Dovlecei frumosi sept-oct 2009*161*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!!!
ca sunt chiauna, noroc ca terminam si tratamentul asta, m-am saturat de sculat / adormit copil la 12 noaptea si 6 dimineata...
Ce fac, fetele, dezbat subiecte "involburate"??
Noi suntem bine, sanatosi, facem kk cat de cat normal, azi la 12 e ultima injectie si scoatem cateterul.... tot tragem la tzitzi, nu ne prea place mancarea..un lucru bun a iesit din boala asta...am aflat ca e teribil de anemic..asa ca de saptamana viitoare incepem o tura de fier hausman, combinat cu introducerea de alimente corespunzatoare: carnea de vita a tot fost cahh pana acum..om vedea...
Calciu e la limita superioara, ni s-a spus pana la toamna sa nu ii mai dau vigantol (si asa il cam uitam ) sau calciu.
Eu cu berea nu ma bag..nu beau alcool de niciun fel, sotz la fel..el bea insa tone de pepsi..nu s-a oferit inca sa ii ofere si lui fii-su, desi cred ca stie gustul, cand eram insarcinata mai serveam

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

La multe lunitze fericite DARIUS si ROBERT, IRIS TEODORA, ANDREI, Anabelle, ADAM JOSHUA

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Si ca sa mai uitati de discutii, va invit la niste poze proaspete, sa ne vedeti cum busilam.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fete dragi!
Iau si eu o cafea ca sunt chiauna de cap de somn, Isabela in noaptea asta mi s-a trezit din ora in ora . Asa ca azi am decis ca nu mai e chip de intoarcere si trebuie sa introducem supliment de lapte praf. Am incercat aseara dar dupa doua guri mi-a aruncat cat colo canita cu cioc (ca noi biberonul nu stim cum functioneaza ).

Fetelor ! Spuneti-mi din experineta voastra cum ati facut trecerea de la san la lapte praf si mai ales ce marci folositi acum. Eu o sa mai am o tentativa in seara asta cu lactana HA de la Topfer...dar poate nu ii place gustul si as incerca si altceva. Voi ce recomandati?

Liliac draga...intrebai ieri de meniu: la fructe papam cam tot ce e de sezon mai putin capsuni, zmeura si din astea cu seminte. Cu branza calcica aferenta. La legume ieri am incercat somon cu mazare, pastai, morcov si dovlecel (la care adaug un pic de ulei de masline si o lingurita iaurt) si e fost bun. Combinatii pe aceeasi tema mai fac: mai adaug cartof dulce sau cartof simplu depinde ce am in casa si variem cu carne de pui, ficat si galbenus (o data pe saptamina). Vitel am gustat dar s-a terminat sursa bio.... Si mai papam supe cind gatesc fara sare (adica supa de pui sau de legume). Seara iaurt rulz cu cereale, quinoa sau mamaliguta....intre mese daca ne e foame mai roadem juma' de caisa sau piersica, pepene galben, biscuiti fara gluten de la Holle...din astea.

Na...ca v-am facut capul calendar!

la multi ani sarbatortilor de azi!

O zi buna!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza! Eu sunt chiauna,nervoasa,mai maraita decat fi-miu .
Am doo motive pentru asta:
1-am baut cappuccino aseara si imi spun de fiecare data dupa ce beau ca nu mai pun gura,pentru ca are cafea in el,si imi e raau dupa,si imi e o sete de as bea o tona de apa,si nu pot sa dorm pana tarziu in noapte,si am energi dupa cuj spuneam aseara:parca as fi un animalut d-ala zgubilitic ce nu poate sta locului.
2- de cateva nopti Paul are un tratament ciudat rau,adica plange noaptea in somn,brus,foarte tare. Si nu il pot consola cu nimic ,il iau in brate,il mangai,ii vorbesc,ii dau suzeta/biberon cu lapte/biberon cu ceai si nu se potoleste.Asta de cateva ori pe noapte. Dimineata de pe la 6 incepe frichineala. Mai doarme inca dar se foieste,se rasuceste,scanceste intr-una si smiorcaie.Pe la 8-9 se trezeste bine,dar 2-3 ore el doarme chinuit si eu nu mai dorm deloc ca il mangai si il shsh-iesc.Nici nu se trezeste de tot,ca daca s-ar trezi bine la 6 ar adormi la 9 inapoi,dar daca il trezesc bine cand incepe frichineala smiorcaie toata ziua prost-dispus .
Ceva sfaturi sau idei de la ce ar putea fi? Maine mergem la dr sa ne vada,sper sa ma lamueasca si ea.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Vik_cj, si eu sunt mama "alaptatoare" si din acelasi motiv ca tine am incercat sa ii bag lapte praf. Am esuat lamentabil.
Am incercat: nan, milumil, aptamil. Nici nu a vrut sa puna gura. In schimb el mananca cereale de la humana cu lapte praf inclus. Asa ca seara ii fac 3 masuri de apa cu 3 masuri de cereale din alea, le bea ca-s dulci..sa nu crezi insa ca gata, doarme. Nici vorba! A si fost bolnav zilele astea si a facut injectabil al 6 ore, deci inca 2 treziri..azi terminam, te anunt daca din noaptea asta doarme!!!

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

X_ggg ma bucur ca sunteti bine.

Vik nu stiu ce sfat sa iti dau cu laptele, dar eu le-am incercat pe toate...cel mai bun la gust este Aptamil si Milumil...din ce am observat, Milumil3 este si mai grosutz. Sper sa te ajute.

Lali sa iti dau o replica de sezon??? O fi de la dinti. Glumesc, sper sa nu te superi...si a mea are nopti in care se frichineste de numa', sigur ii deranjeaza ceva, dar ce?Te pup.

Uka cum mai e Carina?

Raluk sa nu mai fii suparata.

Liliac nimic nu ma mai mira la natia asta de 2 lei, chiar daca fac parte din ea, am momente cand mi-e rusine.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alexnu ma supar mai ,oi fi eu morocanoasa acum,dar nici chiar asa. M-am gandit si eu ca ar fi de la dantura sa incerc cu niscaiva tuica oare? ,ca i s-a latit gingiutza in dreptul maselutelor,iar in dreptul primilor premolari de jos este si umflata. Oare de la astia o fi sau il doare altceva si eu sa ii dau cu geluri pe la gingii degeaba. Chestia e ca nu i-am dat noptile astea cu nimic ,i-am dat doar sa pape decate ori a plans si l-am legant/adormit pe burtica mea.
Ah ce ma enrveaza si tastatura asta a mea,doar i-am spus sa nu mai bea cola ca o ia razna si nu vrea sa imi vorbeasca cu anumite taste dupa..of,of...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza!

zic repede acum, ca sa nu uit: Vik , eu am mai zis, am inceput sa-i dau lapte praf cu cereale ca supliment seara, pt ca nici noi nu suntem prietene cu biberonul, iar cu laptele praf simplu nici atat...am inceput cu 60 ml, apoi 90, acum ii dau 120...milumil cu cerealele bio tot de la milupa...de atunci imi doarme pana la 6-7 dimineatza (cu mici exceptii..)...bine, ea si inainte mai bea o singura data lapte noaptea, pe la 3-4-5...acum bea la 6-7 si adoarme la loc pana la 8-9....eu nu vreau sa ii inlocuiesc de tot laptele matern, i-am dat intordeauna cerealele DUPA ce sugea, ca sa fiu sigura ca a supt ea acolo tot

Monica, groaznic ce ai povestit tu acolo, si cu atacul e panica si cu liftul...brrr.....sper sa te relaxezi la mare si sa te introci in forma maxima...
legat de intalneala, voi sa stabiliti ce si cum, si eu va anunt daca pot ajunge....

am taiat-o s-o scot afara, ca maraie...
revin

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Buna dimineata!
alex, multam de cafea, buna si aromata ca de obicei
urez si eu DARIUS si ROBERT, IRIS TEODORA, ANDREI - 10 luni , Anabelle, ADAM JOSHUA, cu invitatia de a va servi cu ce va pofteste inimioara, am pregatit un bufet suedez cu de toate pentru toti, si daca ceva lipseste, just name it!



POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput