Albinute & bondari de mar-apr '07 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ma ... acu' eu nu pun poze nu ca sunt vreo printesa si tin la perdelele mele exagerat de mult, dar mi s-a stricat camera si nu am cu ce face pozeleeee ...

edit: cu ciorba si perdelele m-am luat cu vb si tocmai pe alex l-am uitat. sanatate si il pupam sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Marta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Marta cu sanatate si fericire!!!
Alex multa sanatate!!!


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:


La multi ani Marta!!!! si jai la raport cu burta

vai Diana da de unde s-a pricopsit cu prostia aia Alex?
Sanatate multa!


Ioano, bai ne lesi?! fa dom'le poza cu telefonu ca crapam de curiozitate aici nu vezi? vrei sa iti arat io perdelele mele ca sa prinzi curaj?


Zahar candel mama mea nu mi-o cumparat niciodata ca tot nu stiu ce e...adica am cautat pe google, am vazut, dar nu imi este cunoscut.


Eliano, spor la vopsit reparat si ce mai intreprindeti pe=acolo.


mie ciorba de pui a la grec imi place neacrita....doar plina de smantana.


vremea asta ma cam enerveaza...cand sa ies si io cu cupilu mic afara, nu trec 40 de min si poc...picura/ploua...


cupilu mic are granulom ombilical...adica dupa ce o cazut buricul o ramas ceva nu f normal pe-acolo si ma distrez cu asta de vo cateva zile in rest cam toate obisnuite


io imi fac salata orientala azi ca am pofta de ceapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Salutare!
La multi ani, Marta, in primul si in primul rand!

M-ati innebunit cu mancarurile voastre, de cateva zile numai la chestii radautene si dulciuri candel visez. Cand e tare tare rau, e vorba de radautene candel combinate :)
Nici eu nu acresc ciorbele, nu prea e la moda pe la noi. Fie le fac cu smantana si ou, fie cu ceea ce se numeste "rantas" (habar n-am daca e un regionalism sau stie toata lumea despre ce vorbesc). Cam atat de mancaruri.

Diana, imi pare rau de Alex... n-am auzit pana acum de boala asta ciudata, sper sa ii treaca repede repejor.
Nici de ombilic de pui mic de Roxanici nu stiu ce sa zic... am uneori impresia ca n-am avut pui asa mic niciodata, incep sa cred ca mi l-a adus barza.

La noi se precipita lucrurile intr-un ritm care nu ma lasa sa scriu prea multe. Ce merita zis e ca am fost la Timisoara, care e un oras suuupeeeerrrbbbb (de unde-oi fi invatat cuvantul asta...) Sincer, din toate orasele romanesti pe care le-am vazut, nici unul nu mi-a placut asa de mult. Mai fusesem odata in copilarie, dar e irelevant, ca atunci singura mea preocupare era sa ma dau cu scara rulanta in nu mai stiu ce magazin. Daca ar trebui sa ma mut vreodata in interiorul tarii, la Timisoara as merge.

D. e bine sanatos, ma bucur ca avem multe luni de cand nu a mai fost bolnav. Nu stiu ce sa scriu despre el, ca as umple multe pagini. E intuitiv, speculant, sensibiloso-empatic, smecheros si iubaret. Ma intreaba in continuare "eu cu ce bebelus sa ma joc cand tu faci de mancare" si altele din aceeasi gama, dar am depasit acum impactul asta. Si la cat m-ati bagat-scos din lista de gravide, daca o fi sa (mai) fie, o sa fac si eu ca Roxi, tac malc pana il vad cu ochii mei. Asta daca nu ma vede inainte Kitty cu ochii ei

De concediu nu stiu daca se pune problema anu' asta cu doi bugetari abonati la nunti. Poate dam o fuga in Apuseni, dar asta intra in categoria "mers acasa" la noi.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Bietul Alex, sper ca macar sa devina imun la bubele alea si sa nu le mai faca.
Rox, eu cu buricul nu stiu nik.
Ioana, cate oua si cata smanatana, cam la 3litri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La muulti ani, Marta! si nu te lua dupa Rox sa tii secrete toate fazele alea frumoase de gravi. Fa-ne si noua o bucurie cu poza de burtik.


Si sa va zic, am fost la Odeon! suuuperrrrbbb! de exceptie! Toata ora a fost spectacol dans pe melodii de tango argentinian. Personajul principal Razvan Mazilu, dar nici ceilalti nu au fost mai prejos. Marturisesc ca m-am mai uitat si printre lacrimi, ce sa fac, m-a impresionat subectul.
Am intrat cu studentii 'pe ochi frumosi', scena tot aia veche, aveam o senzatie de parca m-am intors in timp. Ce bine-ar fi fost sa ies cu 10 ani mai putin.

noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

3 oua si 1 cutie mica de smantana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Ioano zici ca nu pui poze, ha? lasaaaaa
Azi imi vin si mie perdelele de la un dormitor. Nu mai pot de nerabdare sa vad cum vin puse la geam, acum zic ca le-am ales super, acum zic ca perdeaua este putin incarcata....nu stiu.....sa le vad puse si vad eu ce iese.


Deseara vinete si ardei copti in curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

absoluto sa o vad pe a ta si pun!
hai ma, ca poate in weekend ma invrednicesc sa fac cumva niste poze ...
vinete? hm ... unde ziceai ca stai?

Mergi la inceput