Dovlecei frumosi sept-oct 2009*161*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Va multumesc tuturor!!!
Asa de mine ma faceti sa ma simt, parca abia mai am rabdare sa se faca ora 12 sa vina asistenta sa ii scoata manutza la lumina.. Stiati ca o branula "tine" cam 3 zile la bebei? Adica am avut bafta ca in weekend sa i-o schimbe o tura! Acu scapam definitiv, kk e bun, papam binisor...
Va pup pe toate. Tare imi sunteti dragi...

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii



Ma bucur ca sunteti mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Gata!!!! Suntem branula free!!!!

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Gata!!!! Suntem branula free!!!!

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


bravooooooooooooo! un mare pentru Rares

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Gata!!!! Suntem branula free!!!!

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


bravooooooooooooo! un mare pentru Rares

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA




Am vazut si pozele cu Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

MAi, ce dezbateri pe-aici. Uka, mami, te salut si sunt 100% de acord cu tine in privinta alimentatiei bebeilor. O pup pe Carinuta draguta si zic si eu Doamne ajuta sa treaca mai repede perioada asta cu maraici de la dintisori. Povestesti asa frumos de ea. Chiar ai de ce sa fii mandra! Ai o fetita minunata, frumoasa si desteapta. Va imbratisez pe amandoua.

Mai, nu mai scap de astia. De muncitori. Imi ies bubite pe mine daca ii mai vad. Phaiii de mine si fac un zgomot...de imi vine sa fug de acasa.
Colac peste pupaza s-a stricat putu' si masina de spalata, evident. Venea apa la robinet numai cu nisip....dn ce in ce mai mult. I-am propus sotului sa amenajam o plaja in living.
Luni seara i-am facut Maiei baita cu apa de la dozator. Iar noi nu ne-am mai spalat . Ce dracu...?
Am fost asa suparata...parca s-au adunat toate... In plus, astia..., muncitorii, tot timpul au nevoie de ceva, tot timpul li se termina ceva... Sunt asa sacaitori .

Ieri au venit putarii sa repare putu'. Cand au vazut ce si cum au zis din start ca niste profesionisti: "nu e nisip, e siliciu".
Eu, perplexa : "aaaa, pai ziceti mai asa. puteti pleca acasa daca asta e siliciu. de mica mi-am dorit siliciu la robinet. bogatanii ar da bani grei sa se spele cu siliciu. Si masina de spalat nu o mai repar daca ziceti ca e infundata cu siliciu, nu cu nisip. In felul asta il conserv". Va dati seama? E ca si cum am castigat la LOTO cand nu aveam bilet. Ce noroc pe capu' asta al meu.

In fine, am apa limpede si buna acum, dupa o zi intreaga de nebuneala.

Sper sa terminam si cu muncitorii ca se incepem curatenia. Si pe langa casa, dar si in casa am o uriasa cocina. Ies dintr-una ca sa intru intr-alta.

Hai, va pup.

La cum povestiti ca traverseaza puiutii vostri perioada aparitiei dintilor, ma tot gandesc la ce o asteapta pe Maia mea Mica.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Salutare!


Ieri au venit putarii sa repare putu'. Cand au vazut ce si cum au zis din start ca niste profesionisti: "nu e nisip, e siliciu".
Eu, perplexa : "aaaa, pai ziceti mai asa. puteti pleca acasa daca asta e siliciu. de mica mi-am dorit siliciu la robinet. bogatanii ar da bani grei sa se spele cu siliciu. Si masina de spalat nu o mai repar daca ziceti ca e infundata cu siliciu, nu cu nisip. In felul asta il conserv". Va dati seama? E ca si cum am castigat la LOTO cand nu aveam bilet. Ce noroc pe capu' asta al meu.

In fine, am apa limpede si buna acum, dupa o zi intreaga de nebuneala.






esti super tare! am ras cu lacrimi

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

copii vostrii vad ca au muuuuuuulti dintisori in gurita...Flavius inca nimic.......stiu ca mai are timp sa apara...dar e ciudat asa...

X_ggg multumesc mult...si mie imi place tare mult camera lui Flavius, intr-adevar este plina de jucarii...si inca ii mai cumpar dar covorasul cu muzicuta este luat de nasica lui, asa ca nu stiu de unde sau cat costa.... Cred...parca asa am inteles..ca l-a luat din Grecia, sper sa nu vb prostii..uite o sa o intreb!

Danuta am asteptat cu sufletul la gura sa vad daca ai bebe in burtica..dar nu-i bai...mai ai timp...toate vin la timpul potrivit, DD stie el cel mai bine!!

Mada am vazut poze cu tine si Irinel...niste frumosi si jumatate....asa ca nu cred ca mai dureaza mult...si sigur ai sa gasesti pe cineva potrivit cu care sa faci bb2..si sa-ti ramana aproape pentru totdeauna.

Vik-cj multumesc mult!


azi e soacra la mine, sta cu Flavius..deci o gura de "fresh air" si pt mine...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Va multumesc mult dragele mele pt. cat de dragute ati fost si cum v-ati gandit voi la mine ca poate sunt insarcinata. Promit sa revin in curand cu vesti bune. Ne punem pe treaba serios.

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

mamideandrei, ceva retete de papa pt bb mai dai si tu? sunt intr-o mare pana de idei. nu stiu ce sa mai inventez si cum sa le mai combin.
tu ce-ai mai gatit pentru andrei cel mofturos ? tare te mai chinui si tu cu el sa papa....

da' vreau d-astea de sezon, proaspete, nu congelaturi .



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Mey, eu nu prea inteleg de ce o compatimiti pe Luto ca-si da copilu' la cresa. Eu am inteles din postarea ei ca e chiar incantata de acest demers. Si mi se pare o supeeeer idee. Cu atat mai mult cu cat programul de debut al "creselarimii" lui David e super bine gandit pentru un bb.
Copilu' socializeaza, se joaca... E super, super. Cum adica "nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau"? Ma rog, poate sunt eu mai insensibila....

Luto fata, eu te felicit si mi-as fi dorit sa fie si la noi genul asta de crese... Abia te astept cu impresii.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput