Dovlecei frumosi sept-oct 2009*161*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Si ca sa mai uitati de discutii, va invit la niste poze proaspete, sa ne vedeti cum busilam.

----------------------------------------------


sa va fie de bine, eu le-am vazut de ieri

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Lali eu nu am dat-o niciodata cu gel pe gingii, si uite ca avem 4 dinti deja, deci se poate si asa. Nu stiu ce sa iti spun, si a mea de acteva zile e super maraita, nu vrea decat in brate, daca ies din camera e jale mare, daca nu ii convine ceva e scandal mare, se foieste noaptea, nu mai adorme decat daca stau eu langa ea si o ssshiiishiiiesc....ar fi o perioada, carese instaleaza pe la 9 luni, din ce am citit, sper sa si treaca.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Si ca sa mai uitati de discutii, va invit la niste poze proaspete, sa ne vedeti cum busilam.

----------------------------------------------


sa va fie de bine, eu le-am vazut de ieri

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA



----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

X-ggg bine ca scapati de branula
Selen
Vik PAul papa lapte praf de la 3 saptamani ,cand lapticul meu s-a inversunat si mi s-au blegit tzatzucile si nu a mai curs laptic. De foame a mancat din biberon chiar daca habar nu avea cum se foloseste si se cam stramba,isi facea sila.Eu i-am dat Milupa Milumil de la nceput si i-a placut. Si acum tot Milupa ii dam.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

si uite asa am ajuns si la 10 luni

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am vazut si ce baiat frumos este Andrei si ce faetia vioaie este Alessia ,ii pup cu drag pe amandooi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Buna dimineata fete dragi!
Iau si eu o cafea ca sunt chiauna de cap de somn, Isabela in noaptea asta mi s-a trezit din ora in ora . Asa ca azi am decis ca nu mai e chip de intoarcere si trebuie sa introducem supliment de lapte praf. Am incercat aseara dar dupa doua guri mi-a aruncat cat colo canita cu cioc (ca noi biberonul nu stim cum functioneaza ).

Fetelor ! Spuneti-mi din experineta voastra cum ati facut trecerea de la san la lapte praf si mai ales ce marci folositi acum. Eu o sa mai am o tentativa in seara asta cu lactana HA de la Topfer...dar poate nu ii place gustul si as incerca si altceva. Voi ce recomandati?

Liliac draga...intrebai ieri de meniu: la fructe papam cam tot ce e de sezon mai putin capsuni, zmeura si din astea cu seminte. Cu branza calcica aferenta. La legume ieri am incercat somon cu mazare, pastai, morcov si dovlecel (la care adaug un pic de ulei de masline si o lingurita iaurt) si e fost bun. Combinatii pe aceeasi tema mai fac: mai adaug cartof dulce sau cartof simplu depinde ce am in casa si variem cu carne de pui, ficat si galbenus (o data pe saptamina). Vitel am gustat dar s-a terminat sursa bio.... Si mai papam supe cind gatesc fara sare (adica supa de pui sau de legume). Seara iaurt rulz cu cereale, quinoa sau mamaliguta....intre mese daca ne e foame mai roadem juma' de caisa sau piersica, pepene galben, biscuiti fara gluten de la Holle...din astea.

Na...ca v-am facut capul calendar!

la multi ani sarbatortilor de azi!

O zi buna!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


Neata !
La fel si Carinox, sunt sigura ca nu-i mai ajunge lapticul, dar..ea prefera asa am incercat toate felurile de lapte praf, topfer, milupa, aptamil, nan si humana...siingurul pe care nu-l scuipa este Humana 3 cu arome de banane si vanilie (Santo). Dar nu-ti imagina ca mananca semnificativ, 30-40 ml si numai dimineata, seara nici nu pune gura
Sper sa te ajute, pup Isabela frumoasa! Si daca reusesti, spune-mi si mie
A, e un www.babiesonline.com/articles/baby/breastfeeding/introducingbottle.asp" target="_blank">articol despre asta, am primit azi in mail, parca stiau

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Am vazut si ce baiat frumos este Andrei si ce faetia vioaie este Alessia ,ii pup cu drag pe amandooi.



si noi te pupam

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata ametita tare. Eu nu beau cafea, dar daca gust una dintr-asta virtuala de la voi, oare-mi trece somnul de-adevaratelea?

Noaptea trecuta a fost tot o trezire si-o maraiala la noi pana ce am constatat ca eu ii bagam sanul in gura dar el facuse mult pisulica si ii iesise prin scutec asa ca era ud si rece. Habar n-am cat timp a stat el asa rece. Asa ca acum ma rog sa nu fi racit.

Pupam si noi sarbatoritii.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Vazut poze cu Alessica bolfoshica bushilica! O scumpete!

Si am mai tras cu ohiul si la printesa de la malul marii Ebru ca Zapada.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput