Dovlecei frumosi sept-oct 2009*161*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui liliac1


Ioana Da, situatia este cat se poate de nasoala, din pacate...numai ca societatea civila are alte preocupari si treburi si n-are timp de prostii. Sotul meu s-a dus la lopatat. Deh, ca un bun samaritean...si-a fost oripilat ca NU ERAU GALATENI la treaba. Vreo 5 popi in antiriele lor de ninja care dadeau indicatii pretioase FARA sa puna mana pe lopata...si vreo 2-3 concetateni care isi astamparau setea pe asa zi caniculara. Ce merge mai bine decat o bere. Explicatia lor: Stau la etaje superioare si nu vor fi afectati
Bine, eu stau in partea cealalta a orasului, pe deal, si la etajul 5...dar asta nu ma face indiferenta. In fine...astia-s oamenii...
Ceea ce se prezinta la TV nu e intotdeauna adevarat intrutotul ci se mai si scot anumite chestii din context.


nu-mi vine sa cred... ”cineva sa faca ceva” nu?

apropo de muscaturile de tantari am descoperit ca exista la Chicco neste chestii mega bune ante si post muscatura de tantar. eu i-am luat lui Carol un fel de pix cu care il dau dupa ce l-a muscat animalul zburator. si pun si pastila de tantari si tot degeaba. stiu sigur ca dracovenia este ewficienta pentru ca a avut si domnul sot parte de niscauva muscaturi si l-am oblojit si pe el cu chetia asta (ca doar scrie ca e pentru 0+... )



Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbâtii






Dar pe langa 0+ nu scria si-o denumire ceva?? Ca parca vad ca m-am pacalit cu fenistilul asta si trebuie sa caut si alte solutii.
Doar stiu de la fii-mea ca e un fel de "calgel pentru dinti" adica apa de ploaie de 21 de RON dar tantica de la farmacie n-a stiut sa-mi recomande altceva. Fenistilu' cica este za best av za best!!!
as fi spus ca dau o bere pentru asta dar n-as vrea sa se interpreteze de-aiurea in contextul actual

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri



se numeste, si citez "ZZZZZ no Lenitivo soothing" si e facutr de tovarasii de la chicco



Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbâtii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Liliac,taunii sunt mustele alea mari,negre,care musca tare nu? De obicei stau in jurulgrajdurilor ,parca,alea erau mustele pe care nu le lasam sa se aseze pe vacutza noastra cand eram mici.. Ii faceam racoare cal a sultani ,ptr ca psicau de dadea sangele,si vaca are pielea groaasa pe langa om.Pe aici nu am vazut de aia,dar sunt niste tantari frate,de la statia asta de epurare a ape care este aproape,de te serii,zici ca sunt libelule,libelule maro

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!


Deci, cum eu n-am "tara", n-am nici grajd...si daca n-am grajd, logic, n-am nici vacute...deci n-am vazut in viata mea asa bazdaganii
N-ai idee cat te invidiez ca stii cum e cu astea!

Cine ma primeste si pe mine la o cura de tara??? Sa vada si ochii mei cum se traieste pe-acolo, cum e cu mulsul, cu fanul, cu culesul din gradina?? Dar sa-mi spuneti din timp sa am timp sa ma pregatesc psihologic ca io-s nascuta, crescuta si traita intre betoane. Cu mizeria aferenta



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Fetelor aniversate in iunie o floare si un de La mult ani!Monikus sper ca te bucuri de vacanta! Imi cer scuze ca nu am fost pe faza!
Uka! Big hug! La multi ani mamico!

Iulika! Tare!!!! Cea mai buna veste de ceva vreme incoace! Mai ca-mi vine sa ma bag poate ies eu prima la loz de data aceasta! Hmmmm din pacate prea tarziu!

Uve, Multi ani fericiti! Imi plac "zicerile" tale! Mai ales aia cu creditu!Ma incadrez si eu!

Luto! Mi e dor de tine si nu e post de al tau mami la care sa nu zambesc! Sunt sigura ca David va fi seriful lor acolo! Oricum suna tare bine! M-as bucura sa existe si aici asa crese! (Off topic...ne gandim f serios sa plecam, cautam de lucru) Cred ca iti e greu si ma gandesc cum a trecut timpul! Parca mai ieri eram la galerie!

Hepi, nici noi nu avem dinti! Si avem 10 luni si un sfert, da???

Felicitari Crisbebe!


Manga, missed you! Aidan e un scump de nu am cuvinte! Iti seamana foarte tare!

Bia mult spor mami! Ce ma bucur ca ai revenit!

Monica, nici nu stiu ce sa zic, doar ca nu i deloc de gluma cu atacurile de panica iar cu liftul !In al nostru de 2 zile e ars becul!

Alex, Irina, admirand pozele voastre mi s-a facut asa un dor de duca!

Am vazut totii bebei pe fuga, is dulci de numa!Si cand ii vad asa mari si busiland is si mai dulci!


, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ce ma fac eu cu haplea asta???


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)




fata draga, nu-i bine nici asa, nici asa...asa-i? eu cred ca Raducu vrea sa compenseze ce ai suferit cu Andra la capitolul mancare.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Baaai,mi-am adus aminte ca am vazut pozele lui Alex . alex,minunate pozele. Neuronul meu pe jumatate obosit nu stie mai mult decat ca au fost frumoase pozele .
Liliacule,te-as lua eu,ca Galati nu e asa departe de Constanta..din pacate la tara din ce in ce mai putini oameni mai cresc animale sau pun ceva in gradina,altceva decat flori si cateva zarzavaturi sau porumb,ca soacra-mea. La tata in curte nu mai am acces,si nici animale nu mai are... Stii cat de trista mi s-a parut curtea ultimele dati cand am fost acolo? Nu tu vacutza( era de talie mica,dar dadea laptic muult,si vitzica la fiecare fatare),nu tu calutz( mare si frumos,pe care am vrut sa il invat la calarie,dar nu m-a lasat mama),nu tu porci la care sa le adun iarba,nici pasari multe si galagioase si caini care sa te sperie cu latratul lor . Doar cateva gaini moarte de sete si de foame,ca "domnul" e indragostit,si de atata dragoste nu mai merge la munca,nu mai are grija de casa.
Iar la soacra-mea,ooof,ce ma mai oftic ca pune intr-un sfert de gradina legume,si alea doar rosii,telina,morcov,pastarnac ,dovlecei si castraveti.In rest porumb frate,ca parca toata iarna porumb mananca .Cand ii spun ca mama punea legume multe,de toate,si le ingrijea si nu cumparam nimic pentru bulion,zarzavat,muraturi pentru iarna zice ca mint . De fapt mint,cumpara varza pentru murat,dar nu intotdeauna,pentru ca punea rasad de varza dupa ce scotea ceapa .. Mai ce mare agricultoare m-a facut mama !

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1





S
Deci 2. Ce sa cer de la farmacie cu stamicina pentru dinti?? Ma duc asa, ca fluturasul si intreb daca se pricep sa-mi prepare asa o minune de-asta eftina si buna?? Mi-e ca ma trezesc ca ma intorc cu sacosica plina de branduri consacrate gen dentinox, calgel si altele...si numai cu ce trebuie NU! Deci, ce sa intreb la farmacie? Adica ce vreau eu pentru dinti??
Ai inteles ceva??

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

nu cumva e glicerina cu nistatin si un pik de anestezina? ca mie de aia mi-a preparat mama in farmacie. pentru gingiile lu'fiu-meu...si cu ocazia asta ii dau si pe limba...ca cica o avea cam alba...ceea ce eu nu am observat.
[/quote]

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:



hai ca am nimerit ca nuca in perete, mai ales dupa atata timp...ceva pb de sanatate la sotz si multe altele ...

sa scriu si eu 2 vb pentru doamna Hepi, oricum la cate absente nemotivate am nu-s prea mari sansele sa promovez:Ama face pasi tinuta de manuta, merge pe langa mobila incet si cu mare grija, nu busileaza si nu s-a ridicat inca de pe burta sau de pe spate in fundulet chestie care ma ingrijoreaza un pic, doar un pic (kinetoterapeutul zica ca ar fi ok sa sara niste pasi dar nu chiar pe toti si hop asa direct in picioare)...cand vreau insa sa o pun in fund se tine bat pe picioare ca o asez cu greu dar sa se ridice singura nici vb, nu avem dinti, nici semne nici nimic( intre noi fie vb eu ma bucur un picut pentru tzitzi ca nu prea ma impac cu durerea si nu stiu cum ne am fi acomodat -Liliac ), papa ceva mai bine dar tot sanul e baza (cam 40% solide si 60%), stie papa si bravo si face corect, face la olitza cum o pun ambele trebi si, ce m-a impresiont maxim, acum 2 seri a impartit papa cu mine, am rugat-o sa mi dea si mie si mi-a dat, lua ea o gura, imi intindea si mie sa iau si tot asa....m-a topit ( btw Raluk multumim de pontul cu saculetul de hrana, stiam doar de cel de la Jane si mi se parea scump!)

In rest, ma stresez cam tare cu "vremile", cu ratele, cu tot si incet incet ne-am cam face bagajul..sper sa reusim!
Va imbratisam cu drag!

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai e careva pe aici? Ca eu iar am uitat ca si capucino are cafea,si ca dupa ce beau imi e raaau,si nu dorm,si am energie ca veverita aia din "over the edge" , si ma batzai prin casa,si sunt nervoasa... si ma enerveaza si tastatura asta,ca a baut cola si nu mai tasteaza bine,,,mama ei de cofeina ca nici pentru tastaturi nu-i buna

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mda..sunt singurel...biing-bang
si tot tastez...biiing-bang

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineeeaaataaaa!!!!

Multa pentru doamnele!!!

Va doresc o zi minunata.

----------------------------------------------
Alex mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput