Hai BELU, Ooana, Andreea84! iul-aug 2010 (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bravo Sheri, recuperare usoara ca lapte in titi sigur o sa fie! Bun venit pe lume gemenelor.
Am uitat sa scriu de dimineata, faza haioasa este ca acum puteti semna A + A = 3A, ce tare.

Eu nu ma mir de diferenta intre fete. Eroarea ecografului spre final de sarcina poate fi de 3-400 de grame si daca la una a fost cu plus si la una cu minus, iaca diferenta. Fetele mele s-au nascut cu aceeasi lungime si perimetrul cranian si totusi diferenta de 600 de grame intre ele, Ana e pieptoasa si s-a si nascut cu strat consistent de grasime.

Sper ca acele complicataii au fost doar in timpul operatie si ca totul s-a rezolvat.

Crissy, bine ai venit acasa! Te asteptam sa ne scrii zilnic. Ma bucur ca exista psiholog
Sorina, hai ca nu-i rau. Inca putin si vine bb!
Puiutz, sa-ti traiasca nepotica!
Bumblebee, si eu la fel prefer sa fiu cu bb in brate, e greu gravida . N-am fost niciodata noastalgica dupa burta.
Ela, fa un update la baba ca am uitat complet. Daca e tot "matisor" domnisoara ta de ce nu nasti normal?
Matusa, chiar asa nu ne mai zici nimic de Ducu?
Hai Elena!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 35+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Felicitari Sheri ! Multa sanatate minunilor tale, sa va bucurati

Crissy, ma bucur sa aud vesti mai bune, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste si sa uiti, si sa ai o fetita puternica si frumoasa!

Larisa am vazut dulapiorul cu hainute, imi place salopetica! Si perdeaua !! De unde ai cumparat-o?
Mai vroiam sa te intreb ceva, ce mai pui in gentuta de spital daca nasti la cmu, nu-ti dau ei de toate? Ca eu imi imaginam ca ma duc ca o floricica! Voi semna si eu contractul in curand.

Ah, am fost ieri la doctor, din pacate vestile sunt mai putin bune , contractiile au inceput sa afecteze colul, zice dr ca s-a scurtat, si ca e tonic, si ca se poate intampla sa nasc oricand, dar ca spera sa mai rezist 3 saptamani.

Edit: Otilia,bumblebee ma bucur sa aud ca nu toate femeile considera sarcina cea mai frumoasa perioada, ma simteam cam prost, ca eu nu am plutit asa mult in lunile astea, mai ales de cand stau acasa
Dar nu contest ca e o minune si ii multumesc in fiecare zi lui Dumnezeu pentru asta!



34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si sa va zic de sot, ca el le comite de numa numa...

tot merge cu lista la cumparaturi...imi ia sambata tampoane de san si duminica vine victorios---uite, tampoane de sani, sunt bune? a uitat ca a luat si sambata

tot duminica sa iesim la plimbare cu andrei....el in pijamale fiind, isi pune borseta, se incalta si zice hai sa mergem, esti gata?

si cand sa plecam nu isi gasea telefonul...suna de pe telefonul meu si era.....in gunoi

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maurice

Felicitari Sheri ! Multa sanatate minunilor tale, sa va bucurati

Crissy, ma bucur sa aud vesti mai bune, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste si sa uiti, si sa ai o fetita puternica si frumoasa!

Larisa am vazut dulapiorul cu hainute, imi place salopetica! Si perdeaua !! De unde ai cumparat-o?
Mai vroiam sa te intreb ceva, ce mai pui in gentuta de spital daca nasti la cmu, nu-ti dau ei de toate? Ca eu imi imaginam ca ma duc ca o floricica! Voi semna si eu contractul in curand.

Ah, am fost ieri la doctor, din pacate vestile sunt mai putin bune , contractiile au inceput sa afecteze colul, zice dr ca s-a scurtat, si ca e tonic, si ca se poate intampla sa nasc oricand, dar ca spera sa mai rezist 3 saptamani.





33+


gentuta e mica....poate pare mare...dar e mica....La CMU cand te duci nu ai nevoie de nimic. Eu am pus totusi in geanta o camasa si papuci, cremele si o sa mai pun pasta de dinti si periuta plus o inconita cu Sfantul Nectarie si ulei tot de la Moastele Sfantului Nectarie. Geanta mea e un fel de poseta mai mare.
Perdeluta am luat-o din Obor asta dupa ce cautasem in magazine de fite si nu gasisem nimic haios ptr copii. Si mie imi place tare mult....iar Alexiei nu mai zic. E un magazin cu perdele la Obor care are chiar tare frumusele pentru copii.
Doamne ajuta sa mai stea bebelina ta cateva saptamani!

Larisa 37+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 17 zile
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79



Multumesc Larisa! Mi-o luase razna imaginatia, ma gandeam ca cine stie cate-mi trebuie si eu n-am nika.

Racusor sotiorul da semne de surmenaj, un mic concediu i-ar prinde bine! Imi pare rau, dar m-a bufnit un pic rasul, auzi, telefonul in gunoi, bine ca n-a dus gunoiul!



34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

otilia sa stii ca eu stiam de la 18 ani (de cand am aflat de boala mea de circulatie...desi o am din nastere...si ai mei stiauca am un sindrom f rar numit klippel trenaunay/weber), ca nu pot naste natural. merg des la controale la cardio si vad ca nu s-au agravat problemele in sarcina (desi doctorul meu se temea de asta), insa nu-mi poate spune care e riscul de atac vascular in cazul meu la o nastere naturala si zice ca-i mai bine sa nu risc.

asa gandesc si eu, mai ales acum ca trebuie sa fiu responsabila si pt matulica mica, nu?



Ela 37+ cu Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, ce m-am distrat de sotiorul tau...

Si eu nasc la privat , dar tot cu trollerul dupa mine... Ca e verde , si l-am luat pt nascut.. Acum cum sa il las acasa? Iar ca sa ii gasesc utilitate, sa nu rada lumea de mine, am pus in el cutia de la CBC pt recoltare - am rezolvat juma de spatiu. Si mi-am pus 2 papuci (de camera si de dus), plus camasi de noapte (ca is batuta in cap, si le vreau pe ale mele), plus cosmetice, plus haine bebe pt iesirea din spital (dar am pus si cu maneca lunga, si cu scurta, ca nu stim cum e vremea, am pus si mai mititele, si mai normale, sa vedem cum o fi)... Si pana la urma am umplut trollerul...

Cristina 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

Sheri felicitari pt printese!!!..sa'ti aduca numai bucurii...:)

Cristina 31+ SERAYAH
I TRUST IN GOD..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

si sa va zic de sot, ca el le comite de numa numa...

tot merge cu lista la cumparaturi...imi ia sambata tampoane de san si duminica vine victorios---uite, tampoane de sani, sunt bune? a uitat ca a luat si sambata

tot duminica sa iesim la plimbare cu andrei....el in pijamale fiind, isi pune borseta, se incalta si zice hai sa mergem, esti gata?

si cand sa plecam nu isi gasea telefonul...suna de pe telefonul meu si era.....in gunoi

mami de brotacel Andrei Ioan





Bianca 35 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

FELICITARI MAMICO SHERI PENTRU PUIUTELE TALE. SA VA AJUTE DUMNEZEU SA FITI SANATOASE.

Crissy nici nu stii cat ma bucur sa aud ca sunteti pe calea cea buna. Tare mult m-am gandit la voi si imi dau seama prin ce ai trecut. Dar cu ajutorul lui D-zeu toate vor trece cu bine.

33 + cu o de
AMR -6 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput