, ca el nu cunoaste sticla cu biberon, cu ceaiul a esuat si cu el lamentabil iar sucurile inca nu sunt pe lista noastra. Suntem inca la faza dovlecel+cartofi+ulei de rapita cu omega3+6, deci iaurturi, grisuri si din astea o sa vina peste cateva luni. Vream insa sa strang de pe acuma info, ca parca vad ca ma trezesc in ultimul moment si ma apuca panica
Lady: tin pumnii pentru licenta !!!!!!!
Katy: sper sa fie totul bine, sa se termine odata cu problemele

_
Don't feed the trolls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Sunshine mi-ai luat o piatra de pe inima..am crezut ca esti suparata pe mine..... dar ma bucur ca nu esti...uite si un tuc de la mine...


Si daca mai ai intrbari..sa-mi spui!!


katy sper din inima sa se termine odata cu problemele astea...
Din punctul meu de vedere, nu este normal asa ceva...
Bafta azi la medic!!!
Si legat de dintisori, nici Flavius nu are...si cateodata are si el reprize cu plansete si urlete..pe care nu le pot asocia decat cu dintisorii...care sper sa iasa odata...




HAI MY_LADY!!!!!!!!!!!!





Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_oana spune:

Scuze pentru absenta
Eu cu pustiulica al meu nu mai am timp nici sa respir.
Am vazut ca azi e o zi mare pentru Lady,asa ca scot si eu niste agitate pe fugaSunt alaturi de tine
O sa incerc sa revin mai pe seara si sa citesc si ce s-a mai scris.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Camy:
Am deja o intrebare la voi, cele cu experienta. Lunea urmatoare ne asteapta urmatorul pas la diversificare, si nu stiu exact cum se continua. Ii adaug carnita la meniu sau sa pun alta leguma? Adica la pranz ii fac dovlecel+ulei+cartofi+carnita? Daca da, de care sa pun, de vita? Mentionez ca noi suntem pe lista de cei cu posibile alergii....
Voi de unde va luati info legate de mancare?. EU am numai niste pagini nemtesti, dar exact partea asta nu e prea bine explicata.

_
Don't feed the trolls!

Mergi la inceput