Hai BELU, Ooana, Andreea84! iul-aug 2010 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

BINE AI VENIT ACASA CRISSY77!!!

sa dea DD sa ai bebelina cat mai repede cu tine!!!

40+ Bogdan-Andrei
AMR azi, maine ... azi, maine... azi, maine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, subscriu, si mie imi va fi dor sa-l simt pe bb, sa-l stiu atat de aproape cum niciodata nu va mai fi, dar cam atat la capitolul nostalgii. Poate e prea la rece, dar de injectii, interdictii alimentare, interdictii in activitati, dureri de oase, de tot felul, greturi, refluxuri si toate natiile de neplaceri gastrice, constipatii, varice, spaima cu amnio, contractii.. ce-o mai fi de adaugat?!
Mie imi spunea socra-mea ca e cea mai frumoasa perioada din viata unei femei. Sunt de acord, de 8 luni si ceva in mine se intampla cea mai mare minune omeneasca, se zamisleste o fiinta, un suflet care vine si ne va umple familia cu zambetul, scancetul si personalitatea lui unica...
E frumos, sublim sentimentul... doar ca celelalte care au venit la pachet ma fac sa nu imi doresc sa traiesc la nesfarsit aceasta odisee. Sper ca nu par a fi complet deplasata, doar ca eu imi vreau puiul in brate, sa ma bucur de o alta etapa a vietii am sa fiu MAMICA!!!

Alina 36+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Oooo,a 2a pereche de delfinasi gemeni
FELICITARI SHERI,RECUPERARE RAPIDA,MULTA SANATATE TIE SI PRINTESELOR TALE SI LAPTIC DIN PLIN!!!!!!!

Am revenit si eu pe metereze,fusei dupa rezultate la analize si iarasi am niste valori de ma doare capu.Pe drum am zis ca nasc si lab e la 5 min de min,da eu am facut 30

Puiutz felicitari,sa iti traiasca nepotica

Sorina offf sper sa vrea bebe Bogdan sa vina pe lume fara inducere

Mycya stai calma ca nu o iei pe aratura.Si eu aseara pe la 11 urlam la sot ca ma lasa sa ma piste tantarii,ca nu ii pasa de mine,imi venea sa arunc cu laptopul in el,sa imi smulg parul din cap de nervi iar dupa 10 min plangeam in bratele lui ca un copil.
E normal sa fim stresate,mai ales noi cele care suntem la primul copil,e teama ca nu vom face fata la responsabilitati,ca nu ne vom descurca dar asa cum a zis si Anca mama natura stie ea ce face.
Asa ca sus capul,multumeste-i lui DD ca ti-a dat minunea si ca ai un sot iubitor,ca sunteti toti 3 sanatosi si gura mare de zambete.

Off-Topic: fetelor stiti cumva ce inseamna gainile in vis?Numai uratanii din astea visez de la o vreme



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 6 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Crissy barladeanca mea ,ma bucur ca esti bine si ca bebelina ia in greutate.Sper cat de curand sa fiti toti 4 acasa bine si sanatosi.



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 6 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

m-am adunat si eu de pe drumuri....am muncit de dimineata de numa'
bebe misca....dar nu da nici un semn ca ar vrea afara. Noaptea insa dorm din ce in ce mai greu parca.
Felicitari Sheri! Sa-ti traiasca printesele si sa aiba o viata frumoasa! Doamne ajuta!

ma duc sa citesc din urma.....desi repet...is franta....

Larisa 37+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 17 zile
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/




larisa, de 2 zile ma tin sa iti zic ce am visat

ai pus acum vreo 2 zile poze pentru carmen cu apartamentul..ei, eu eram asa de obosita, m-am uitat la poze si m-am culcat...si am si visat...tot felul de prostii...ca eram acasa, ca veneam de la scoala...ei si finalul a fost de coma

eram acasa la parintii mei, dar cumva imparteam aceeasi camera..si sotul tau iti pregatea bagajul de spital, ca trebuia sa mergi sa nasti...si l-ai pus sa iti aduca prosoape...el s-a dus la dulap si in loc sa ia de deasupra, unde erau prosoapele tale, le-a scos mai intai pe ale mele...si eu ii ziceam uita-te sus, acolo sunt ale mele (asta mi se trage de la al meu sot, ca el niciodata nu stie unde sa caute )

ei, si in secunda urmatoare el s-a asezat pe jos, pe 2 prosoape, altele 2 si le-a pus pe fata si s-a culcat....si tu mi-ai spus, lasa-l ca de acum asa doarme....ii mai spui unde sunt cand se trezeste

si apoi a inceput sa maraie Andrei si nu mai stiu continuarea, dar asa m-am amuzat de visul asta

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

racusoru', hehe...ma visezi ai....
pai ce crezi ca al meu sot stie unde sa caute prosoapele....cumva stie dar nu ia singur prosop din dulap nici sa-l tai
Cum stai cu despachetatu'?

Larisa 37+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 17 zile
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

am framantat si eu sa fac gogosele, numai de prajituri dau cu ochii cand citesc pe aicisi cum sunt puturoasa ca mie ia mult pana fac una mai bine gogosele ca se fac rapid si ies bunee

Btz_ovi stii tu ca omu niciodata nu e multumit, si in loc sa fim bucuroase ca ne ajuta Dumnezeu si cum ai zis tu sa ii multumim ca nea dat o minune noi ne plangem de ce va urma.

Bumblee acusica o sa iti tii printisorul in brate si vei uita de tot



Bianca 35 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabrinaLia spune:

Felicitari Sheri!Multi pupici virtuali printeselor .

Recuperare grabnica si sa ne povesteti cum a fost.

Cris 2010.Daca nu-mi spuneai de contractiile nedureroase eu nici nu le bagam in seama.Mie mi-a dat doctora niste pastile acolo ,dar daca am vazut ca am palpitatii nu le-am mai luat.Colul dupa parerea mea e inchis .L-a mai cotrolat si doctora ,eu sint optimista ca totul o sa fie bine.
Mai avem putin si ne vom vedea comorile in brate .La mine desi este al treilea copil,bucuria este la fel de mare ca atunci cind i-am asteptat pe ceilalti doi copii sa vina pe lume.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

prost...nici macar pe cele unde am unde sa le pun nu le-am scos inca

sotul tine camasile in debara si eu hainele in troler

doar andrei are totul aranjat

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabrinaLia spune:

Bine ai venit Crissy!

Mergi la inceput