Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Rebiana ce mai faci?


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Multumesc bine! Profit de fiecare moment cand nu ploua si ies cu copiii iar cand stam in casa bucataresc, pregatesc compoturile pt iarna si conserv/congelez legumele cu care intentionez sa prepar Marei supele... seara citesc ce s-a mai scris pe forum.
Asa am aflat ca Justi plange dupa baita... la mine se intampla sa planga Mara doar daca ii e foame (am creat o regula sa pape dupa baita). Cu siguranta va trece asta insa incearca sa vezi daca nu e ceva care s-o deranjeze (temperatura joasa in camera, de ex.); sau poti incerca sa pui ceva muzica in timp ce-i faci baita si care sa se mentina si dupa aceea (ar fi de preferat ceva cu care e deja obisnuita si-i place - melodia de la carusel... sau playlist-uri de pe youtube cu cantece de leagan etc).

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bumbita pe mine ma cam doare spatele...
cu laptele nu stiu sigur dar depinde si de frigider nu toate au aceeasi putere de congelare si pastrare, stiu ca scrie pe ele

miria azi mi.au venit aparatele de la chicco, scrie pe ele ca nu.s bune daca ai specii de tantari din aia mari cum spuneai tu

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fete, am auzit eu bine la stiri sau eram iarasi dusa cu pluta...e invazie de capuse?!

Traduceti-mi si mie stirile, care stiti ca eu nu mai ies din casa pana atunci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BUMBITZA - Da, pe mine ma dor articulatiile mainilor. Am o durere ce migreaza cand la una, cand la alta. Iar pentru spate am deja trimitere pentru radiografie ca e mai nasol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Rebiana ii era si foame, ca altfel nu am cum sa-i fac baita..ori o prind ca ii e somn ori foame.
Cantecele le-a ascultat cat a stat in burtica..nu i-am pus, doar ce aude cand mai asculta Ioana (cantece pt copii), carusel nu avem la patut.
Cred ca nu am gasit momentul..dar mi-am zis, ca daca gasesc un moment can d e treaza si vesela chiar si pe la 17-18 ii fac baie, bineinteles daca nu iesim afara in seara aceia.
Va trece si per asta.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

cand ii ies dintii face caca mai des? e posibil sa miroasa mai acru?
asta vad ca face acum dupa fiecare biberon...sta toata ziua cu mainile in gura si balele pana la brau

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ce parere aveti de ceai www.magazin-naturist.ro/galerie.php?id_produs=2981&poza=http://www.magazin-naturist.ro/poze_produse/2981/mari/0.jpg" target="_blank">Raze de soare ale Bebelusilor?

A fost sotul la farmacie sa-mi i-a Baby Drink si i-a zis ca se da de la 6 luni.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IOANA - Il stiu eu si, desi nu l-am folosit stiu ca se da din prima luna de viata. Are fenicul, musetel, chimen si anason in compozitie. Stiu asta pentru ca am luat eu exact combinatia asta la Dami crezand ca voi influenta colicii si voi inmultii lapticul.

Deci poti sa-i dai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Maya doarme de la 7 , eu de la 10. Acum pompez ii bag un bibe prin somn si inapoi la somn

Oana - merci de info despre film.
Multumesc pt capitolul cu dedicatie

Anca eu branza normala din comert o sar din cauza continutului de sare.

Miria - stiu ca asta e idea sa inlocuiasca o masa de laptic . Dar nu ma leg la cap fara sa ma doara. Mai bine lapte pot sa-i dau oriunde decat sa ma apuc ca fac branza in vacanta sau daca plecam undeva

Briza - sanatate tatalui.

Nafi -

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Multumim la tooooata lumea pt gandurile bune si pt ca sunteti alaturi de noi!!!
Doamne ajuta sa fie totul bine


Mulmumim si pt urari

Azi am vrut sa-i fac poze cu elefantelul. Am pus-o in scoica afara ca sa fie lumina si ea murea de ras la mine, se uita la vita de vie... Zici ca elefantelul nici nu exista. Daca e a inceput ploaia si am bagat-o in casa a inceput sa-l zmotoceasca. Normal ca pozele din casa au iesit praf
http://picasaweb.google.ro/deni757/MayaSufletelIubit3Luni#5490787328429832482

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput