Retete de TORTURI

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki78

Tocmai am incercat si eu o reteta de tort, super delicios care se topeste in gura , cu foi si frisca, reteta o puteti vedea aici:
http://nicoscookies.blogspot.com/2011/12/tort-din-foi-cu-miere.html




Foarte bine arata!... Mi-ai facut pofta!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

reteta nr. 83: www.supereva.ro/info.asp?id=7772" target="_blank">Tort cu ciocolata si lapte



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

reteta nr. 84: www.supereva.ro/info.asp?id=7799" target="_blank">Tort cu zmeura



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinact spune:

blatul si umplutura conteaza mult- trebuie sa fie delicioase.
la tortul de mai jos decorul e foarte deosebit: din martipan cu figurine pentru copii(ursuleti,floricele,trenulet..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinact spune:

de curand am mai incercat un tort si anume cel in forma de masina (opel), m-am chinuit ceva cu martipanul de culoare inchisa, dar am finalizat proiectul. tortul a fost umplut cu crema de vanilie si visine, iar la decor accesorizat cu o borna kilometrica ce indica varsta sarbatoritului si o placuta de intrare in localitate cu numele acestuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Se poate face tort din... cheesecake? O sa fie ziua fie-mii si nu vreau nici frisca nici cioco iar ei ii place mult cheesecake. A incercat cineva sa o transforme in tort?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Reteta nr. 85: Tort cu ciocolata si banane

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Reteta nr. 86: www.supereva.ro/info.asp?id=9032" target="_blank">Tort cu zmeura pentru petreceri

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Reteta nr. 87: www.supereva.ro/info.asp?id=9198" target="_blank">Tort Genoise cu fructe de padure

Reteta nr. 88: www.supereva.ro/info.asp?id=9175" target="_blank">Tort cu cafea


O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Se poate face tort din... cheesecake? O sa fie ziua fie-mii si nu vreau nici frisca nici cioco iar ei ii place mult cheesecake. A incercat cineva sa o transforme in tort?

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Da, se poate. Daca nu e prea tarziu iti dau eu o reteta.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput