Albinutze de Mai-Iunie 2009***83***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

M-am simtit pupata, Florentina, ce-am facut?

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Am reusit sa-l incarc , dar sa vedem daca se poate si deschide
http://picasaweb.google.com/sorilea73/Filmulete02#5490801256069548258

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Yuuppiiiiii am reusit

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Alic drum bun, petrecere frumoasa si vreme pe masura. Stai linistita si totul v-a fi OK.

ana_micu felicitari pt premii, ma bucur ca v-ati distrat pe cinste.

serialbastre votat papusa Cezara

Alynta multa odihna, o sa fie bn, mai e putin

nusy ochisorii sa treaca rpd

incerc sa intru cat de des pot si sa tin pasul cu voi, zilele astea Razvan a fost mai linistit si am putut sta mai mult pe la clac, dar asa, sunt zile cand nici nu-l ating

pt toate

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

SoriLea l-am admirat pe botosel! E asa dulce! Cred ca-l pupaciti toata ziua! Si Matei face scandal cand nu obtine ce vrea! Sunt "barbati"!

Alina-Mirela 31+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele........DENISE ACUM 5min a facut primii pasii,asa m-am emotionat sa o vad mergand

poze noi folderul..."DENISE MARINA 12-16mesi"vizionare placuta va doresc....

am uitat sa va urez BUN GASIT LA CLUBUL SCUTECELOR!sa ne ajute DD sa fie cat mai linistit,plin de bucurii si realizari!

acum va las k am putina treaba....[:D*

anaela:am adaugat pozici,raman datoare cu un raspuns...

ely mamica ....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

am vazut inste ingerasi tare dragalasi de mamici alynta,sorilea,ely....

dana:distractie placuta la mare in continuare si sa ne tii la curent cu marile placeri ale lui bubu....sa treaca repede muscusori
alynta:cum e azi david?mm sanatate si odihna
alic: distractie
anaela:yamiiii ce pofta de papanasi..sa va fie de bn.darius ce mai face?
ana:cum e dupa vaccin?sper k bn...a plans>>?k a mea a facut un scandal
flo:cu masaj poate trece de tot.sa nu chinuie fata..ce mamici "batrane"???distractie la mare
nusy:mmm sanatate lui ingrid
ioana:imi pare rau k a aparut senatia de rau,,,,sa treaca repede

mamica de 1 anisor ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

picia mea e mult mai cuminte la culcare nu mai dureaza ore pana adoarme...ci max 30 min,fara nurofen si fara novocalmin....



mamica de 1 anisor ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Buna fetelor.
ELY- felicitari pentru acesti primi pasi ai lui Denis. De-acum sa te tii....
IOANA- imi pare rau ca a inceput sa-ti fie greata. Eu am avut 2 sarcini usoare din punctul asta de vedere.

Fetelor, voi ati facut vaccinul ROR? (rubeola, oreion, rujeola). Mie sincer mi-e cam frica sa-l fac, la Luca pe langa o reactie pseudorujeolica la cca o saptamana de la vaccin, a produs si niste tulburari neurologice, noroc ca au fost tranzitorii. Acum eu nu pot afirma cu certitudine ca vaccinul le-a produs insa au aparut la vreo o luna de la vaccinare si au tinut cam 1 luna-1 luna 1/2 .Am avut niste emotii groaznice atunci si totusi, desi mi-am jurat ca nu o sa-l mai fac celui de-al doilea copil....mi-e frica si de posibilele complicatii ale rujeolei (ma refer la PESS).

Nu mai stiu daca v-am spus, lui Luca i-a iesit urocultura ok INSA i-am dat la analiza si lui Iosef,sa vad daca nu s-a infectat si el si, desi urocultura a fost buna (negativa), i-au iesit niste modificari la sumar, modificari care de obicei sunt specifice infectiilor urinare cu Proteus si Pseudomonas: urina cu ph 8 (normal urina e acida, are ph max. 6,5-7) si i-au iesit si cristale de fosfat amoniaco-magnezian. Astea din urma precipita cand urina are ph mare, deci sunt legate intre ele.....Maine ii dau urina din nou, cred ca cosmarul vietii mele in ultimele 6 luni e sa recoltez pipi.

Eu inca ma chinui cu sculatul lui Iosef in timpul noptii, azi-noapte la 4 mi l-a sculat si pe Luca, urlau amandoi in camere diferite, sotul meu dormea ca lemnul.

Va pup, mai vorbim maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La multi ani , printesa Sabina!

Sa fii sanatoasa, fericita, implinita si sa fii norocoasa(cred ca esti cu 7-7-7)

Un mare pupic de la noi!

Felicitari mamico!

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput