Albinute & bondari de mar-apr '07 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

deci e diferenta intre radauteana si a la grec ... sa ne intelegem.
a la grec e si acrita, se pune orez ... alta ciorba de pui ca sa zic asa ...

roxano cum sa nu stii ma ce e ala zahar candel. cand eram io mica mititica la mine la tara pe langa wazlooi, se cumpara in bulgari de la aprozar. tot de acolo luam si marmelada.
sa stiti ca a luat mama marmelada si era ... iacs ... nu mi-a placut ... era asa ... ca o gelatina aspra ... fara gust.

siuta ma bucur ca v-ati distrat si relaxat. acu' sa stii ca mie imi place de anastasia, dar mor dupa matei nepotu' ma ... imi place de el rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Deci gata, mi-a trecut pofta de ciorba de burta, am mancat pe cateva luni.

Rox, tocmai ca la tara mea era zahar candel, se vindea la aprozar la bolovan Bine ca am aflat ca e la plafar ca imi iau.

Siuta, eram sigura ca Elenite asta e in Grecia dupa cum si numele... poze ai pus? Maine seara am aflat ca e 'Un tango mas' la Odeon dar e epuizat rau. Incerc sa intru pe naspa ca in studentie sunt curioasa daca ma crede cineva. Tre' sa intru cumva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Ioana, te rog sa pui o reteta detaliata cu 'A la grec' ca din aia vreau sa fac.

Ma Siuta, de ce nu ai tu liber tot saptamana asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

io n-am inteles unde-s barbatii tai, rein, afar' de Petrisor care e la bunici...
Ah ce-as merge si eu la teatru cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Pai hai si tu, Ada, e la 19, la Odeon. Io te recunosc daca te vad, vin cu 15 minute inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Deci pana la urma Alex are de fapt www.romedic.ro/boala-mana-picior-gura/semne-si-simptome" target="_blank">boala mana-picior-gura. Cica e foarte contagioasa Azi inca n-a reusit sa manance, dar mi se pare ca incepe sa i se retraga in gura, sper ca maine sa poata pune gura pe ceva... la el s-a manifestat putin atipic, fara fabra, si cu doar cateva bubite in palme si calcaie tipice, majoritatea cu aspect atipic.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Of mititelu` de Alex........ imi pare rau, suntem alaturi de el sa se faca bine repede si sa manance tot din farfurie......

Ioano cum acra ciorba a la grec? (cu otet o fac eu) tu cu ce o acresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Diana, of bietul Alex! Sa se faca repede-repede bine va doresc! Doamne ajuta!


rein, eu nu am cum sa absentez de acasa la ora aceea... nu avem cu cine lasa copiii seara sau in we, cred ca am reusit de 2 ori in 3 ani, o data era Teo singur la parinti....
Sotz vine dupa 8 acasa...

oricum, ti-as ruina orice sansa sa intri ca studentele...

Mai, trimiteti si la mine o ciorba... balesc pe aici pe tastatura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata... am tras chiulu'... am intrat sa va zic doua vorbe...

M-ati pierdut cu zaharul candel Habar n-am ce-i ala...

Diana ai mei au facut nu mai stiu ce (cum e numeste virusul) si au avut afte in gura, herpes in jurul gurii... au fost dureroase... nu mancau aproape mai nimic, ii ustura... Cred ca a durat vreo sapt. pana au reinceput sa manance ca inainte...
Multa sanatate

Ioana de cand te urmaresc sa-ti vaz pozele... si nimic... nicio perdea... Hai ca sunt in zugraveli, schimb si perdele, draperii... am nevoie de idei

Altfel, despre noi... numa' belele... ma rog... din astea de se pot repara... Masina a cedat nervos (si cooosta de nu vreau sa ma gandesc)... Zugravim si pe langa ce am pus pe foaie, evident ca au aparut multe si marunte (era de asteptat) asa ca am dat bugetul peste cap... De mers la mare... nu stiu daca reusim, pt. ca al meu sot are concediu dupa jumatatea lui sept. Iar Grecia sau Turcia ies din calcul... iar la marea neagra in perioada aia... nu prea sunt sanse... Iar de cand s-a stricat si masina... sansele sunt aproape de 0... ca nu-l urc pe al meu in tren

Baietii au inceput sa vorbeasca muuulte... stalcite destule... iar Andrei daca a apucat s-o zica asa, nu se mai corecteaza in veci... ducem munca serioasa... masima, vocseasca, lapa (apa) si alteleeee. Mihai in schimb nu repeta... nimic... doar cand are chef/nevoie le zice... altfel nu...
Mihai seamana din ce in ce mai mult cu surioara... f.f. capos... Andrei e mai maleabil
Pampers... n-am scapat... inca mai au nopti cu accidente... si dupa ce vom termina balamucul din casa, vor domi in pat normal, in sfarsit... pana acum, tot in patuturi si era mai complciat sa vina sa ma trezeasca atunci cand faceau pipi... De acum trebuie sa-mi fac curaj sa-i culc fara pampers
In toamna merg la gradi... au fost in vizite... le-a placut... au fost la grupa Elenei unde era distractiv... toti copiii ii bagau in seama... dar de la tomna cand vor urla toooti, nu stiu cat de mult o sa le mai placa... Pana tunci trebuie sa invete sa manance E complicat inca Nu prea se descurca singuri... Mihai de ex. ia cu mana din castron, pune in lingura si apoi o duce la gura Bine, nu raman tocmai ei nemancati... la foamea lor... dar totusi trebuie sa invete sa manance civilizat

Gata... ca am depasti cele doua vorbe... fug sa invat... mai am un pic pana la licenta



I love DC www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i%20love%20dc&page=2" target="_blank">ely-1


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

La multi ani Marta!

ciorba a la grec:
- pui
- albitura, morcov, ceapa, telina, 2 linguri de orez
- oua, smantana, bors sau zeama de lamaie
- fierb carnea, iau spuma, pun zarzavatul
- cand sunt aproape fierte pun orezul
- cand sunt fierte, scot carnea si o tai bucatele. o pun inapoi in ciorba.
- acresc ciorba cu zeama de lamaie sau bors
- fac amestecul de oua si smantana si 1-2 linguri de otet
- pun o cana de apa rece ca sa stea ciorba din fiert apoi pun amestecul de oua si amestec pana mai da un clocot
- verdeata o pun in farfurii dupa cerere


Mergi la inceput